Eluveitie i Amorphis zapowiadają wspólną trasę koncertową

Podczas grudniowych koncertów zespoły wystąpią także w Polsce!

Eluveitie to szwajcarska grupa, która określa swoją twórczość jako „pure fucking folk metal”. Zespół łączy muzyków wielu narodowości, w tym od 2016 roku – grającą na hurdy gurdy Polkę, Michalinę Malisz. Najnowszym studyjnym wydawnictwem Eluveitie jest album „Ategnatos” z 2019 roku (Nuclear Blast Records). 

Co-headlinerem trasy będą Finowie z Amorphis, których – podobnie jak i Eluveitie – fani w Polsce zawsze witają z ogromnym entuzjazmem. W 2022 roku zespół wydał swój szósty album „Halo” i to właśnie ten materiał grupa będzie promować podczas kolejnej wizyty w naszym kraju. Eluveitie Amorphis usłyszymy 5 grudnia w warszawskim klubie Progresja.

Bilety na koncert pojawią się w sprzedaży tutaj już w poniedziałek, 4 kwietnia, o 10:00 (druki kolekcjonerskie)

ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal:

Jedna z najważniejszych grup folkmetalowych na świecie. Goszczący wielokrotnie w Polsce zespół, powstał w 2002 roku w Zurychu i od początku miał charakter międzynarodowy. Jednakże o kierunku muzycznym Eluveitie decyduje lider kapeli, Chrigela Glanzmanna. Jego wizją było granie ostrego metalu z folkowymi elementami oraz opowiadanie historii związanych z historią (także historią Szwajcarii) oraz mitologią celtycką. Zespół znany jest z tego, że korzysta z niemetalowego instrumentarium. W Szwajcarii Eluveitie zasłynęło nagrodą Swiss Music Award dla najlepszego zespołu koncertowego, a także tym, że jego album „Origins” zdobył szczyt szwajcarskiej listy płyt. W 2019 roku ukazała się ósma studyjna płyta grupy, zatytułowana „Ategnatos”.

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

AMORPHIS (Finlandia) melodyjny death metal, folk metal:

Fiński Amorphis to żywa legenda melodyjnego death metalu, dla której odcinanie kuponów nigdy nie wchodziło w grę. Właśnie dlatego po ponad 30 latach istnienia kapela z Helsinek wciąż potrafi tworzyć świeżą, ciekawą muzykę, a nie tylko odgrzewa sprawdzone patenty. Czterech muzyków z helsińskiego sekstetu, Esa Holopainen (gitara), Tomi Koivusaari (gitara rytmiczna, wokal), Olli-Pekka Laine (gitara basowa) i Jan Rechberger (perkusja), pamięta rok 1990, gdy zespół się rodził i tworzył, choćby takie arcydzieło, jak album „Tales From The Thousand Lakes”. Tę czwórkę od lat uzupełniają kapitalny frontman Tomi Joutsen i klawiszowiec Santeri Kallio. Wspólnie panowie osiągnęli spore komercyjne sukcesy. 

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

Zagrają: 
ELUVEITIE (Szwajcaria) folk metal 
AMORPHIS (Finlandia) melodyjny death metal, folk metal 

Kiedy: 5 grudnia (poniedziałek) 2022 
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22 
Bilety: 129/139 zł – przedsprzedaż, 160 zł – w dniu koncertu 
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncerty będą dostępne już od piątku, 4 kwietnia (10:00) na:
– SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)


Zaprasza 
Knock Out Productions
WWW
FACEBOOK
INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *