Emocjonalny post-hardcore w wykonaniu Static Dress wybrzmi przed Bring Me The Horizon

Emocjonalny post-hardcore w wykonaniu Static Dress wybrzmi przed Bring Me The Horizon. Screamo, emo, punk – jeśli takie brzmienia są wam bliskie, musicie poznać Static Dress!

Brytyjski Static Dress to prawdopodobnie jeden z najszybciej rozwijających się zespołów w świecie post-hardcore’u, a wydany w tym roku “Rouge Carpet Disaster” zbiera same pozytywne głosy. Grupa wystąpi przed Bring Me The Horizon podczas ich nadchodzącej trasy „Post Human European Tour”.

Przedsprzedaż biletów kolekcjonerskich na koncert trwa na: https://knockoutmusicstore.pl

BRING ME THE HORIZON (Wielka Brytania) deathcore, metalcore, rock:

Powstały w 2004 roku w angielskim Sheffield zespół Bring Me The Horizon stał się w drugiej dekadzie XXI wieku jedną z najważniejszych na świecie formacji metalcore’owych. Dowodem dużej popularności kapeli w tym czasie były dwie nominacje do Grammy. Ale po kolei. BMTH założyli, i stanowią trzon grupy do dziś, Oliver Sykes (wokal, klawisze), Matt Kean (gitara basowa), Lee Malia (gitara) oraz Matt Nicholls (perkusja). Tylko na pozycji klawiszowca, speca od sampli i dodatkowego wokalisty nastąpiła w 2012 zmiana i te funkcje sprawuje od tego czasu Jordan Fish. W pierwszym etapie działalności Bring Me The Horizon bliżej było do deathcore’a. Potem zespół ewoluował w melodyjną metalcore’ową stronę, a z czasem zaczął dodawać elementy niemające wiele wspólnego z ciężkim graniem, wywodzące się z trip hopu, czy popu. Wzbogacenie muzyki zostało docenione. Wydane między 2013 a 2019 rokiem płyty „Sempiternal”, „That’s The Spirit” i „Amo” dały BMTH duży sukces komercyjny, w tym pierwsze (Wielka Brytania) i drugie („Billboard”) miejsce na liście albumów oraz wspomniane nominacje do najcenniejszych muzycznych nagród w USA.

– WWW
– FACEBOOK
– YOUTUBE

A DAY TO REMEMBER (USA) metalcore, pop punk:

A Day To Remember to zespół, który ciężko na swój sukces pracował i przede wszystkim ma pomysł na siebie. Połączenie elementów brutalnego metalcore’a z popową odmianą punka, doprawienie alternatywnym rockiem, popem oraz częste sięganie po piękne melodie to mieszanka, która w przypadku ADTR działa doskonale. Zwłaszcza na żywo. Kapela była nominowana do nagrody prestiżowego magazynu „Alternative Press” jako najlepszy wykonawca koncertowy Ameryki. A Day To Remember od lat utrzymują się w czołówce w swojej ojczyźnie. W Ameryce mają na koncie dwie złote płyty, a wydana w 2016 roku „Bad Vibrations” dotarła aż do drugiego miejsca na „Billboardzie”. W 2021 roku ADTR wydali siódmą płytę „You’re Welcome”, którą kończy wzruszająca, podnosząca na duchu kompozycja „Everything We Need”.

– WWW
– FACEBOOK
– YOUTUBE

POORSTACY (USA) emo rap, punk, metalcore:

Z Florydy pochodzi też kolejny artysta. Pierwszą miłością Carlita Juniora Miforta aka Poorstacy’ego było nie ostre granie i klimaty rodem z horrorów, lecz undergroundowy rap z Miami.Do dziś w jego muzyce rapowanie jest obecne, choć Amerykanin specjalizuje się raczej w mieszaniu gatunków. Jego kawałki zbudowane są często na mocnym uderzeniu, wzbogaconym stylistycznie o różne elementy. Poorstacy opisuje swoją muzykę jako „emo rap”. Warto wspomnieć, że utwór Poorstacy’ego Darkest Night” trafił na soundtrack filmu „Bill & Ted Face The Music” z Keanu Reevesem w roli głównej. Ścieżka dźwiękowa była nominowana do Grammy.

– WWW
– FACEBOOK
– YOUTUBE

STATIC DRESS (Wielka Brytania) post-hardcore, metalcore:

Mówi się, że w dzisiejszych czasach zespół – nawet przy ciężkiej harówie – nie może wystrzelić ot tak, jak gdyby nigdy nic. Static Dress burzy tę regułę. Pełnoprawnym albumem zadebiutowali dopiero w tym roku, a i tak mają na koncie wyprzedane koncerty w tak legendarnych miejscówach jak chociażby londyński Underworld. Zero zaskoczenia, bo grupa wjechała w świat post-hc na pełnym gazie i urządza się tam po swojemu. “Rouge Carpet Disaster” to płyta z miejscem na teatralną ekspresję, dopieszczone melodie, a do tego tyle moshogennego ciężaru, że nie powstrzymacie się od pląsów pod sceną. Na naszych oczach wyrasta duża nazwa. Zalecamy, abyście nie przepuścili tej okazji.

– FACEBOOK
– YOUTUBE 
– INSTAGRAM

Zagrają:

BRING ME THE HORIZON (Wielka Brytania) deathcore, metalcore, rock
+

A Day To Remember (USA) metalcore, pop punk
Poorstacy (USA) emo rap, punk, metalcore
Static Dress (Wielka Brytania) post-hardcore, metalcore

Kiedy: 6 lutego (poniedziałek) 2023
Gdzie: Gliwice @ Arena Gliwice, ul. Akademicka 50
Bilety: 229/250 zł – miejsca stojące, 179-280 zł – miejsca siedzące
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
KNOCKOUT SKLEP (druki kolekcjonerskie na miejsca stojące)
EBILET (miejsca siedzące)


Zaprasza
Knock Out Productions
WWW
FACEBOOK
INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *