Enforcer i Iron Savior dołączają do Steel Fest

Znamy headlinera pierwszego dnia Steel Fest. Jest nim szwedzki zespół Enforcer. Do składu stalowowolskiego festiwalu dołącza również niemiecki Iron Savior.

Organizatorzy Steel Fest poinformowali, iż na festiwal nie dotrze włoski zespół Labyrinth. Jednak w zamian zaproponowane zostały dwa inne zespoły, które zagrają w pierwszym dniu festiwalu.

Enforcer wystąpi w Stalowej Woli

fot. Materiały prasowe

Szwedzki Enforcer to zdecydowanie największy i najbardziej wpływowy zespół heavy metalowy pierwszej dekady XXI wieku. Założony w 2005 roku zespół szedł wbrew wszelkim trendom jako większy niż wszystkie zespoły heavy metalowe dla mas. Szybko odnoszący sukcesy w undergroundzie Enforcer wydał swoje dwa pierwsze albumy w latach 2008-2010 i stworzył ogromny światowy ruch tradycyjnego metalu, który później został nazwany „Nową Falą Tradycyjnego Metalu” (NWOTM – New Wave Of Traditional Metal). W 2012r. Enforcer podpisał światowy kontrakt z metalowymi gigantami Nuclear Blast i wydał kolejne trzy albumy. Dziś Enforcer jest jednym z najbardziej znanych zespołów heavy metalowych swojego pokolenia i koncertował na całym świecie ze swoim wściekłym i bezkompromisowym heavy metalem, który przeciera drogę dla przyszłych pokoleń.

Facebook: https://www.facebook.com/enforcerofficial

Instagram: https://www.instagram.com/enforcerofficial

Do Steel Fest dołącza Iron Savior

fot. materiały prasowe

Iron Savior to niemiecki zespół power metalowy, który powstał w Hamburgu w 1996 roku.
Po kilku latach pracy przy produkcji muzyki, multiinstrumentalista i producent Piet Sielck dołączył do byłego kolegi z zespołu Helloween, Kaia Hansena, a następnie perkusisty Blind Guardian Thomena Staucha w nowym projekcie, który łączyłby power metal z science fiction. Debiutancki album zespołu, Iron Saviour, przedstawił historię, która będzie kontynuowana na przyszłych albumach, przedstawiającą samoświadomy statek kosmiczny o nazwie Iron Saviour i jego związek z mityczną zaginioną cywilizacją Atlantydy. Krytycy porównali brzmienie Iron Saviour do klasycznych zespołów heavy metalowych, takich jak Judas Priest, Iron Maiden czy Queensrÿche. Zespół w Stalowej Woli zagra w dzień premiery swojego najnowszego albumu!

www: http://www.iron-savior.com/

Facbook: https://www.facebook.com/ironsavior1996

Stalowy Festiwal w Stalowym mieście

Strona festiwalu: http://www.steelfest.pl/

Data: 26-27.08.2023

Gdzie: Stalowa Wola

Bilety: https://eventon.click/wydarzenie/steel-event-stalowy-festiwal-w-stalowym-miescie-26-27-08-2023r-stalowa-wola/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *