Enter Shikari przedstawiają najnowszego singla

Enter Shikari przedstawiają „It Hurts” – drugiego singla z nadchodzącego wydawnictwa „A Kiss For The Whole World”, którego premiera przypada na 21 kwietnia 2023

Enter Shikari udostępnia dzisiaj „It Hurts”, drugi singiel z długo oczekiwanego nadchodzącego albumu “A Kiss For The Whole World”, który ukaże się 21 kwietnia nakładem SO Recordings / Ambush Reality.

Posłuchaj 'It Hurts’ tutaj.

Enter Shikari | Foto: Jamie Waters

„It Hurts” to kolejny, po „(pls) set me on fire” singiel z nadchodzącego albumu Enter Shikari. Niesie ze sobą wezwanie do zmiany naszego światopoglądu i ponownej oceny sposobu, w jaki sami siebie oceniamy – a wszystko to w intensywnym wyścigu do mety.

It Hurts’ przyszedł do mnie we śnie. Dosłownie. Melodia, akordy i w pełni sformułowany refren były częścią snu, który na szczęście pozostał ze mną, kiedy się obudziłem. Chowałem się pod kołdrą o 3 nad ranem, śpiewając go do mojego telefonu, ku wielkiemu zdziwieniu mojej dziewczyny.

Lirycznie ‘It Hurts’ traktuje o wytrwałości i znaczeniu przeformułowania porażki jako owocnej i w rzeczywistości kluczowej drogi do postępu. Społeczeństwo uczy nas, że powinniśmy unikać i krytykować porażki, podczas gdy porażka i uczciwe błędy mogą w rzeczywistości dać nam wgląd, który oświetla nam drogę naprzód.

W rzeczywistości powinniśmy nauczyć się, że samo próbowanie czyni nas więcej niż wystarczającymi

Główny wokalista i producent Rou Reynolds wyjaśnia

Pre-order “A Kiss For The Whole World” tutaj

Limitowane formaty nowego albumu dostępne będą w pakiecie z Live From Alexandra Palace 3, płytą koncertową & DVD, które nagrane zostały na żywo w grudniu 2021 roku podczas wyprzedanego koncertu zespołu w Londynie dla 10 000 fanów.

Enter Shikari wyruszy na trasę związaną z nowym albumem po USA i Europie, zagra także specjalną serię koncertów rezydencyjnych w Wielkiej Brytanii w 2023 roku, które odbędą się wiosną. Wiele biletów zostało wyprzedanych w ciągu kilku sekund w przedsprzedaży.

Reynolds wyjaśnia: „Trudno jest zrobić coś ciekawego z dzisiejszymi występami na żywo. Chcieliśmy zrobić coś innego. Staniemy się lokalnym zespołem w pięciu głównych miastach w Wielkiej Brytanii. Koncerty ewoluować będą za każdym razem, gdy będziemy wracać w to samo miejsce”.

Pozostałe bilety można nabyć tutaj.

Enter Shikari – szczegóły trasy koncertowej po Europie i USA

15.02 – HERE at Outernet, Londyn, UK – SOLD OUT
16.02 – New Century Hall, Manchester, UK – SOLD OUT
17.02 – KK’s Steel Mill, Wolverhampton, UK – SOLD OUT
19.02 – SWX, Bristol, UK – SOLD OUT
20.02 – St Luke’s, Glasgow, UK – SOLD OUT
14.03 – New Century Hall, Manchester, UK – SOLD OUT
15.03 – St Luke’s, Glasgow, UK – SOLD OUT
16.03 – KK’s Steel Mill, Wolverhampton, UK
17.03 – HERE at Outernet, Londyn, UK – SOLD OUT
18.03 – SWX, Bristol, UK – SOLD OUT
5.04 – Knust, Hamburg DE – SOLD OUT
7.04 – Botanique, Bruksela BE – SOLD OUT
8.04 – Luxor, Kolonia DE – SOLD OUT
13.04 – St Luke’s, Glasgow, UK – SOLD OUT
14.04 – New Century Hall, Manchester, UK – SOLD OUT
15.04 – KK’s Steel Mill, Wolverhampton, UK
16.04 – SWX, Bristol, UK – SOLD OUT
17.04 – HERE at Outernet, Londyn, UK- SOLD OUT
03.05 – Echoplex, Los Angeles, CA, USA
05.05 – Bottom Lounge, Chicago, IL, USA – SOLD OUT
10.05 – Bowery Ballroom, Nowy Jork, NY, USA- SOLD OUT

Od wydania ostatniego albumu Enter Shikari –“Nothing Is True & Everything Is Possible”, który wylądował na #2 brytyjskiej listy bestsellerów – minęły 3 lata i warto zastanowić się nad finałowym pytaniem, które ostatnio zespół zadał fanom: „Czy to nowy początek? /A może zbliżamy się do końca?” Wydarzenia z początku lat dwudziestych przygasiły koncertowy ogień formacji i połączenie fanami. „W tym czasie czuliśmy się, jakbyśmy my sami, jako muzycy, doświadczali śmierci naszego zespołu”, mówi główny wokalista i klawiszowiec Rou Reynolds. Nie dziwi więc, że kluczem do rozpalenia zespołu był występ na żywo na Download Festival Pilot przed 10 000 fanów. Tam właśnie narodziło się zrozumienie, które definiowało siódmą płytę zespołu: „Po prostu nie zdawałem sobie sprawy, że ludzkie i fizyczne relacje z innymi ludźmi były tak kluczowe dla tego, jak piszę”, mówi. Enter Shikari to nie tylko cztery osoby – to setki tysięcy ludzi.

Jako że nowy singiel „(pls) set me on fire” zapowiada kolejny etap ewolucji zespołu, pierwsze słowa, jakie słyszymy od Enter Shikari 2. 0 nie mają tym razem formy pytania, lecz polecenia: „Please set me on fire”. Innymi słowy, zapal iskrę w nas i uwolnij nas. To może być nowe Enter Shikari, ale zespół nic nie stracił ze swojego talentu do odważnych otwierających zagrywek.

Szczerze, myślałem, że jestem popieprzony. Nigdy nie czułem się tak oderwany od mojej duszy, mojego celu, mojego pieprzonego ducha. Nie pisałem muzyki przez prawie dwa lata. Wcześniej najdłużej wytrzymywałem bez pisania 2 tygodnie. Byłem załamany. To prawie tak, jakby mój mózg zapytał: „Jaki jest sens muzyki, jeśli nie można się nią dzielić? Jaki jest sens tworzenia muzyki, jeśli nie może być doświadczana z innymi?” a potem szybko się wyłączył. ‘(pls) set me on fire’ wyrosło z tej desperacji. Ta piosenka to wyrzut pozytywnej energii. Każda emocja uwięziona we mnie przez te dwa lata, została w końcu uwolniona.

Reynolds komentuje koncepcję singla:

Wiosną 2022 roku zespół zaszył się w nadmorskim miasteczku Chichester, aby odbudować swoje studio i uchwycić swój nowy impet na płycie. Używając tylko energii słonecznej do nagrania albumu – co, jak tłumaczy Reynolds, miało na celu „przywrócenie poczucia naiwności”.

Wracamy do podstaw. Ten zespół – moi najlepsi przyjaciele – zebrali się na starej farmie, kilometry od każdego miejsca. Odcięci od sieci i gotowi na ponowne odkrycie siebie. Ten album jest zasilany przez Słońce, najpotężniejszy obiekt w naszym Układzie Słonecznym. I myślę, że możesz to stwierdzić. To zbiór piosenek, które reprezentują wybuchowe ponowne połączenie z tym, czym jest Enter Shikari. Początek naszego drugiego aktu.

Reynolds kontynuuje

Szczegóły najnowszego wydawnictwa Enter Shikari


Enter Shikari – “A Kiss For The Whole World” – okładka płyty

Enter Shikari – A Kiss For The Whole World – lista utworów:

1. A Kiss for the Whole World x
2. (pls) set me on fire
3. It Hurts
4. Leap into the Lightning
5. feed yøur søul
6. Dead Wood
7. Jailbreak
8. Bloodshot
9. Bloodshot (Coda)
10. goldfĭsh ~
11. Giant Pacific Octopus (i don’t know you anymore)
12. giant pacific octopus swirling off into infinity…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *