Epica odwiedzi Polskę w ramach nowego cyklu koncertowego o nazwie Summer Folks

Holenderzy będą headlinerami nowej serii wydarzeń, skupionej na folkowej i symfonicznej stronie metalu. Pierwsza edycja cyklu Summer Folks odbędzie się 15 sierpnia na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Wkrótce ogłosimy kolejnych wykonawców.

Epica to ekstraklasa metalu symfonicznego – jeden z największych zespołów w nurcie. Niepodrabialnie łączą różne odcienie metalowego rzemiosła z symfoniczną pompą i filmową atmosferą, co objawia się m.in. na koncertach. No i najważniejsze: grupa w pocie czoła pracuje nad nowym albumem! Już nie możemy się doczekać, by usłyszeć jego zapowiedź…

EPICA (Holandia) symphonic metal:

Powstała ponad dwie dekady temu Epica to jeden z najciężej pracujących zespołów – nie tylko w kategorii przecierania nowych szlaków, ale także dopieszczania rozpoznawalnego stylu. Na przestrzeni lat działalności i świetnie przyjętych materiałów Holendrzy dotarli do punktu, w którym nie da się pomylić ich z nikim innym – niezależnie, czy chodzi o metal symfoniczny, czy generalnie metal jako taki. Skąd ta skuteczność w działaniach? Odpowiedź jest prosta: chodzi o konsekwencję i rozwijanie rzemiosła. Epica gra, nomen omen, epicko do bólu. Dostarczają wręcz filmowy patos, generowany za sprawą licznych orkiestracji, chórów oraz bombastycznych aranżacji, a przede wszystkim emocji sączących się z utworów. Do tego dochodzi także dynamiczny powermetalowy sznyt, okazjonalne puszczanie oka w stronę ekstremy, a nawet progresywne zapędy w kontekście wszechstronności stylistycznej. Nie zapominajmy też o Simone Simons, której potężny głos od początku nadaje muzyce jeszcze większej gracji. Zobaczcie ich, przeżyjcie ten spektakl – będziecie bogatsi o wiele doznań.

Bilety:

Bilety będą dostępne od 16 maja (10:00) na: https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia

Kiedy: 16 sierpnia (piątek) 2024

Gdzie: Warszawa @ Letnia Scena Progresji, ul. Fort Wola 22

Bilety: 199/219 zł – przedsprzedaż, 240 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *