Europe powracają z nowym singlem

Europe powracają z premierowym nagraniem. Posłuchajcie go i obejrzyjcie teledysk

Europe, znany w Polsce przede wszystkim z hitu „The Final Countdown” zaprezentowali nowy numer. Jest to pierwsze nagranie od wydania albumu „Walk on Earth„. Przedstawiamy „Hold Your Head Up„:

Teledysk, który powstał do „Hold Your Head Up”, to wgląd w dokument, nad którym muzycy pracowali razem z reżyserem Craigiem Hooperem (Deep Purple / Saxon). Film zatytułowany po prostu „Europe – The Movie” opowie historię zespołu od powstania po dzień dzisiejszy, pokazując drogę do sukcesu w połowie lat 80- tych, przez ciężkie czasy i złamane serce, powrót w Millennium i obecne sukcesy, jakie osiągnęła formacja. Premiera jest zapowiedziana na początek  2024 roku. A tutaj możemy obejrzeć fotorelacje z występu grupy Europe w krakowskiej Tauron Arenie przed Whitesnake.

Hold Your Head Up” został nagrany w zeszłym miesiącu w Atlantis Studios w Sztokholmie z producentem Klasem Åhlundem (Ghost, Robyn). Utwór został zmiksowany przez Stefana Glaumanna (Rammstein, Def Leppard), który pracował z zespołem także przy płycie „Secret Society”.

Hold Your Head Up” to szybki, napędzany gitarą, rockowy utwór opowiadający o przetrwaniu w trudnych czasach i wpływie, jaki wywarł na mnie mój ojciec, abyśmy zawsze dawali z siebie wszystko i wytrwali w ciężkich momentach. Minęło sześć lat od naszej ostatniej płyty „Walk The Earth” którą nagraliśmy w Abbey Road Studios i teraz świetnie się bawiliśmy w studiu z producentem Klasem Åhlundem. Naprawdę stworzył głodny tworzenia, zaangażowany zespół, który jest gotowy na kontynuowanie niesamowitej podróży. Nie możemy się doczekać, aż zagramy tę piosenkę podczas trasy i zamieścimy ją na naszym następnym albumie. Jesteśmy bardzo dumni z tego kawałka

Opowiada Joey Tempest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *