Evergrey: nowy singiel, nowy album i dwa koncerty w Polsce na jesieni 2024

Evergrey prezentuje nowy singiel i teledysk „Cold Dreams” z gościnnym udziałem Jonasa Renkse (Katatonia). Grupa wystąpi na dwóch koncertach w Polsce w listopadzie 2024. Czy usłyszymy „Cold Dreams” na żywo?

Evergrey, pionierzy mrocznego metalu z Göteborga, właśnie opublikowali nowy teledysk do singla „Cold Dreams” z ich nadchodzącego, czternastego albumu studyjnego „Theories of Emptiness„. Premiera albumu odbędzie się już 7 czerwca 2024 roku nakładem Napalm Records. Nowy utwór prezentuje niesamowite umiejętności wokalne lidera zespołu, Toma Englunda, oraz gościnny występ Jonasa Renkse z Katatonii i córki Englunda, Saliny. Te elementy wzbogacają brzmienie utworu i podkreślają jego intensywny charakter.

Nowy Album – „Theories of Emptiness”

Theories of Emptiness” to kolejny album, który z pewnością umocni pozycję Evergrey na scenie metalowej. Album ten łączy mroczne, emocjonalne motywy z elementami progresywnymi i melodyjnym heavy metalem. Zyskał on już uznanie krytyków na całym świecie, zajmując pierwsze miejsca na listach soundcheck niemieckiego Rock Harda, Metal Hammera, Aardschoka i Sweden Rock. Album został wyprodukowany przez Toma S. Englunda i Jonasa Ekdahla, a za miks odpowiadał Adam „Nolly” Getgood, były członek Periphery. Produkcją albumu kierował również Thomas „Plec” Johansson, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Soilwork, The Night Flight Orchestra, Onslaught, The Gems i Eleine.

Tom Englund o „Cold Dreams”

Tom Englund opisuje „Cold Dreams” jako prawdopodobnie najmroczniejszy utwór na płycie „Theories of Emptiness„. Utwór ten jest niezwykle mocny i wywołuje niepokój. Jonas Renkse z Katatonii, który gościnnie występuje w tym utworze, śpiewa słowa opisujące losy, które spotkały zarówno jego, jak i Toma Englunda, co czyni ten utwór jeszcze bardziej wyjątkowym i intrygującym. Smutek w głosie Jonasa rozprzestrzenia się jak choroba, a jego growlujące wokale dodają utworowi dodatkowej głębi. Aby zrównoważyć ciemność, Englund wprowadził do utworu anielskie cechy, zapraszając do współpracy swoją córkę Salinę Englund.

O „Theories of Emptiness”

Tom S. Englund podkreśla, że „Theories of Emptiness” to album, który łączy innowacyjność z szacunkiem dla przeszłości zespołu. Album zawiera jedenaście utworów, które łączą różnorodne brzmienia, od agresywnych tonów „Misfortune” po ballady jak „Ghost of My Hero„. W „Cold Dreams” charakterystycznemu głosowi Englunda towarzyszy Jonas Renkse, co dodaje utworowi intensywności. Salina Englund udziela się wokalnie w chórkach, co zwiększa dynamikę utworu. Album kończy się utworami „Our Way Through Silence” i „A Theory of Emptiness„, które prowadzą słuchaczy przez krainy ciemności i światła, oferując starannie wyważoną muzyczną przejażdżkę.

Lista utworów:

 1. Falling From the Sun
 2. Misfortune
 3. To Become Someone Else
 4. Say
 5. Ghost of My Hero
 6. We Are the North
 7. One Heart
 8. The Night Within
 9. Cold Dreams
 10. Our Way Through Silence
 11. A Theory of Emptiness

Theories of Emptiness dostępny będzie w następujących formatach: Deluxe Bag, zawiera: 1CD Digisleeve, 1CD Cardboard Sleeve + 2 utwory bonusowe, wisiorek, naszywka, okulary przeciwsłoneczne z logo zespołu, Artprint DIY Puzzle, całość zapakowana w ekskluzywną bawełnianą torbę – wyłącznie Napalm Records Mailorder – limitowana ilość 400 egzemplarzy

Evergrey na dwóch koncertach w Polsce. Daty, miejsca, bilety

Evergrey po wydaniu wspomnianego albumu „Theories of Emptiness” wyrusza w trasę koncertową promującą to wydawnictwo. Trasa obejmuje aż 18 miast, w tym także odwiedzi nasz kraj, gdzie grupa wystąpi dwukrotnie w listopadzie 2024. Gościem specjalnym koncertów w Polsce będzie grupa Klogr, a supportem Virtual Symmetry.

Data: 25 listopad 2024
Miejsce: Poznań, 2Progi

Data: 26 listopad 2024
Miejsce: Kraków, Kwadrat

drzwi 18:30, start 19:00

Bilety dostępne na stronie www.winiarybookings.pl oraz w punktach sprzedaży: Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *