EYES i LLNN zespoły w których wokalistą jest Victor Kass wystąpią w Polsce

LLNN – jeden z najcięższych i najciekawszych zespołów współczesnego sludge’u wystąpi już w lutym w Polsce z gościem specjalnym trasy post-metalowym Sugar Horse. EYES metalcore’owa sensacja z Danii wystąpi z screamowy Death Goals i deathmetalowym warszawskim składem Czerń.

𝗟𝗟𝗡𝗡 sludge metal:

Sludge metal to od lat wyjątkowo gęsto zaludnione terytorium intensywnego metalu, ale mało kto wyróżnia się w nim jak LLNN. Duńczycy na przestrzeni trzech płyt wykreowali własny muzyczny świat, którego absolut zdobyli przy ostatnim w dyskografii “Unmaker”. Wyobraźcie sobie sludge nieludzko ciężki, a w tym przytłaczającym dole nietypowy. Bo ciężarowcy z Kopenhagi do miażdżących riffów dodają także industrialowe, najczęściej niepokojące zgrzyty, a nawet odrobinę hardcore’u. Sami zresztą określają swoją twórczość jako “hardcore na wolno” i chyba mają rację – to ekspresja równie gniewna jak właśnie w tym gatunku, ale podana z takim poziomem udręki, że trudno nie wpaść w podziw. Oni grają we własnej lidze.

𝗦𝗨𝗚𝗔𝗥 𝗛𝗢𝗥𝗦𝗘 post-metal:

W skład tej załogi wchodzą m.in. ludzie z Idles czy Conjurer i Heriot, więc o jakość nie musicie się obawiać. Sugar Horse przypadnie do gustu słuchaczom lubiącym, kiedy metal i shoegaze stają się jednością. Brytyjczycy wyspecjalizowali się w onirycznym post-metalu, w którego skład wchodzi niemal sludge’owa gorycz kontrowana uroczą melodyką na krawędzi właśnie shoegaze’u oraz dream popu. W arsenale grupa ma także trochę noiserockowego szału, więc generalnie nie brakuje jej niczego. Poleca się doświadczyć na własnej skórze.

LLNN wystąpi 7 lutego w Krakowie, 8 lutego w Warszawie i 9 lutego we Wrocławiu. Gościem specjalnym będzie post-metalowe Sugar Horse.

LLNN + Sugar Horse / 7 II 2024 / Kraków
LLNN + Sugar Horse / 8 II 2024 / Warszawa
LLNN + Sugar Horse / 9 II 2024 / Wrocław

𝗘𝗬𝗘𝗦 metalcore, noise rock:

W tytule najnowszej płyty Eyes składają gratulacje. Komu? Trudno powiedzieć, ale jeśli sobie – nie dziwimy się. Duńczycy na przestrzeni trzech płyt wypracowali własny muzyczny język, którego składowe to ciężar i intensywność metalcore’u w połączeniu z jazgotliwym chaosem noise rocka bliskiego tuzom pokroju The Jesus Lizard. Ich numery są wściekłe, do granic hałaśliwe i jadą bez ustanku na najwyższych obrotach. Skład ciągle dorzuca do pieca, a mimo tego nie nudzi. Ta obłąkańcza wścieklizna trzyma słuchacza za gardło i nie puszcza właściwie do końca. Jak pewnie sobie wyobrażacie, taka jatka w wydaniu koncertowym zapewnia same cięgi i nie mylicie się. Eyes są jednym z najdzikszych młodych zespołów w konfrontacji scenicznej. Skaczą, wiją się i koszą równo. Kto był na zeszłorocznym Mysticu, ten doskonale wie, o co chodzi.

𝗗𝗘𝗔𝗧𝗛 𝗚𝗢𝗔𝗟𝗦 screamo, mathcore, metalcore:

Chaos, chaos, jeszcze raz chaos. Brytyjskie Death Goals nie cacka się ze słuchaczem, bo korzysta z konwencji screamo w maksymalnym natężeniu. Co to znaczy? Emocje wylewają się tu z każdego kąta – głównie te negatywne. Wszystko to jest elektryczne, nieposkromione i – co najważniejsze – nieprzewidywalne. Zespół decyduje się na nawałnicę hałasu i dobrze na tym wychodzi. Wypluwają płuca i jadą zgodnie z tradycją wspomnianego screamo, konstruują złożone figury rytmiczne podpatrzone w mathcorze i znają siłę solidnego metalcore’owego riffu.

𝗖𝗭𝗘𝗥𝗡 death metal, sludge metal, post-metal:
Obecna inkarnacja Czerni, prawdopodobnie najlepsza w ich historii, jeszcze parę lat temu mogłaby uchodzić za niespodziankę. Przedstawiali się światu jako pochodzący ze sceny hc potwór meandrujący między post-metalem a dojmującym sludgem, ale to już nie oni. Współczesna Czerń to death metal ciężki jak głaz, nierzadko korzystający z hardcore’owych wzorców. Tęskno wam za Bolt Thrower? Po zafundowanej przez nich rzeźni będziecie zadowoleni.

Eyes, metalcore’owa sensacja z Danii, wystąpi 27 lutego w Warszawie, 28 lutego w Krakowie i 29 lutego we Wrocławiu. U ich boku pojawi się screamowe Death Goals i deathmetalowa warszawska Czerń.

Eyes + Death Goals, Czerń / 27 II 2024 / Warszawa
Eyes + Death Goals, Czerń / 28 II 2024 / Kraków
Eyes + Death Goals, Czerń / 29 II 2024 / Wrocław

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 https://knockoutmusicstore.pl
(druki kolekcjonerskie ) https://ebilet.pl

Organizator: Knock Out Productions http://www.knockoutprod.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *