EYES na trzech koncertach w Polsce

Eyes, metalcore’owa sensacja z Danii, wystąpi 27 lutego w Warszawie, 28 lutego w Krakowie i 29 lutego we Wrocławiu. U ich boku pojawi się screamowe Death Goals i deathmetalowa warszawska Czerń.

𝗘𝗬𝗘𝗦 metalcore, noise rock:
W tytule najnowszej płyty Eyes składają gratulacje. Komu? Trudno powiedzieć, ale jeśli sobie – nie dziwimy się. Duńczycy na przestrzeni trzech płyt wypracowali własny muzyczny język, którego składowe to ciężar i intensywność metalcore’u w połączeniu z jazgotliwym chaosem noise rocka bliskiego tuzom pokroju The Jesus Lizard. Ich numery są wściekłe, do granic hałaśliwe i jadą bez ustanku na najwyższych obrotach. Skład ciągle dorzuca do pieca, a mimo tego nie nudzi. Ta obłąkańcza wścieklizna trzyma słuchacza za gardło i nie puszcza właściwie do końca. Jak pewnie sobie wyobrażacie, taka jatka w wydaniu koncertowym zapewnia same cięgi i nie mylicie się. Eyes są jednym z najdzikszych młodych zespołów w konfrontacji scenicznej. Skaczą, wiją się i koszą równo. Kto był na zeszłorocznym Mysticu, ten doskonale wie, o co chodzi.


𝗗𝗘𝗔𝗧𝗛 𝗚𝗢𝗔𝗟𝗦 screamo, mathcore, metalcore:
Chaos, chaos, jeszcze raz chaos. Brytyjskie Death Goals nie cacka się ze słuchaczem, bo korzysta z konwencji screamo w maksymalnym natężeniu. Co to znaczy? Emocje wylewają się tu z każdego kąta – głównie te negatywne. Wszystko to jest elektryczne, nieposkromione i – co najważniejsze – nieprzewidywalne. Zespół decyduje się na nawałnicę hałasu i dobrze na tym wychodzi. Wypluwają płuca i jadą zgodnie z tradycją wspomnianego screamo, konstruują złożone figury rytmiczne podpatrzone w mathcorze i znają siłę solidnego metalcore’owego riffu. Nie ma z nimi żartów.

𝗖𝗭𝗘𝗥𝗡 death metal, sludge metal, post-metal:
Obecna inkarnacja Czerni, prawdopodobnie najlepsza w ich historii, jeszcze parę lat temu mogłaby uchodzić za niespodziankę. Przedstawiali się światu jako pochodzący ze sceny hc potwór meandrujący między post-metalem a dojmującym sludgem, ale to już nie oni. Współczesna Czerń to death metal ciężki jak głaz, nierzadko korzystający z hardcore’owych wzorców. Tęskno wam za Bolt Thrower? Po zafundowanej przez nich rzeźni będziecie zadowoleni

Szczegóły koncertów: Eyes, Death Goals, Czerń w Polsce

Eyes + Death Goals, Czerń / 27 II 2024 / Warszawa
Eyes + Death Goals, Czerń / 28 II 2024 / Kraków
Eyes + Death Goals, Czerń / 29 II 2024 / Wrocław

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 https://knockoutmusicstore.pl
(druki kolekcjonerskie ) https://ebilet.pl

Organizator: Knock Out Productions http://www.knockoutprod.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *