Farben Lehre – dwadzieścia koncertów na XX-lecie trasy Punky Reggae Live 2024

Farben Lehre zapowiada jubileuszową trasę Punky Reggae Live 2024, która rozpocznie się już w lutym koncertem w Bydgoszczy w Over The Under Pub i potrwa do kwietnia 2024

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 14 płyt studyjnych, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K. Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej PUNKY REGGAE live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie, z sukcesem, powróciła na polską mapę koncertową.

Żywiołowe koncerty zawsze grane „na 100%”, to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od blisko dwudziestu lat zespół gra blisko sto koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami.

Czytaj także: FARBEN LEHRE – 35-lecie zespołu w Toruniu [GALERIA]

W 2021 roku zespół świętował swoje 35 urodziny, w związku z czym ukazało się kilka jubileuszowych wydawnictw, takich jak: CD „Pieśni XX wieku”, winyl+dvd „Akustycznie”, winyl+cd-split „Farben Lehre & Sexbomba” oraz okazjonalna składanka CD „Friends For Friends”. Na początku marca 2023 roku światło dzienne ujrzał najnowszy, premierowy album FARBEN LEHRE, zatytułowany „Na zdrowie”, a chwilę później ten sam krążek został wydany w postaci winyla. Z pewnością wiele nowych kawałków pojawi się w koncertowej setliście. Zatem kwartet z Mazowsza absolutnie nie zwalnia tempa i nieustannie idzie do przodu. Czternasty studyjny album zespołu Farben Lehre, pod tytułem „Na Zdrowie” został wydany 3 marca 2023 roku nakładem Lou & Rocked Boys i zarejestrowany w Studio Serakos

Czytaj także: FARBEN LEHRE premiera teledysku do utworu „MANIFEST”

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to „Ali-Baba”, „Anioły i demony”, „Dobranoc”, „Ferajna”, „Handel”, „Helikoptery”, „Egoiści” „Judasz”, „Kolory”, „Manifest”, „Matura”, „Na zdrowie”, „Nierealne ogniska”, „Przebudzenie”, „Samo życie”, „Spodnie z GS-u”, „Stacja Wolność”, „Szeregowiec” czy „Terrorystan”.

FARBEN LEHRE (skład):
Wojtek Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Gerard Klawe – perkusja

Farben Lehre o nadchodzącej trasie: Aby jakoś specjalnie uczcić XX-lecie trasy Punky Reggae Live postanowiliśmy zagrać dwa koncerty w większym, jubileuszowym składzie, zapraszając dodatkowo trzy kapele, które mają swój nietuzinkowy i zacny wkład w historię trasy. Warszawski Klub Proxima w którym z PRlive zagraliśmy kilka spektakularnie niezapomnianych koncertów, jest pierwszym z tych dwóch wyjątkowych koncertów.

W warszawskiej Proximie obok Farben Lehre wystąpią The Bill, Leniwiec, Gutek. Akurat i Zenek Kupatasa.

Szczeóły trasy Punky Reggae Live XX-lecie:

16 luty 2024 Start trasy / BYDGOSZCZ – Over the Under Pub
17 luty 2024 / ŁÓDŹ – Scenografia
23 luty 2024 / SOSNOWIEC – Komin Music Cafe
24 luty 2024 / GOMUNICE – Bogart
1 marzec 2024 / GDYNIA – Podwórko.art (Scena Ucho)
2 marzec 2024 / CHOJNICE – Browar Gościniec Chojnice
8 marzec 2024 / LUBLIN – Fabryka Kultury ZGRZYT
9 marzec 2024 / DUKLA – Browar Dukla
10 marzec 2024 / KIELCE – Garaż
15 marzec 2024 / SZCZECIN – Dom Kultury Słowianin
16 marzec 2024 / SULĘCIN – U Bulka
22 marzec 2024 / ZABRZE – CK Wiatrak
23 marzec 2024 / WROCŁAW – Stary Klasztor
5 kwiecień 2024 / POZNAŃ – 2Progi
12 kwiecień 2024 / BIAŁYSTOK – Gwint
13 kwiecień 2024 / WARSZAWA – Proxima
14 kwiecień 2024 / TORUŃ – Lizard King
19 kwiecień 2024 / JAROSŁAW – Decybel Music Pub

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *