Farben Lehre – Punky Reggae Live 2024

Jubileuszowa edycja trasy – XX-lecie Punky Reggae Live 2024 z udziałem FARBEN LEHRE i formacji The Bill, Leniwiec, Konkubent

Jubileuszowa trasa Punky Reggae Live 2024, która rozpocznie się już w lutym koncertem w Bydgoszczy w Over The Under Pub i potrwa do kwietnia 2024

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 14 płyt studyjnych, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K. Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej PUNKY REGGAE live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie, z sukcesem, powróciła na polską mapę koncertową.

Czytaj także: FARBEN LEHRE – 35-lecie zespołu w Toruniu [GALERIA]

Żywiołowe koncerty zawsze grane „na 100%”, to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od blisko dwudziestu lat zespół gra blisko sto koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami. W 2021 roku zespół świętował swoje 35 urodziny, w związku z czym ukazało się kilka jubileuszowych wydawnictw, takich jak: CD „Pieśni XX wieku”, winyl+dvd „Akustycznie”, winyl+cd-split „Farben Lehre & Sexbomba” oraz okazjonalna składanka CD „Friends For Friends”. Na początku marca 2023 roku światło dzienne ujrzał najnowszy, premierowy album FARBEN LEHRE, zatytułowany „Na zdrowie”, a chwilę później ten sam krążek został wydany w postaci winyla. Z pewnością wiele nowych kawałków pojawi się w koncertowej setliście. Zatem kwartet z Mazowsza absolutnie nie zwalnia tempa i nieustannie idzie do przodu!

Czytaj także: FARBEN LEHRE premiera teledysku do utworu „MANIFEST”

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to „Ali-Baba”, „Anioły i demony”, „Dobranoc”, „Ferajna”, „Handel”, „Helikoptery”, „Egoiści” „Judasz”, „Kolory”, „Manifest”, „Matura”, „Na zdrowie”, „Nierealne ogniska”, „Przebudzenie”, „Samo życie”, „Spodnie z GS-u”, „Stacja Wolność”, „Szeregowiec” czy „Terrorystan”.

THE BILL na Punky Reggae Live 2024

THE BILL powstał w 1986r w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry. Pierwsze lata działalności, to głównie próby, koncerty na lokalnych scenach i…częste zmiany składu. Ostateczny skład zespołu z tego okresu, to : Skóra, Kefir, Soko, Mielony. W 1990 THE BILL’a opuszcza Skóra, a na wokalu jego miejsce zajmuje Soko. Zespół w składzie trzyosobowym zostaje zaproszony do Jarocina ’92 i zdobywa tam nagrodę publiczności. Fakt ten, rozpoczyna kolejny etap działalności. Pojawia się pierwsza płyta „The Biut”. Jej sprzedaż zaskakuje wszystkich. W ciągu kilku tygodni, sprzedaje się około 60000 egzemplarzy. Zespół koncertuje, zalicza kolejne festiwale jarocińskie, jednocześnie przygotowując kolejne płyty. Pojawiają się: „Początek Końca” i „Sex and Roll”. Latem 1996 roku The Bill nagrywa czwartą płytę „Daję Wam Ogień” i… zawiesza działalność na 8 lat.

W 2004 roku THE BILL wraca na scenę i okazuje się, że o nim nie zapomniano. Miejsce Soka, grającego na basie zajmuje Maciek. Wokalistą zespołu zostaje Kefir, który gra również na gitarze. Za perkusją, bez zmian zasiada Mielony. W 2007 roku ukazuje się piąta płyta „Niech Tańczą Aniołowie”. A zaraz po niej zespół wydaje archiwalny materiał z lat 1988-1990 zatytułowany „Lekcja Historii”.

Rok 2009 rozpoczyna się dla THE BILL’a udziałem w wielkiej trasie koncertowej „Punky Reggae Live”. Tu zespół poznaje Sebka, gitarzystę zespołu Strajk. Pada propozycja wspólnego grania i od tej pory THE BILL to kwartet. W tym składzie nagrał materiał na siódmą płytę. „Historie Prawdziwe”, która pojawiła się w 2009 roku. Jednocześnie firma Lou Rocked Boys wydaje materiał archiwalny z lat 86-90. Płyta nosi tytuł „Lekcja Historii”. W 2010 roku odchodzi Maciek Stępień, a rok później Robert „Mielony” Mielniczuk. Miejsce za bębnami zajmuje Artur „Artie” Woźniak, a na basie Gerard Chodyra. Kolejne lata to ciągłe koncerty w salach klubowych i na festiwalach. W 2013 THE BILL wydaję płytę „8siem”. W tym samym roku pojawia się płyta the best, wydana przez MTJ. Zaraz potem miejsce Sebka zajmuje Jędrek. W tym składzie zespół występuje na dużej scenie festiwalu Woodstock 2014. Zapis tego koncertu ukazuje się na CD.

Pod koniec wakacji 2014 następuje kolejna zmiana składu. Tym razem perkusistą THE BILL’a zostaje Łukasz „Ringo” Nowak, a skład uzupełnia w 2015 roku basista Ludomir „Ludek” Szymański. Zespół THE BILL to znowu kapela „pionkowska”. Lata 2016-22 to liczne koncerty w klubach oraz na festiwalach rockowych min. Woodstock 2017, Czochraj Bobra, Izerbejdżan Punk Fest, Rock Na Bagnie, Cieszfanów. Zespół jest stałym gościem Punk Fest’u, największej punkowej imprezy w Polsce oraz cyklu koncertów Był Kiedyś Jarocin.

LENIWIEC na Punky Reggae Live 2024

LENIWIEC gra melodyjną, czadową mieszankę rocka, reggae, ska, folk i punk wzbogaconą dźwiękami, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.

W maju 2001 ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana: „Z tarczą lub na tarczy”. Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił LENIWCA na Przystanek Woodstock. Występ na tym festiwalu był dla muzyków wydarzeniem niezapomnianym, jednak muzycy ciepło wspominają każdy z zagranych koncertów, nawet te małe, zwłaszcza grane w miejscach tak dziwnych jak więzienie, basen miejski czy tama przeciwpowodziowa. Od występu na Przystanku Woodstock i wydania pierwszego materiału działalność LENIWCA nabrała dużego tempa. Zespół zagrał ponad 900 koncertów w 9 krajach, grając z największymi gwiazdami i legendami sceny punk-rockowej. Kapela jest zapraszana na największe festiwale punk-rockowe w Europie: Puntala (Finlandia), Antifest (Czechy), Punk am Ring (Niemcy).

W latach 2003 i 2004 pojawiły się kolejne płyty: „Uprzedzenia” oraz „Crazy Bros”. Ta ostatnia ukazała się także w Czechach. Dotychczas utwory LENIWCA znalazły się na ponad trzydziestu składankach (również zagranicznych). Rok 2008 i 2009 to, kultowa wśród miłośników alternatywnych brzmień, trasa Punky Reggae Live. Wraz z grupami Farben Lehre, Koniec Świata i Tabu zespół LENIWIEC gra prawie 50 koncertów w największych miastach w Polsce.

W marcu 2008 ukazała się płyta „Reklamy na niebie”, następnie „Droga” (2011), a kolejnym krążkiem okazał się wyjątkowy i unikalny album LENIWCA, zatytułowany: „Rozpaczliwie wolny – Piosenki Edwarda Stachury”. Jak dotychczas, ostatnim wydawnictwem firmowanym przez jeleniogórską formację jest studyjny album „Raj”, który ukazał się jesienią 2016 roku i został świetnie przyjęty przez rodzimych krytyków muzycznych.

Muzyka LENIWCA to bardzo melodyjne kompozycje, nieustannie młodzieńcza brawura, pełne energii brzmienie, wzbogacone o kobiecy wokal, gitarę solową, saksofon, puzon, akordeon i trąbkę.

KONKUBENT na Punky Reggae Live 2024

KONKUBENT to zespół z Łodzi. W obecnej formule działamy od 2017 roku. Nasza muzyka to rock alternatywny, połączony z elementami nowoczesnego, elektronicznego brzmienia. Nie boimy się eksperymentować, jednak niezmiennie, na pierwszym miejscu zawsze stawiamy na „żywe” instrumenty. Śpiewamy zawsze w języku polskim.

Po opublikowaniu kilku demo singli rozpoczęliśmy aktywne koncertowanie. Wystąpiliśmy w całym kraju u boku takich artystów jak Kult, Farben Lehre, Gutek, Łydka Grubasa czy Big Cyc. Niejednokrotnie zdarzało nam się też „stanąć na pudle” w rockowych przeglądach muzycznych. W 2020 rozpoczęliśmy pracę nad naszym pierwszym profesjonalnym singlem. Od strony produkcyjnej wspomagał nas Leszek Biolik i w efekcie tej współpracy powstał pop-rockowy numer ‘Krzyczeć’. Utwór ten trafił na listę przebojów Turbo Top Antyradia.

Częste występy u boku Farben Lehre sprawiły, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w specjalnym projekcie, z okazji XXXV-lecia FL. Przygotowaliśmy własną wersję jednej z piosenek Farben Lehre („Nowy dzień”) i trafiła ona na specjalną składankę razem z wersjami innych artystów, m. in. Enej, Big Cyc, Kobranocka, Golden Life, Closterkeller, Jelonek, Akurat, Robert Gawliński czy Czesław Mozil. Premiera tego wydawnictwa („Friends For Friends”) miała miejsce we wrześniu 2021.

Punky Reggae Live 2024 DATY, MIEJSCA, BILETY

Sprzedaż biletów:  KUPBILECIK / BILETYNA / BILETOMAT / E-BILET / TICKETMASTER

Szczeóły trasy Punky Reggae Live XX-lecie:

 • 16 luty 2024 Start trasy / BYDGOSZCZ – Over the Under Pub
 • 17 luty 2024 / ŁÓDŹ – Scenografia
 • 23 luty 2024 / SOSNOWIEC – Komin Music Cafe
 • 24 luty 2024 / GOMUNICE – Bogart
 • 1 marzec 2024 / GDYNIA – Podwórko.art (Scena Ucho)
 • 2 marzec 2024 / CHOJNICE – Browar Gościniec Chojnice
 • 8 marzec 2024 / LUBLIN – Fabryka Kultury ZGRZYT
 • 9 marzec 2024 / DUKLA – Browar Dukla
 • 10 marzec 2024 / KIELCE – Garaż
 • 15 marzec 2024 / SZCZECIN – Dom Kultury Słowianin
 • 16 marzec 2024 / SULĘCIN – U Bulka
 • 22 marzec 2024 / ZABRZE – CK Wiatrak
 • 23 marzec 2024 / WROCŁAW – Stary Klasztor
 • 5 kwiecień 2024 / POZNAŃ – 2Progi
 • 6 kwiecień 2024 / GŁOGÓW –Klub Mayday
 • 7 kwiecień 2024 / OPOCZNO – MDK Opoczno 
 • 12 kwiecień 2024 / BIAŁYSTOK – Gwint
 • 13 kwiecień 2024 / WARSZAWA – Proxima
 • 14 kwiecień 2024 / TORUŃ – Lizard King
 • 19 kwiecień 2024 / JAROSŁAW – Decybel Music Pub
 • 20 kwiecień 2024 / KRAKÓW – Klub Studio 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *