Festiwal INTERTONY 2024 w Chojnicach – Narbo Dacal potwierdza udział

Dziewiąta edycja festiwalu Intertony 2024 odbędzie się 15 czerwca w Chojnicach na terenie Stadionu Kolejarz – headlinerem festiwalu jest Agnostic Front

Narbo Dacal to nowy projekt muzyków znanych m.in. z punkowej Inkwizycji. 15 czerwca będziemy gościć Elizę (wokal i bas) oraz Bartka (perkusja) i Druta (gitara) na IX edycji IT Festu! Ich niezbyt łatwa do określenia twórczość oscyluje gdzieś pomiędzy doom metalem, a metalem progresywnym. Czerpie jednocześnie z wielu innych gatunków, takich jak m.in. folk, sludge czy nawet black metal.
24 listopada miała miejsce premiera ich debiutanckiej płyty “Elysium Now”, wydanej nakładem Piranha Music. Krakowskie trio obecnie koncertuje w ramach ogólnokrajowej trasy z dobrze nam znanym WIJem

NARBO DACAL (progressive metal, doom, folk)

Zespół z Krakowa w którego skład wchodzą Eliza (wokal i bas), Bartek (perkusja) i Drut (gitara). Ich niezbyt łatwa do określenia twórczość oscyluje gdzieś pomiędzy doom metalem, a metalem progresywnym, czerpiąc jednocześnie z wielu innych gatunków, takich jak m.in. folk, sludge czy nawet black metal.

Czytaj także: Narbo Dacal. Co wspólnego ma „Elysium Now” z „Czasem Apokalipsy” Coppoli [WYWIAD]

Rozpocząwszy swoją przygodę w czerwcu 2020, weszli we wrześniu 2021 do krakowskiego studia No Solace prowadzonego przez M. (Mgła, Kriegsmaschine), by nagrać debiutancką EP-kę – wydaną w styczniu 2022 przez Piranha Music. Po zagraniu kilkunastu koncertów w 2022 roku (festiwale Summer Dying Loud, Castle Party, Great September, supportowanie amerykańskiego Coven, trasy z zespołami Angrrsth, Gorycz, Hydra, Las Trumien) zespół wszedł ponownie do studia No Solace. Efektem współpracy z M. jest pełnowymiarowa płyta “Elysium Now“, wydana w listopadzie 2023, znów przez Piranha Music.

Czytaj także: Wij, Narbo Dacal i Weedcraft wystąpili w Krakowie [ZDJĘCIA]

Dziewiąty raz będziemy mieli okazję uczestniczyć w InterTony Festiwal, którego ideą jest łączenie międzynarodowych środowisk muzycznych z miast partnerskich. Na scenie pojawi się osiem grup z pięciu krajów, będzie to uczta dla fanów hc/metalu. Organizatorzy działają w 100% na zasadach wolontariatu pokazując, że inicjatywy oddolne potrafią zmieniać rzeczywistość i są potrzebne.

Czytaj również:  AGNOSTIC FRONT headlinerem IX edycji InterTony Festiwal 2024

Festiwal organizowany jest przez wolontariuszy Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, międzynarodowymi partnerami są stowarzyszenia i instytucje z Niemiec, Francji, Holandii i Polski: Rockinitiative Emsdetten e.V., Musikoblokos z Bayeux, Jongerencentrum Cerberus z Hengelo oraz Chojnickie Centrum Kultury. Imprezę wspierają Miasto Chojnice oraz Powiat Chojnicki.

Czytaj również: INTERTONY FESTIWAL 2023 w Chojnicach – ósma edycja z SICK OF IT ALL w roli headlinera [RELACJA, ZDJĘCIA]

15 CZERWCA 2024
CHOJNICE / STADION KOLEJARZ 1926
Zaczynamy o 15:30, bramki 15:00.

Bilety
www.intertony.pl
BILETY I PULA: 99 zł
ULGOWE: 69 zł (dla uczniów i studentów do 26 roku życia)
PAKIET FRIENDS: 495 zł (5 biletów +1 gratis)
Wszystkie ograniczone ilościowo, śpieszcie się cieszyć własną sztuką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *