FESTIWALE w POLSCE – LIPIEC 2023 [Gdzie? Kiedy?]

Już niedługo otwarcie sezonu festiwalowego – warto zaplanować urlop i wycieczki wakacyjne pod kątem wydarzeń muzycznych, których przez cztery letnie miesiące odbywa się jest ogromna ilość i różnorodność. Przedstawiamy atrakcje koncertowe które odbędą się już w lipcu.

Wszystkie pozycje festiwalowe:

06.07.2023 SUWAŁKI BLUES FESTIVAL 2023

Suwałki, Suwałki Arena
https://fb.me/e/76vcWuB8Z
Lineup: MROZU / THE BREW
Jeden z największych festiwali bluesowych w kraju – wydarzenie muzyczne odbywa się już XVI raz, zarówno publiczność, jak i zapraszani artyści oceniają festiwal bardzo wysoko pod względem artystycznym i organizacyjnym. Niesamowita atmosfera, koncerty plenerowe, muzyka na kameralnych scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe i wieczorne koncerty klubowe połączone z jam sessions mocna pozycja w kalendarzach fanów dobrej muzyki.

07-08.07.2023 EDISON FESTIVAL 2023

Baranowo, Best Western Hotel Edison
https://fb.me/e/GcFjEkNd
Lineup: MUCHY / ARS LATRANS ORCHESTRA, / VOO VOO / GRUBSON / ROSALIE / MIKROMUSIC / ANITA LIPNICKA / SORRY BOYS / AULA ROMA
Festiwal odbywa się na terenach Best Western Hotel Edison w podpoznańskim Baranowie. Już po raz 5. spotkamy się w otoczeniu urokliwego jeziora Kierskiego, które od centrum Poznania dzieli kwadrans jazdy samochodem. To idealne miejsce na weekendowy wypoczynek, spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi, odpoczynek od skapanego w upalnym słońcu miasta.

07-09.07.2023 ROCKOWISKO ZWIERZYNIEC 2023

https://fb.me/e/rGnZhIUL4
https://www.facebook.com/rockowiskozwierzyniec
Lineup: HUNTER / FRONTSIDE / THE BILL / TRAUMA / UKĆ / VADER / LIPALI / MOSKWA / JOHN PORTER
Rockowisko jest dwudniową imprezą muzyczną, którą grupka pasjonatów muzyki rockowej organizuje od 2015 roku na terenie Parku Środowiskowego w Zwierzyńcu. Ma charakter festiwalu muzycznego, połączonego z przeglądem młodych kapel rockowych.

07.2023 BLUES EXPRESS FESTIWAL 2023

Teren nad Jeziorem Proboszczowskim w Zakrzewie
https://www.facebook.com/bluesexpressfestiwal
W zeszłym roku jeden z najstarszych polskich festiwali bluesowych świętował trzydziestolecie istnienia. Związana z bluesem impreza muzyczna odbywa się corocznie w połowie lipca od 1993 roku w Zakrzewie. Organizowana jest przez Dom Polski – ośrodek kulturalny utworzony przez ks. dr. Bolesława Domańskiego, a obecnie prowadzony przez dyrektora Henryka Szopińskiego, który uważany jest za „ojca” festiwalu.

13 -16.07.2023 CASTLE PARTY 2023

Zamek Bolków, Zamkowa 1, Bolków
https://fb.me/e/4nkbaJQll
https://www.facebook.com/castlepartyfestival?locale=pl_PL
Lineup: LAIBACH / THERION / DEINE LAKAIEN / SUICIDE COMMANDO / ALIEN VAMPIRES / GRENDEL / THE 69 EYES / THE BEAUTY OF GEMINA / FORCED TO MODE / DAWN OF ASHES / GOLDEN APES / THE HOUSE OF USHER / ACTORS
Legendarny festiwal Castle Party po raz 25-ty na Zamku w Bolkowie! Historia imprezy sięga 1994 roku, a jej unikalny charakter powoduje że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w swoim gatunku w całej Europie.

13.07. 2023 FOLKOWISKO GUSŁA FESTIWAL 2023

Gorajec 14, Gorajec
https://fb.me/e/2CzYQgQSX
https://www.facebook.com/festiwalfolkowisko
Lineup: ŻYWIOŁAK / JORYJ KLOC / DZIECIUKI / WERNYHORA / ŁYSA GÓRA / SYMCHA KELLER I PRZYJACIELE / HAJDA BANDA -ГАЙДА БАНДА / ROCKOKO
Motyw przewodni trzynastej edycji Folkowisko Festiwal we wsi Gorajec na Podkarpaciu to GUSŁA, ludowe wierzenia, praktyki magiczne, przesądy, wiedźmy i szeptuchy – to wszystko znajdziecie na przyszłorocznej edycji Folkowisko Gusła 2023. Przez trzy lipcowe dni i noce Chutor Gorajec stanie się stolicą kultury korzennej i miejscem dla wspaniałych ludzi.

13–16.07.2023 JAROCIN FESTIWAL 2023

Jarocin, boiska przy ul. Maratońskiej
https://fb.me/e/4onnU8ba0
https://www.facebook.com/JarocinFestiwalOfficial
Line up: AGNIESZKA CHYLIŃSKA / MOSKWA / T.LOVE / LUXTORPEDA / FISZ EMADE TWORZYWO / WRONA / 1125 / RENATA PRZEMYK / KATARZYNA NOSOWSKA / PROLETARYAT / CLOSTERKELLER.
Ten festiwal to tradycja. Zazwyczaj chęć do udziału w nim dziedziczy się z pokolenia na pokolenie. Impreza co roku ściągająca tysiące fanów i fanek polskiego rocka, alternatywy i punk rocka.

13-16.07.2023 CZOCHRAJ BOBRA FEST 2023

Błonia Namysłowskie, 46-100 Namysłów
https://fb.me/e/39qLTwOb7
https://www.facebook.com/CzochrajBobraFest
Lineup: WŁOCHATY / GORGONZOLLA / DUBSKA / THE ANALOGS / NOCNY KOCHANEK / ILLUSION / 1125 / ZENEK KUPATASA
W połowie lipca odbędzie już XIII edycja imprezy Czochraj Bobra Fest czyli festiwal muzyki niezależnej z Namysłowa. Pierwsza edycja Czochraj Bobra miała miejsce w 2009 roku. Odbyła się nad zalewem w Michalicach (okolice Namysłowa). Na festiwalu prezentują się różnorodne brzmienia od pogranicza rocka, punka, punk-rocka, ska po metal. Istotnym faktem jest również to, że festiwal cieszy się bardzo dużym lokalnym poparciem.

15–16.07.2023 SUMMER FOG FESTIVAL 2023

Spodek, Katowice
https://fb.me/e/4cKtH4Uyq
Lineup: NICK MASON (PINK FLOYD) / STEVE HACKETT (GENESIS) / RIVERSIDE / COLLAGE / THE STEVE HILLAGE BAND / SBB / IQ / GONG / O.R.K.
Prawdziwe święto fanów wszystkich odmian progrocka potrwa w tym roku dwa dni. 15 i 16 lipca w katowickim Spodku odbędzie się festiwal, na którym headlinerami będą Nick Mason z Pink Floyd oraz Steve Hackett z Genesis.

15-16.07.2023 KAZIMIERNIKEJSZYN 2023

Rynek w Kazimierzu Dolnym
https://fb.me/e/3YbLFxjuN
https://www.facebook.com/kazimiernikejszyn/
Lineup: VITO BAMBINO / KAŚKA SOCHACKA / DUBIOZA KOLEKTIV / NOSOWSKA / FISZE EMADE TWORZYWO / KARAŚ/ ROGUCKI
Kazimiernikejszyn to festiwal muzyczny w Kazimierzu Dolnym. Muzyka. Natura. Festiwal zbudowany na uzupełniających się kontrastach. Doświadczysz tu spowolnienia czasu w zielonych wąwozach czy rynkowych knajpach, jak i wysokoenergetycznych koncertów. Jubileuszowa X edycja muzycznej celebracji bezpinkowości, bliskości i jasnej strony mocy zmiksowanej z dzikością zabawy po świt i magią Kazimierza Dolnego.

Lipiec 2023 XVII. FESTIWAL ROCKA PROGRESYWNEGO IM. TOMASZA BEKSIŃSKIEGO 2023

Gniewkowo-boisko sportowe przy ul. Toruńskiej 40
Toruń-Amfiteatr Muzeum Etnograficzne
https://www.facebook.com/profile.php?id=100068090634549
festiwalu mają okazję zaprezentować się najlepsze polskie zespoły z tego gatunku muzyki, które coraz mniej odbiegają od poziomu światowej czołówki oraz czasami zespół z zagranicy w roli gościa specjalnego, co dodatkowo powoduje budowanie międzynarodowych kontaktów kulturalnych. Impreza jest darmowa dla widzów, zawsze odbywa się latem, w plenerze. Staje się właśnie przedsięwzięciem wypracowującym własną, oryginalną formułą uczestnictwa w kulturze. Kultywuje pamięć Tomasza Beksińskiego, wspaniałego dziennikarza polskiego radia, wielkiego miłośnika rocka progresywnego.

15.07.2023 XX FESTIWAL MOCNYCH BRZMIEŃ 2023

Świecie, boisko przy Zamku krzyżackim
https://www.facebook.com/festiwalmocnychbrzmien

Lineup: VADER /DARK SIDE / KONTAGION / MORTIS DEI
Organizatorem festiwalu jest Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu. Tradycję festiwal ma wyjątkowo długą – w tym roku odbędzie już XX okrągła edycja festiwalu pod Zamkiem Krzyżackim w Świeciu nad Wisłą. Pełna nazwa: Festiwalu Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka nawiązuje do idei samego festiwalu, który zaistniał jako pojedynczy koncert zorganizowany rok po śmierci Ryszarda Bieńka – pochodzącego ze Świecia utalentowanego perkusisty, który zginął tragicznie w sierpniu 2000 roku. Koncert przerodził się w coroczny festiwal podtrzymujący pamięć o muzyku wśród przyjaciół i kolegów oraz zachowując niejako postać Ryśka Bieńka dla tych, którzy go nie mieli okazji poznać.

11-15.07.2023 SLOT ART FESTIVAL 2023

Klasztor Lubiąż
https://www.facebook.com/slot.art.festival
https://fb.me/e/2HN3EBMxS
Mówimy o odmienności, niezwykłości Slotu. Że Slot to SZCZELINA, alternatywa. Mówimy o atmosferze i ludziach, że tutaj są inni: otwarci, życzliwi, zaangażowani i pomocni. I kiedy Slot się kończy, wracamy do „szarej rzeczywistości” i czekamy na kolejny. Nie możemy się doczekać.

19– 24.07.2023 SUMMER CONTRAST FESTIVAL 2023

Rogalinko
https://fb.me/e/46GXnTqKu
https://www.facebook.com/summercontrast
Lineup: ADY TOLEDANO, ALINKA, CARBON BASED LIFEFORMS, CELICE, DAVID DORAD, EXTRAWELT, OGAZÓN, GÜNTHER SCHWARZ, CHRIS SCHWARZWÄLDER, GUY J, KOLLEKTIV TURMSTRASSE, KOTOE, LUNA CITY EXPRESS, MADMOTORMIQUEL, MARCEL DETTMANN, MIRA, MILA STERN, PAULI POCKET I SAGAN UNDERS, VITALIC, RØDHÅD, MIMI LOVE, MIDAS 104, SARAH WILD, ELIAS DORÉ, CALEESI, MARCUS HENRIKSSON, MILA STERN, BRITTA ARNOLD ERIC FRANCA, JAN OBERLAENDER, JMEE, LILY JOY, LUCAS GONZALES, MAZUKO, PARALLELLE, SARAH KREIS, SVEN DOHSE, TONY CASANOVA I WHITECAT
Summer Contrast odbywający się w tym roku po raz dwunasty to Festiwal muzyki elektronicznej, który zaprasza na prywatne ranczo, w pięknej dolince otoczonej rzeką Regą, ulokowany w centrum Pomeranii.

21-22.07.2023 INJURE GRIND ATTACK IV

Włodowice, Ośrodek Wypoczynkowy Morsko Plus
https://fb.me/e/JguEhtxl
Lineup: EMBRIONAL / ULCER / INCANTATION / STILLBORN / HELLFUCK / STRAIGHT HATE / BLITZED /HOSTIA / AVERNAL /ARMADA / STILLBIRTH / SICK SINUS SYNDROME / MALIGNANT TUMÖUR / FLESHLESS / SPASM

21-24.07.2023 SUNRISE FESTIVAL POLAND 2023

Podczele, ul. Koszalińska70, Kołobrzeg
https://fb.me/e/3oVU2H9DA
https://www.facebook.com/sunrisefestivalpl
To już XIX edycja festiwalu w Kołobrzegu. Sunrise Festival, dawniej Sunrise with Ekwador – impreza masowa w Polsce z muzyką elektroniczną, organizowana co roku na koniec ostatniego tygodnia lipca przez MDT Agency. Od 2013 roku festiwal zmienił profil muzyczny skupiając się przede wszystkim na nurcie big room / trance i w takiej formule funkcjonuje do dziś.

28-30.07.2023 SUN FESTIVAL 2023

Lotnisko Kołobrzeg Podczele (Bagicz)
https://www.facebook.com/sunfestivalpl
https://fb.me/e/3fv1OoVvE
Lineup: MALIK MONTANA / PEZET / JAN-RAPOWANIE / SŁOŃ / SMOLASTY / MR. POLSKA / OTSOCHODZI / POLSKA WERSJA / PALUCH.
Sun Festival – najgorętszy hip-hopowy festiwal w Kołobrzegu organizowany przez MDT Agency. Już 28-30 lipca na terenie Nadmorskiego Parku Kultury na trzech scenach zobaczymy kilkudziesięciu największych artystów polskiej sceny.

28 – 30.07.2023 ŁÓDŹ SUMMER FESTIVAL NA 600 URODZINY ŁODZI!

Łódzkie Centrum Wydarzeń
https://fb.me/e/2Grb3hbr9
Lineup: FRANZ FERDINAND /TOM ODELL /KULT /STRACHY NA LACHY /KAYAH /DAWID KWIATKOWSKI /IGNACY/ BŁAŻEJ KRÓL/ LEMON /OKI /OTSOCHODZI /YOUNG IGI /BEDOES 2115 /PEZET /NATALIA SZROEDER/ BRYSKA /SORRY BOYS/ IGO/ COOL KIDS OF DEATH /L. STADT /HEDONE /HEIMA /BRUKLIN 5000 LAT /MONA POLASKI /BLACK RADIO /BIELAS I MARYNARZE/ MARGARET

W 2023 roku Łódź świętuje swoje 600. lecie! Przed łodzianami rok wypełniony wydarzeniami, których kumulacja nastąpi w ostatni weekend lipca (28.07-30.07)! Trzy letnie dni zostaną wypełnione muzyką po brzegi. W Łodzi staną aż 4 sceny koncertowe!

28-30.07.2023 AUDIORIVER FESTIVAL 2023

Płock, plaża nad Wisłą
https://fb.me/e/6xlVVa57d
https://www.facebook.com/audioriver
Line up: 175 BPM / 8KAYS / 99999999 / COCO BRYCE / DESIREE / JOB JOBSE / KRAKOTA / TENGU / VTSS / ZUCHY, BOU FT. HARIBO / CHLOÉ CAILLET / KAMP! / KEVIN DE VRIES / MANDIDEXTROUS / MODERAT / PALMS TRAX / TRYM / WE ROB RAVE / WORAKLS ORCHESTRA.
To już XVI edycja festiwalu w Płocku, jego lokalizacja na nadwiślańskich plażach jest tak klimatyczna, że aż nie chce się stamtąd wyjeżdżać. Muzycznie Audioriver jest gratką dla fanów muzyki elektronicznej. Za dnia festiwalowicze przenoszą się na płocki rynek, gdzie dbywają się tam Targi Muzyczne Audioriver i spotkania z artystami.

29 – 30.07.2023 ROCK FEST 2023 – SZCZAWNO ZDRÓJ

Szczawno Zdrój, Słoneczna Polana ul. Narciarska 2
https://fb.me/e/3rRucypJA
https://www.facebook.com/WalbrzychRockFest
Lineup: RIVERSIDE / COLLAGE / TIDES FROM NEBULA / JAKUB ZYTECKI / MOONRISE / MOTKA FESLER
Kolejna edycja Rock Fest tym razem w miejscu jak z bajki – Słoneczna Polana w Szczawnie Zdroju. Edycja wyjątkowa, nie tylko z racji miejsca, edycja podczas której upajać się będziemy szeroko pojętym progowym brzmieniem.

29.07.2023 OSTRÓW ROCK FESTIVAL 2023

Ostrów Wielkopolski – Piaski Szczygliczka
https://fb.me/e/3ly4yrmKd
https://www.facebook.com/ostrowprogmetalrockfestival
Lineup: RIVERSIDE / COLLAGE / THRESHOLD / MILLENIUM / DISILLUSION / FACE THE DAY / ALHENA PHILOSOPHOBIA / OSADA VIDA / ATOMIC LOVE REACTOR
Zapraszamy do Ostrowa Wielkopolskiego, do pięknie położonego obiektu festiwalowego nad zalewem Piaski Szczygliczka. Okoliczności przyrody, las, jezioro, w okresie letnim są dodatkowym bodźcem by do Ostrowa przyjechać, najważniejszym jednak jest muzyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *