FESTIWALE w POLSCE – MAJ 2024 [Gdzie? Kiedy?]

Już niedługo otwarcie sezonu festiwalowego – warto zaplanować urlop i wycieczki wakacyjne pod kątem wydarzeń muzycznych, których przez cztery letnie miesiące jest ogromna ilość i różnorodność. Przedstawiamy atrakcje koncertowe które odbędą się już w maju.

Wszystkie pozycje festiwalowe:
FESTIWALE w POLSCE – MAJ 2024
FESTIWALE w POLSCE – CZERWIEC 2024
FESTIWALE w POLSCE – LIPIEC 2024
FESTIWALE w POLSCE – SIERPIEŃ 2024

FESTIWALE w POLSCE – WRZESIEŃ 2024

21.04.2024 SPRING PROG FESTIVAL 2024

MDK “Kazimierz” Sosnowiec, ul. Główna 19
https://www.facebook.com/SpringProgFest
Lineup: HERE ON EARTH, PROAGE, ALHENA , MILLENIUM. Spring PROG Festival 2024 to już trzecia edycja muzycznego święta rocka progresywnego.

01-03.05 2024 3-MAJÓWKA 2024 Wrocław

Wrocław, Pergola/kompleks Hali Stulecia
https://www.3-majowka.pl/program/

Lineup: FUN LOVIN’ CRIMINALS, ZALEWSKI, DARIA ZAWIAŁOW, HAPPYSAD, MERY SPOLSKY, DOG EAT DOG, VADER, CARNAL, SMOLIK//KEV FOX, NEIL ZAZA, MAŁGORZATA OSTROWSKA, HOŁDYS / WAGLEWSKI / KARIMSKY „I CHING”, ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA BY PHIL BATES & BAND / KSU, PIDŻAMA PORNO, STEVE ‚N’ SEAGULLS, ØRGANEK, ME AND THAT MAN, ŻYWIOŁAK, CZESŁAW ŚPIEWA, THE DUMPLINGS, JANN, KACPERCZYK, ŁONA X KONIECZNY X KRUPA, RENATA PRZEMYK FEAT. DAGADANA, VAVAMUFFINULT, DUB FX, PAKTOFONIKA, PRO8L3M, KARAŚ/ROGUCKI, SPIĘTY, KWIAT JABŁONI, DARIA ZE ŚLĄSKA, PABLOPAVO I LUDZIKI, HUNTER, JELONEK, SOKOŁOWSKI

Czytaj rownież: Festiwal 3-MAJÓWKA 2024 we Wrocławiu – Me And That Man i Żywiołak dołączają do lineupu

11.05.2024 SANCT VALLEY FEST III

Miejski Dom Kultury w Czluchowie · Człuchów
https://www.facebook.com/profile.php?id=100083182638291
LINEUP: THE MATERIA, FLESHCOLD, PROTECT THIS CITY, ABOVE THE LIFE
Zapraszamy na trzecią edycję SANCT Valley FEST w Człuchowie – Coroczne święto Metalcoru, Nu-metalu, Djentu, Thrashu, progressive Metalu oraz wielu innych gatunków.

15-19.05.2024 Cavatina Guitar Festival

Bielsko-Biała
Organizator: Fundacja Fiducia
https://cavatinaguitarfestival.com/
LINEUP: FINK, MILES KANE, MARCIN PATRZAŁEK, KINGA GŁYK, ZALEWSKI, JOHN J PRESLAY, BLANCO WHITE, ROO PANES, MATTEO MANCUSO, JAKUB ŻYTECKI, TOMEK ZIĘTEK, MATECKI SKUBAS
Cavatina Guitar Festival to kilkudniowe wydarzenie, które przyciągnie miłośników gitary nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. 50 artystów, 30 koncertów, 3 sceny, w tym zarówno uznane gwiazdy, jak i wschodzące talenty, tworzą program pełen różnorodności – od indie i songwriterów, poprzez jazz, blues, soul, aż po muzykę pop i rock.

14-18.05.2024 Juwenalia Krakoskie 2024

Kraków, Plaża AGH

https://www.juwenalia.krakow.pl

Lineup: GOLEC UORKIESTRA,AVI, SZPAKU, KIZO, BLAGA, NOCNY KOCHANEK, BRACIA FIGO FAGOT, MAJKA JEŻOWSKA, MYSLOVITZ, BACIARY, FAST BOY, SKYTECH, THE DUMPLINGS, DŻEM, KULT

Juwenalia Krakoskie to jedna z największych imprez muzycznych w stolicy Małopolski. Jest to coroczne święto, w trakcie którego odbywają się imprezy kulturalno-sportowe organizowane przez i dla studentów. W Krakowie pierwsze Juwenalia odbyły się w XV wieku. W 2024 roku, na Strefie Plaża studenci będą mogli usłyszeć swoich ulubionych artystów od 15 do 18 maja. Każdy znajdzie coś dla siebie w ofercie koncertowej, w której znajdą się przeróżne gatunki muzyczne.

27-29.05.2024 Enter Enea Festival 2024

Jezioro Strzeszyńskie.Tegoroczna, 14. już edycja Enter Enea Festival odbędzie się w Poznaniu pod koniec maja. W dniach 26-29.05 nad Jeziorem Strzeszyńskim odbędzie się 10 koncertów i program wydarzeń z obszaru sztuk wizualnych. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Leszek Możdżer. Enter Enea Festival odbywa się w pięknym plenerze Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu, na terenie ośrodka i restauracji Oaza oraz Poznań Visual Park.

31.05- 01.06.2024 ZEW SIĘ BUDZI FESTIWAL 2024

Lesko
https://fb.me/e/fBLRJ39bE
Lineup: DR MISIO, DZIWNA WIOSNA, RUSTY HEAD, WOJTEK SZUMAŃSKI, PERCIVAL SCHUTTENBACH, POPARZENI KAWĄ TRZY, ZACIER, CHAŁTCORE, SIAKI, STACJA B,. THE ANALOGS, ARMIA BOIKOT, BUREK! DOBRY PIES, IRON HEAD, SNAKEBYTE, TACZKA ŻWIRU, WARHLACK, ROSEMERRY, STAN CHAPLIN CHRUST SIC!, NIE PAMIĘTAM, AYAHUASCA
Rzuć wszystko i przyjedź w Bieszczady na kolejną edycję festiwalu ZEW się budzi! Spotkamy się w sercu dzikich Bieszczad. Niech energia i legenda tych gór po raz czwarty połączy nas, pasjonatów muzyki, natury i podróży!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *