FESTIWALE w POLSCE – SIERPIEŃ 2023 [Gdzie? Kiedy?]

Już niedługo otwarcie sezonu festiwalowego – warto zaplanować urlop i wycieczki wakacyjne pod kątem wydarzeń muzycznych, których przez cztery letnie miesiące odbywa się jest ogromna ilość i różnorodność. Przedstawiamy atrakcje koncertowe które odbędą się już w sierpniu.

Wszystkie pozycje festiwalowe:

03-05.08. 2023 XXIX POL’AND’ROCK FESTIVAL 2023

Lotnisko Czaplinek-Broczyno
https://fb.me/e/1CVfAn0to
https://www.facebook.com/PolAndRockFestival
Line up: BIOHAZARD / SPIN DOCTORS/ CARPENTER BRUT/ NAPALM DEATH/ APOLLO 440/ MAJKA JEŻOWSKA
Pol’and’Rock Festival to ogromny letni Festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce. Przez 16 lat odbywał się w Kostrzynie nad Odrą, a w jego czasie gościliśmy artystów z Polski i zza granicy na pięciu scenach: Dużej, Małej, Scenie Lecha, Viva Kultura i Nocnej Scenie ASP.
Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Pierwszy festiwal odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim.

04-06.08.2023 OFF FESTIVAL KATOWICE 2023

Katowice, Katowicki Park Leśny – Dolina Trzech Stawów
https://fb.me/e/fC3Xq270x
https://www.facebook.com/offfestival
LINE UP: PANDA BEAR & SONIC BOOM / TV GIRL / OFF! / MELODY’S ECHO CHAMBER / THE STAPLES JR. SINGERS / BALMING TIGE / GILLA BAND / TROPICAL FUCK STORM / TAXI KEBAB / BIG JOANIE / HARU NEMURI / MIND ENTERPRISES / SON ROMPE PERA
Podczas tego festiwalu masz szansę odkryć nowe, fascynujące dźwięki i zobaczyć gwiazdy światowej i rodzimej sceny alternatywnej. Impreza to odpowiedź na potrzeby poszukiwaczy interesujących, nieoczywistych połączeń. To właśnie na OFF Festivalu Zbigniew Wodecki po raz pierwszy zagrał pełny koncert z Mitch & Mich. Na katowickim festiwalu pojawiali się też między innymi Charlotte Gainsbourgh czy The Smashing Pumpkins.

11-13.08.2023 OLSZTYN GREEN FESTIVAL

Olsztyn, CRS Ukiel
https://fb.me/e/2IFLLDr1u
Lineup: RAT KRU/ RUBENS/ KATARZYNA NOSOWSKA/ KARAŚ/ROGUCKI/ KACPERCZYK/ WALUŚKRAKSAKRYZYS / OFELIA/ BRODKA
Najbardziej zielony muzyczny festiwal w Polsce 9. edycja OGF odbędzie się w weekend 11-13 sierpnia 2023 r. nad Jeziorem Ukiel w Olsztynie. To jedyny taki zielony punkt na festiwalowej mapie Polski. Tło scen maluje tutaj natura, jezioro, lasy i magiczne zachody słońca, co czyni Olsztyn Green Festival jednym z najpiękniejszych festiwali w Polsce.

09-13.08.2023 FEST FESTIVAL 2023

Park Śląski Chorzów
https://fb.me/e/4CNKXfZIk
https://www.facebook.com/festfestivalpl
Line up: THE CHEMICAL BROTHERS / M83 / BEN BÖHMER / YOUNG LEAN / CALUM SCOTT / BLOSSOMS.
Program FEST Festival-u to bez wątpienia gratka dla wszystkich fanów festiwalowej atmosfery. W jednym z największych parków w Europie stanie osiem różnorodnych scen, gdzie zagrają zarówno gwiazdy pop, jak i wykonawcy reprezentujący światy alternatywy, rocka, hip-hopu czy muzyki elektronicznej.

11-13.08.2023 UNITED ARTS FESTIVAL 2023
Polsat Plus Arena Gdańsk
https://fb.me/e/1RM4zzQhV
https://www.facebook.com/unitedartsfestival

17-19.08.2023 CIESZFANÓW FESTIWAL 2023

Cieszanów, Kompleks „Wędrowiec”
https://fb.me/e/3sASK2QSB
https://www.facebook.com/cieszfanow
Line up: HUNTER / DEZERTER / SŁOŃ / COOL KIDS OF DEATH.
Cieszanów na Roztoczu jest doskonale znany fanom rockowych brzmień. Dość wspomnieć, że każda edycja gromadzi 20-tysięczną rzeszę publiczności nie tylko z Polski, ale również Czech, Słowacji, Ukrainy czy Niemiec.

17-19.08.2023 OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2023

Ostróda, Kompleks Sportowo–Rekreacyjny
https://fb.me/e/3UtQCHCRO
https://www.facebook.com/Ostrodareggaefestival
Line up: BOLEO & FOLLOW THE RIDDIM / DAMIAN SYJONFAM / ETNA KONTRABANDE / SHASHAMANE / MASALA SOUNDSYSTEM / TOTAL HIP REPLACEMENT & ANYANKOFO / KAPELA ZE WSI WARSZAWA i BASSałyki / TABU / ZION TRAIN [UK] / THE DJANGOS / IMMANUEL REBEL IDRENS VOO VOO /KABAKA DREADZONE [UK] / THE VYO [UA] / DUBSKA / JAHNERATION [FR] / NATTALI RIZE [AUS/JAM] / DUB PISTOLS [UK]
Po raz 22. miasto Ostróda pulsować będzie muzyką reggae i z nią powiązaną. Znów wszystko stanie się bardziej kolorowe i rozwibrowane. Niech punktem na mapie Twoich letnich muzycznych wędrówek będzie największa polska impreza przybliżająca Polskę do Jamajki.

18-19.08.2023 i 25-26.08.2023 ROCKOWIZNA FESTIWAL 2023

Poznań Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego
https://fb.me/e/4pRS6jooW
25-26.08.2023 Plener przy Tauron Arena Kraków
https://fb.me/e/2aC6g9g3S
Lineup: KULT / T.LOVE / HAPPYSAD / NOCNY KOCHANEK / ØRGANEK / BLENDERS / MERY SPOLSKY / ŁYDKA GRUBASA / SZTYWNY PAL AZJI / BIG CYC / ZENEK KUPATASA / PULL THE WIRE.

25-26.08.2023 MATERIAFEST 2023 XI EDYCJA

Szczecinek, Wieża Bismarcka
https://www.facebook.com/materiafestofficial
Lineup: SEPULTURA / ILLUSION / FRONTSIDE / JAKUB ŻYTECKI / THE MATERIA
MateriaFest – święto muzyki gitarowej w Szczecinku. Od dziesięciu lat na festiwal przyjeżdżają fani cięższych brzmień z całej Polski. Impreza odbędzie się w piątek i sobotę (25-26 sierpnia) pod wieżą Bismarcka nad jeziorem Trzesiecko w Szczecinku.

26.08.2023 The Last Words of Death XX

Bydgoszcz, Wiatrakowa 1
https://fb.me/e/2xvDDIBAI
https://www.facebook.com/TheLastWordsOfDeath
Lineup: DARKMOON WARRIOR (D) / LAST LIGHTNING (NO) / UPIÓR (FR) / ANTYPATIA

25-27.08.2023 GRUZILLA Festiwal 2023

Chorzów, Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe
https://fb.me/e/3i7X4hhuu

Lineup: BELZEBONG / ENTROPIA / SUNNATA / CIŚNIENIE / WEEDCRAFT / SAUTRUS / ETHBAAL / RABIT PUNCHER / GRIEF CIRCLE / HOGGOD / MARUNTUKA / MUN / WEIRD TALES

26-27.08.2023 STEEL FEST – STALOWY FESTIWAL W STALOWYM MIEŚCIE

Grzybek, MOSiR – Stalowa Wola
https://fb.me/e/2yjV5gxq3
Lineup: LABYRINTH / BLAZE BAYLEY / GRZEGORZ KUPCZYK & CETI / DRAGONHAMMER / IRONBOUND JAGUAR / SHADOW WARRIOR / HATE / TRAUMA / DRAGON / MOYRA / SPHERE / MADVICE / HELLHAIM
Stalowa Wola to hutnicze miasto na Podkarpaciu, w Kotlinie Sandomierskiej. Miasto od lat posiada rzesze wiernych fanów muzyki metalowej których oczekiwania spełnia organizator festiwalu Stowarzyszenie Moc Cooltury.

25.08.2023 LYSKI ROCK FESTIVAL III 2023 MAGIA ROCKA

Plac przy Urzędzie Gminy Lyski
https://www.facebook.com/profile.php?id=100057606903362
Lineup: FARBEN LEHRE / STRACHY NA LACHY / KULT / HUNTER
Lyski Rock Festival to impreza cykliczna skierowana dla fanów ciężkiego brzmienia. Co roku, w ostatni piątek sierpnia fani zjeżdżają się do Lysek aby kolejny raz stworzyć niepowtarzalną atmosferę wielkiego, rockowego święta. W ciągu kilkunastu lat przez scenę przewinęło się kilkudziesięciu Wykonawców z czołówki polskiej sceny muzycznej m. in. Perfect, ONA, Acid Drinkers, KAT, TSA, Dżem, Budka Suflera, Coma, Kukiz i Piersi, Myslovitz, Lady Pank, KSU, IRA i wielu innych.

26.08.2023 INO-ROCK FESTIVAL

Inowrocław, Teatr Letni
https://www.facebook.com/inorockfestival

Lineup: HERE ON EARTH / LONG DISTANCE CALLING / COLLAGE / DAVID CROSS BAND / GŁÓWNY HEADLINER ogłoszenie 12 czerwca
Polski festiwal muzyczny, poświęcony głównie rockowi progresywnemu, odbywający się od 2008 roku w Inowrocławiu w Teatrze Letnim. Pierwszym organizatorem było Kujawskie Centrum Kultury oraz muzycy zespołu Quidam. Od 2009 współorganizatorem jest Rock Serwis. Na festiwalu na przestrzeni lat pojawiały się gwiazdy światowego formatu, w 2022 gwiazdą był zespół Wishbone Ash.

One thought on “FESTIWALE w POLSCE – SIERPIEŃ 2023 [Gdzie? Kiedy?]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *