Fińska sensacja metalowa The Abbey wkracza na polską scenę

Gdy myślimy o Finlandii, często wyobrażamy sobie piękne krajobrazy, sauny i… metal. Tak, fińska scena muzyczna to prawdziwe bogactwo dla miłośników cięższych dźwięków.

W grudniu będziemy mieli okazję przekonać się o tym na własne uszy, bo do Polski przyjeżdża The Abbey – zespół, który zdobywa serca fanów na całym świecie.

3 grudnia Warszawa, 5 grudnia Kraków – tak prezentuje się harmonogram wizyty tej fińskiej formacji w Polsce. Jeśli jesteś fanem połączenia doom metalu z prog rockiem, koniecznie musisz tam być. Ale co takiego wyróżnia The Abbey na tle innych zespołów?

Baśniowo, ale bez taniego retro

Zacznijmy od ich muzycznego DNA. The Abbey to zespół, który z powodzeniem łączy potężne i podniosłe riffy z baśniową estetyką prog rocka. Ich dźwięk unika pułapek taniego retro czy nadmiernego patosu. Jego esencją jest szukanie złotego środka, co słychać na ich debiutanckim albumie „Word of Sin”.

Płyta spotkała się z ogromnym uznaniem na całym świecie, a teraz polska publiczność będzie miała okazję przeżyć ją na żywo. Mocny wokal Natalie Koskinen, która wyróżnia się nie tylko głosem jak dzwon, ale także zdolnością do kreowania zapadających w pamięć partii wokalnych, jest jednym z wielu atutów The Abbey.

Zobacz również: Frontside zagrał w Krakowie [ZDJĘCIA]

Gotowy materiał na metalową sensację

Z takim składem i takim podejściem do muzyki, nie ma wątpliwości, że The Abbey to gotowy materiał na metalową sensację roku. Ich koncerty to prawdziwe doświadczenie, które trzeba przeżyć na własnej skórze.

Jeśli jesteś gotowy na metalową niespodziankę z Północy, bilety na występy The Abbey w Polsce już czekają. Dostępne są w Knock Out Music Store!, także w wersji kolekcjonerskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *