Fińskie gwiazdy folk metalu Korpiklaani ogłaszają szczegóły nowego albumu studyjnego

Fińska formacja Korpiklaani ogłosza nazwę i datę wydania swojego nadchodzącego nowego albumu studyjnego „Rankarumpu”, który ukaże się 5 kwietnia 2024 roku.

Ponadto KORPIKLAANI ujawnili swoje plany na ogromną trasę koncertową na rok 2024, zaczynając od obszernej trasy po Wielkiej Brytanii z Alestorm i Heidevolk w lutym i marcu, dwóch koncertów z okazji premiery albumu w Meksyku 5 i 6 kwietnia, a następnie trasy po Ameryce Północnej z Visions of Atlantis & ILLUMISHADE (feat. członkowie Eluveitie) w kwietniu i maju, spora liczba dużych europejskich letnich festiwali i europejska trasa koncertowa pod koniec roku.

Korpiklaani założony w 2003 roku w Lahti ma w dyskografii jedenaście albumów studyjnych. Ostatni w dorobku jest Jylhä wydany 5 lutego 2021 roku. Jest to pierwszy album zespołu z nowym perkusistą Samuli Mikkonena.

Miesiąc temu zespół opublikował utwór „Gotta Go Home” cover kompozycji zespołu Boney M.

„Kiedy byłem dzieckiem, w kolekcji winyli moich rodziców nie było zbyt wielu dobrych albumów. Ale znalazłem coś, co bardzo mi się spodobało: był to „Roadrunner” Hurriganes, którego słuchałem prawie codziennie, odkąd byłem jeszcze w pieluchach. CCR i Boney M. również znajdowały się wówczas na mojej bardzo ograniczonej playliście. „Gotta Go Home” było w jakiś sposób zabawne. Dużo ciekawsza niż „The Rivers Of Babylon”, która też mi się podobała. Wtedy na pomysł coveru wpadł nasz perkusista Samuli i był bardzo podekscytowany pomysłem nagrania tego coveru. W naszym filmie mam te same ruchy, które ćwiczyłem setki razy w dzieciństwie, trzymając rakietę tenisową przed lustrem. – Jonne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *