Flogging Molly w Polsce. Daty, miejsca, bilety

Flogging Molly w Polsce! Mistrzowie celtyckiego punk-rocka wystąpią na dwóch koncertach: w Krakowie oraz w Warszawie. Bilety na koncert są jeszcze dostępne!

Flogging Molly to jedna z najważniejszych działających obecnie formacji inspirujących się tradycyjnym irlandzkim folkiem. Często porównywana jest do The Pogues czy Dropkick Murphys. Amerykanie nie odżegnują się jednak także od swoich punkowych korzeni, ich muzyka wiele zawdzięcza takim zespołom jak The Clash (album „Within A Mile Of Home” został zadedykowany Joe Strummerowi) czy Stiff Little Fingers.

Flogging Molly w Polsce

Grupa Flogging Molly powstała w 1997 roku. Jej nazwa pochodzi od „Molly Malone’s” – irlandzkiego pubu usytuowanego w Los Angeles. Zespół powstał gdy Dave King – wcześniej na przełomie lat ’80 i ’90 wokalista heavymetalowego bandu Fastway – zaczął grać irlandzką muzykę w barach i pubach. Po pewnym czasie ukształtował się siedmioosobowy skład formacji. W 1997 ukazał się debiutancki krążek grupy, nagrany w Molly’s Malone album „Alive Behind The Green Door”. Aktualnie studyjna dyskografia Flogging Molly składa się z sześciu krążków: „Swagger” (2000), „Drunken Lullabies” (2002), „Within A Mile Of Home” (2004), „Float” (2008), „Speed Of Darkness (2011) oraz „Life Is Good”.

Szósty krążek to najpoważniejsze dzieło w dorobku Flogging Molly. Płyta dotyka takich tematów jak polityka, ekonomia, bezrobocie czy emigracja. Album wyprodukowany przez wielokrotnego zdobywcę nagród Grammy – Joe Chiccarelli’ego, twórcę dzieł U2, White Stripes czy Beck miał premierę w połowie 2017 roku.

Inspiracją grupy są tacy artyści jak m.in The Pogues, The Dubliners, The Clash, Sex Pistols oraz Johnny Cash.

Flogging Molly w Polsce. Daty, miejsca, bilety

Grupa Flogging Molly wystąpi w 2022 roku na dwóch koncertach w Polsce. Muzycy zagrają w Warszawie oraz Krakowie. Fani Flogging Molly bardzo długo czekali na te koncerty. Z powodu pandemii grupa przekładała swoją trasę dwukrotnie

  • Warszawa – 18.07.2022, Proxima | przeniesiony z 19.07.2021
  • Kraków – 19.07.2022, Kwadrat | przeniesiony z 20.07.2021

Wszystkie bilety zachowują swoją ważność.

Bilety można kupić na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *