Floor Jansen – wokalistka Nightwish walczy z rakiem piersi.

W środę w przeddzień operacji pochodząca z Holandii gwiazda symfonicznego metalu Floor Jansen podzieliła się z fanami przykrą wiadomością o tym, że wykryto u niej raka piersi.

Mam raka piersi. Został zdiagnozowany nieco ponad 2 tygodnie temu i jutro będę mieć operację usunięcia guza. Moje prognozy są bardzo dobre!!! Wydaje się, że jest to nieagresywny rak, który się nie dający przerzutów. Zachowam moją pierś. Po tej operacji oraz miejscowemu naświetlaniu, które nastąpi trzy miesiące później mam nadzieję, że będę wolna od raka. Więcej dowiemy się po operacji, aby potwierdzić, czy ta pozytywna prognoza się utrzyma.

Artystka w długim oświadczeniu opisała okoliczności wykrycia nowotworu i namawiała jednocześnie kobiety do kontrolowania swojego zdrowia:

Słowo rak jest szokujące. Wszystko, co uważasz za ważne w życiu przed tą diagnozą, zmienia się radykalnie w ciągu kilku minut. Teraz po prostu chcę znów być zdrowa. Chcę, widzieć jak moja córka wyrasta na kobietę. Chcę żyć! A najstraszniejszą częścią tej diagnozy jest to, że myślałem, że jestem zdrowa! Nie czułam raka, nie wiedziałam, że tam jest, dopóki jako kobieta 40+ nie poszłam na standardową mammografię. Coś, co oferuje wiele krajów, dla szczęśliwców nawet za darmo.

Floor Jansen wykorzystała swoje zasięgi i popularność zwiększyć świadomość również wśród męskiej części fanów, by przypominali swoim najbliższym kobietom o regularnym badaniu piersi.

Gdybym tam nie poszła, guz nie zostałby wykryty. Myśl o tym skłania mnie do podzielenia się z wami tą historią. Mammografia ratuje życie! (…) Jeśli mogę zainspirować Cię do dbania o siebie, to z tej diagnozy raka wyjdzie coś dobrego.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będę gotowa na europejską trasę z Nightwish, która rozpocznie się 20 listopada! I jestem optymistką, a moje prognozy są dobre! Obiecuję dbać o siebie.
Już w piątek po operacji dziękując personelowi medycznemu Floor przekazała:

Operacja usunięcia guza przebiegła pomyślnie bez niespodzianek. Dobrze się regeneruję i wkrótce powinienem wstać. Zajmie kilka tygodni, aby dowiedzieć się, jakie wyniki badań guza i węzła chłonnego.

Floor zapewniła, że prognozy dają jednak nadzieję na wyzdrowienie, dlatego też, jeżeli zarówno operację jak i rekonwalescencję przejdzie pomyślnie, razem z zespołem wystąpi na zaplanowanych koncertach.

Pozostaje mocno trzymać kciuki za szybki powrót do zdrowia Floor, która najwyraźniej bardzo chce wrócić na scenę i nie wspomina o jakichkolwiek opóźnieniach rozpoczęcia trasy. Dodajmy tylko, że miesiąc październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi, mającym na celu promocję profilaktyki tej choroby i wsparcie kobiet walczących z nowotworem, której to walki symbolem jest różowa wstążka.


Trasa koncertowa Nightwish, promująca album „Human. :II: Nature.” rozpoczyna się 20 listopada, a już 14 grudnia zagrają w Polsce w Gliwicach.

Arena Gliwice, ul. Akademicka 50
Bilety: 199 – 279 zł – miejsca stojące, 199 – 299 zł – miejsca siedzące
Organizator: Mystic Coalition

Zapraszają:

Knock Out Productions

Mystic Production

B90
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *