Foreigner w Polsce: koncert przeniesiony na 2021 rok

Koncert Foreigner w Polsce został przeniesiony na 2021 z powodu pandemii koronawirusa. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca 2021 w katowickim Spodku. Jako gość specjalny wystąpi zespół The Dead Daisies!


Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu artystom i organizatorom. Tym razem rozczarowani będą fani Foreigner, których koncert w Polsce został przeniesiony na 2021 rok.

Foreigner w Polsce

Niewiele zespołów może poszczycić się podobną ilością hitów, co Foreigner. Kapela założona przez Micka Jonesa (ex-Spooky Tooth), Iana McDonalda (ex-King Crimson) i Lou Gramma w 1976 roku zadebiutowała rok później wydawnictwem „Foreigner”. Debiut zawiera utwory, które stały się rockowymi hymnami: „Feels Like The First Time,” „Cold As Ice” i „Long, Long Way From Home”. Kolejne płyty kontynuowały ten trend wraz z utworami: „Urgent”, „Hot Blooded”, „Juke Box Hero” czy „Waiting For A Girl Like You”.

Mick Jones, kluczowa postać w zespole, jawi się jako wizjoner, którego rozpoznawalny styl pisania utworów oraz charakterystyczna gra na gitarze wprowadziły Foreigner na szczyt. Jones stoi za powrotem grupy w 2002 roku i kieruje ją ku nowym horyzontom. Zespół sprzedał łącznie ponad 80 milionów sztuk swoich płyt, a ich największy hit – „I Want To Know What Love Is” – wspiął się na szczyty światowych list przebojów.

W katowickim Spodku Foreigner zaprezentuje przekrojowy program koncertowy, w skład którego wchodzić będą najbardziej znane kompozycje!

Skład zespołu prezentuje się następująco:

 • Mick Jones – gitara prowadząca, klawisze, wokal wspierający
 • Thom Gimbel – saksofon, gitara rytmiczna
 • Jeff Pilson – gitara basowa
 • Kelly Hansen – wokal
 • Michael Bluestein – klawisze
 • Bruce Watson – gitary
 • Chris Frazier – perkusja

The Dead Daises to supergrupa rockowa, w której składzie występują Glenn Hughes (Deep Purple, Black Sabbath), Doug Aldrich (Whitesnake, Dio), Deen Castronovo (Journey) oraz David Lowy.

Foreigner w Polsce: Zmiana daty spowodowana koronawirusem


Zgodnie z wprowadzonymi wymogami sanitarnymi i środkami bezpieczeństwa na koncercie obowiązywały będą wyłącznie miejsca siedzące. Nie będzie możliwe również korzystanie z miejsc znajdujących się w sektorze niebieskim od XI rzędu.

Zakupione bilety zachowują ważność.

Posiadaczom biletów na płytę (miejsca stojące) i miejsc siedzących w sektorze niebieskim od XI rzędu, zapewnimy miejsca w atrakcyjnych sektorach (miejsca siedzące). Osoby te zaprosimy do wejścia specjalnie dedykowanymi bramkami.

Osoby, które ze względu na zmianę terminu koncertu będą chciały zwrócić bilet, proszone są o kontakt z punktem zakupu.


Zgodnie z art. 15zp Ustawy z dnia 31.03.2020 o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, można wystąpić o zwrot środków. Zwrot nastąpi w takiej samej formie, w jakiej opłacono zamówienie, w terminie 180 dni od daty skutecznego rozwiązania umowy.

Foreigner w Polsce: Nowa data, gdzie kupić bilety na 2021FOREIGNER + Gość Specjalny: The Dead Daisies

10.06.2021 – Spodek, Katowice


Otwarcie bram: 18:30
Start: 20:00


Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

 • Siedzące (płyta A, C) – 220 / 240 zł
 • Siedzące (płyta B) – 250 / 270 zł
 • Siedzące kat. 1 (sektor zielony) – 220 / 240 zł
 • Siedzące kat. 2 (sektor czerwony) – 250 / 270 zł
 • Siedzące kat. 3 (sektor niebieski do X) – 199 / 219 zł
 • Siedzące kat. 4 (sektor zielony H,J) – 250 / 270 zł
 • Siedzące kat. 5 (sektor czerwony H, J) – 270 / 290 zł
 • Loża – 350 / 370 zł

Bilety w sprzedaży od 5 czerwca 2020 godz. 10:00

Zobacz również: Helloween w Polsce w 2021. Nowy termin koncertu [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *