Fortress Festival 2024. Black metalowe święto w Scarborough

W miniony weekend obył się jeden z największych black metalowych eventów w Europie. Mamy dla Was galerię zdjęć z tej imprezy.

Scarborough to piękna nadmorska miejscowość w Wielkiej Brytanii. Już drugi rok z rzędu fani ekstremalnych dźwięków ściągają z całego świata, żeby móc uczestniczyć w tej niesamowitej i dość nietypowej imprezie. Fortress Festival odbył się 1 – 2 czerwca w Scarborough Spa i był to kolejny sukces pod skrzydłami Reaper Agency!

Black Metal nad morzem

Czy może być coś piękniejszego od zachodu słońca nad brzegiem morza i dźwięki ekstremalnej muzyki w tym samym czasie? Fortress Festival odbył się po raz drugi w Scarborough Spa, wiktoriańskim budynku z niesamowitym klimatem, tuż obok plaży. Nic dziwnego, że większość festiwalowiczów traktuje ten festiwal jak wakacyjny wyjazd.

Fortress Festival 2024 – oficjalny plakat imprezy

W tym roku wyprzedana impreza przyciągnęła jeszcze większe tłumy! Organizator postawił wszystko na jedną kartę i zorganizował tegoroczną edycję w jeszcze większym venue, dodając dodatkowo jedną scenę. Nic dziwnego, jest to jeden w swoim rodzaju festiwal poświęcony undergroundowej muzyce. Wśród tegorocznych wykonawców znaleźli się między innymi: Triptykon, Wolves In The Throne Room, Blackbraid, Gaerea, Regarde Les Hommes Tomber, Fellwarden. Nie zabrakło zespołów, które dość często pojawiają się podczas undergroundowych koncertów i zbierają coraz to solidniejsze opinie. Wśród nich Ultha, Panopticon (w zeszłym roku zespół był świetnie odebrany przez publikę), The Infernal Sea, Andracca, Lamp Of Murmuur, Mortiferum czy Ante Inferno. Na festiwalu nie zabrakło polskiego akcentu. Nasz kraj na deskach głównej sceny reprezentowała Furia.

Fortress Festival 2025

Wiadomo już, że kolejna edycja imprezy odbędzie się 31.05.2025 – 1.06.2025 w Scarborough Spa. Organizatorzy ogłosili również headlinera który, zagra ekskluzywny, europejski koncert. To właśnie ten artysta sprawił, że bilety Early Birds wyfrunęły w mgnieniu oka. Agalloch, bo o nich mowa, będą wisienką na black metalowym torcie przyszłorocznej edycji.

Koniecznie miejcie oczy i uszy szeroko otwarte, ponieważ ptaszki ćwierkają, że niebawem ruszy sprzedaż kolejnej puli biletów!

Bilety będzie można nabyć na oficjalnej stronie festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *