Fortress Festival 2024. Święto ekstremalnej muzyki powraca do Scarborough [UK]

Po sukcesie tegorocznej, edycji Fortress Festival, dwudniowe święto muzyki ekstremalnej powróci do Scarborough z jeszcze większą mocą! Ogłoszono pierwszych wykonawców, którzy pojawią się podczas imprezy.

Tegoroczna Edycja Fortress Festival odbyła się w dniach 2 – 4 czerwca w Scarborough. Wyprzedana impreza przyciągnęła do północnego Yorkshire fanów ekstremalnej muzyki z każdego zakątka Europy. Fortress to nie tylko muzyka, ale także niesamowite miejsce! Festiwal odbywa się nad samym morzem w historycznej scenerii. To właśnie widoki z ruinami zamku i morzem szumiącym w tle nadała temu miejscu wyjątkowy urok. Impreza odbywa się w wiktoriańskim teatrze, który w swoich latach świetności był jednym z najbardziej popularnych miejsc koncertowych w Anglii!

Fortress Festival 2024. Znamy szczegóły imprezy.

Fortress Festival odbędzie się w dniach 1 – 2 czerwca w Scarborough (północne Yorkshire, Anglia). Po sukcesie tegorocznej edycji, organizatorzy z Reaper Agency UK, postanowili przenieść imprezę do sali obok, która mieści trzy razy więcej widzów! Podczas przyszłorocznej edycji festiwalu będziemy mogli spodziewać się dwóch scen (bez obawy odbędzie się bez clashów), stoisk z płytami, koszulkami i wszelkimi dobrami, których nasza czarna dusza zapragnie. W nowym miejscu znajduje się więcej barów, w których będą serwowane zimne napoje, żeby ugasić piekielne pragnienie.

Fortress Festival jest jednym z tych miejsc, gdzie atmosfera jest niezapomniana, nie tylko przez doskonały dobór artystów, ale również scenerię i przede wszystkim ludzi. Impreza ta bowiem jest niesamowicie przyjazna i stanowczo należy do tych, na której poznaje się wielu fantastycznych ludzi.

Fortress Festival 2024. Kto zagra na festiwalu?

Fortress Festival to święto muzyki ekstremalnej, podczas którego można usłyszeć zespoły z metalowego podziemia całej Europy. Znamy pierwsze zespoły, które pojawią się na imprezie w Scarborough. Wśród 17 zespołów pojawią się trzy headlinerzy. Oto lista pierwszych ogłoszonych zespołów:

  • Blackbird – debiut i ekskluzywny koncert w UK
  • Panopticon – ekskluzywny koncert z okazji rocznicy wydania „Roads to the North”
  • Furia – ekskluzywny koncert promujący wydawnictwo „Huta Luna”
  • Obsidian Kingdom – z pełnym setem z albumu „Mantiis”
  • Fellwarden – światowy debiut
  • Lamp Of Murmuur – ekskluzywny koncert w UK
  • Falls Of Rauros – pierwszy koncert w UK
  • Sunken – ekskluzywny koncert w UK
  • Abyssal
Panopticon na Fortress Festival fot. Aleksandra Hogg

Fortress Festival 2024 obędzie się w dniach 1 – 2 czerwca 2024 w Scarborough (północne Yorkshire, Anglia). Pierwsza pula biletów early bird rozeszła się w kilka minut. Aktualnie w sprzedaży znajduje się druga pula weekendowych biletów early bird. Możecie je kupić tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *