Frontside prezentuje klip promujący reedycję kultowego albumu

Frontside, grupa powstała w 1993 roku w Sosnowcu z inicjatywy Sebastiana „Astka” Flasza i Mariusza „Demona” Dzwonka, to symbol polskiej sceny muzycznej.

Ich początki były związane z gatunkiem crossover, jednak z biegiem lat ewoluowali w kierunku metalcore’u i deathcore’u. Obecny skład formacji to: Wojtek „Mollie” Moliński (wokal), Mariusz „Demon” Dzwonek (gitara rytmiczna), Dariusz „Daron” Kupis (gitara prowadząca), Wojciech „Novak” Nowak (gitara basowa) oraz Tomasz „Toma” Ochab (perkusja).

Nowy klip Frontside

Frontside zdobył sobie ogromną popularność oraz szacunek na polskiej scenie metalowej. Ich imponujący dorobek obejmuje dziewięć albumów w języku polskim oraz trzy wydawnictwa anglojęzyczne. Przez lata zespół przeszedł muzyczną metamorfozę, co zaowocowało wciąż ewoluującym brzmieniem i oryginalnym podejściem do tworzenia muzyki.

Zobacz również: Frontside. Nie Szatan zdobi człowieka

Grupa nie tylko wzbudza uznanie w studiu nagraniowym, ale również na scenie koncertowej. Frontside zdołał wystąpić na wielu prestiżowych festiwalach oraz trasach koncertowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ich muzyczny talent i energia na scenie przyciągnęły uwagę publiczności na całym świecie, a dzielenie sceny z takimi gigantami jak Iron Maiden, Madball, Sepultura czy Trivium tylko potwierdza ich wyjątkową pozycję w świecie muzyki metalowej.

Reklama

Ikona sceny muzycznej

Frontside to nie tylko zespół, to ikona, która odniosła sukces dzięki pasji, zaangażowaniu i odwadze artystycznej. Ich muzyka trafia do serc fanów, wyznaczając nowe standardy w polskim i światowym metalu.

Album “…i odpuść nam nasze winy…” został wydany po raz pierwszy w 2002 roku przez Mystic Production i stanowił przełom w karierze zespołu. Była to druga płyta studyjna Frontside, która zaprezentowała nowe, cięższe i bardziej agresywne oblicze grupy. Zawierała 11 utworów utrzymanych w stylistyce metalcore’u z elementami death metalu i thrash metalu. Teksty poruszały tematykę religijną, społeczną i osobistą, a wokalista Sebastian “Astek” Flasza śpiewał zarówno po polsku, jak i po angielsku.

Album spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami zarówno krytyków, jak i fanów. Został nagrodzony Fryderykiem w kategorii “najlepszy zespół hard & heavy” w 2003 roku. W 2004 roku ukazała się anglojęzyczna wersja płyty pod tytułem “Forgive Us Our Sins”, wydana przez szwedzką wytwórnię Regain Records.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *