Gaerea odwiedzi Kraków i Warszawę w ramach „The Undying Mirage Tour”

Już niedługo Gaerea zawładnie sercami polskich fanów black metalu!

Gaerea w ramach „The Undying Mirage Tour” zagości w Krakowie i Warszawie, prezentując swoje ekstremalne, ale jednocześnie hymniczne brzmienie, które szybko podbiło serca miłośników ciężkiej muzyki.

Gaerea w Polsce. Zespół powraca na dwa koncerty

Towarzyszyć im będzie zespół Praise the Plague, prezentujący materiał z albumu „The Obsidian Gate”. To koncert, który zapadnie w pamięć na długo – nie przegap okazji, by zobaczyć tych artystów na żywo!

Gaerea szybko zdobyła serca fanów black metalu. Dzięki serii koncertów oraz doskonale przyjętemu albumowi „Mirage” zbudowali oni silną pozycję wśród fanów, którą trudno będzie obalić. Ich muzyka to ekstremalne brzmienie, ale jednocześnie hymny zagrane z rozmachem. Zespół będzie można zobaczyć 21 czerwca w Krakowie i 22 czerwca w Warszawie. Towarzyszyć im będzie Praise the Plague, prezentując album „The Obsidian Gate”, wydany w 2021 roku.

Za czarnymi zasłonami mroku i zniszczenia, muzycy z Gaerea dostarczają swoje mroczne pieśni w kaskadowych wirach agresji i piękna. Po wyjściu z pandemii portugalska horda pozostaje na froncie następnej generacji ekstremalnego metalu. Dzięki EP-ce i dwóm albumom Gaerea szybko wyróżniła się spośród tysięcy zespołów grających w podziemiu. Warząc swoje kotły dźwięku z receptury pulsującego black-metalowego blastu wymieszanego z nutą przerażającego, refleksyjnego pragnienia, wielu oddanych sztuce ciemności przyłączyło się do ich sztandaru. Wraz z pojawieniem się trzeciego pełnowymiarowego albumu „Mirage”, ta liczba z pewnością wzrośnie.

Podziemny metal sam w sobie jest dziwną i cykliczną bestią. Trendy pojawiają się i znikają. Ale w żadnym momencie w historii tego gatunku nie byliśmy świadkami tego, co stało się ze światem w 2020 roku. Gaerea sprostała temu wyzwaniu, wydając swój drugi album, adekwatnie zatytułowany „Limbo” – doskonale przyjęty na całym świecie.

Straciłem dwa cenne lata mojego życia, lata, które raczej spędziłbym na koncertowaniu i rozwijaniu się jako artysta. Ale były dla nas kluczowe, te lata, ponieważ niezbyt wiele zespołów pozostało istotne i produktywne. Pandemia dała nam czas na stworzenie najlepszego wydania, jakie mogliśmy. Wszystkie sesje promocyjne, wywiady, filmy, mieliśmy czas, aby przygotować się do wszystkiego. Mirage był wynikiem nagłej inspiracji. Podstawowe części zostały napisane w ciągu około dwóch tygodni

– twierdzi założyciel zespołu.

Takie porażające wyznanie pokazuje, że sztuka jest kapryśna, a artysta jest tylko naczyniem, przez które może płynąć słodka magia, którą nazywamy muzyką.

Gaerea zagra w Polsce dwukrotnie. Daty, miejsca, gdzie kupić bilety?

Gaerea zagra dwa koncerty w Polsce. 21 czerwca 2023 w klubie Kamienna12 w Krakowie oraz 22 czerwca w warszawskiej Hydrozagadce.
Bilety w cenach 79/89 zł (przedsprzedaż) oraz 110 zł (w dniu koncertu) można kupić na SKLEP KNOCK OUT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *