Giganci death metalu – NILE na czterech koncertach w Polsce

Z początkiem kwietnia NILE rusza w drugą część trasy „Vile Nilotic Rites tour part II” obejmującą Skandynawię i Europę. W Polsce wystąpi w Białymstoku, Lublinie, Bielsku-Białej i w maju w Kutnie!

Zespół Karla Sandersa wyznaczył nową jakość w death metalu w latach 90. Po ponad ćwierćwieczu od spektakularnego debiutu, są niezmiennie w świetnej formie. Ostatni album grupy – “Vile Nilotic Rites” został wydany w 2019 roku i został entuzjastycznie przyjęty przez fanów. Polski koncert w Kutnie zamyka trasę Vile Nilotic Rites tour part II.

„Vile Nilotic Rites” to dziewiąte wydawnictwo studyjne Nile. Składający się z jedenastu utworów album zarejestrowany został w amerykańskim „Serpent Headed Studios” i greckim „Esoteron Music Studios”. Miksami i masteringiem zajął się Mark Lewis. Okładkę przygotował Michał „Xaay” Loranc. Płyta ukazała się 1 listopada 2019 roku za sprawą Nuclear Blast.

„Vile Nilotic Rites” jest drugim po „Amongst the Catacombs of Nephren-Ka” z 1998 roku dokonaniem kapeli bez Dallasa Toler-Wade’a. Gitarzysta odszedł z zespołu w lutym 2017 roku. Jego miejsce zajął Brian Kingsland.

Omophagia ze Szwajcarii gościem trasy Nile.

Szwajcarzy promują swój najnowszy – czwarty album studyjny wydany we wrześniu zeszłego roku „Rebirth in Black”.

Vapor – thrash z Północnej Kalifornii na trasie z NILE

Vapor wcześniej znany jako VX36 to potężna mieszanka thrashu i speed metalu z nowszym rodzajem wokalu i perkusji. Niesamowite riffy, miażdżące teksty i energetycznie wybuchowy skład na żywo! Wraz z wydaniem pierwszego demo w 2005 roku, zatytułowanego „DEMOlition”, zaczęli grać koncerty w Bay Area i Sacramento, zyskując uwagę wielu.

Po przerwie z powodu globalnej pandemii, Vapor powraca i właśnie zakończył północnoamerykańską trasę koncertową z Destruction, jednym z 4 najlepszych zespołów thrashowych oraz potężną żeńską grupą thrashową Nervosa z Brazylii, teraz wraz ze zmianą nazwy Vapor przygotowuje się do wydania długo wyczekiwanego trzeciego albumu, który jest obecnie nagrywany i ma zostać wydany w 2023 roku.

CONFESS Irańsko-norweski groove/death

CONFESS istniejący od 2010 roku w styczniu 2022 wydał trzeci album studyjny, który jednocześnie jest ich pierwszym longplayem wydanym na wolności po politycznych prześladowaniach i wygnaniu. „Revenge At All Costs” to prymitywna opowieść o opresji i katharsis, ale przede wszystkim o determinacji, by zwyciężyć. Jedenaście utworów wprowadzających nas w najnowsze dźwiękowe eksperymenty zespołu, nagranych i zmiksowanych przez Erlinga Malma. Zmasterowany przez nominowanego do nagrody Grammy producenta Machine (Lamb of God, Suicide Silence, Miss May I i wielu innych).

Organizator Massive Music
Przed Nile wystąpią: Omophagia, Vapor oraz Confess.

NILE + goście – 22.04 – Białystok, Gwint
NILE + goście – 23.04 – Lublin, Fabryka Kultury Zgrzyt
NILE + goście – 24.04 – RUDEBOY CLUB Bielsko-Biała
NILE + goście – 07.05 – Kutno, CTMiT

Bilety:
100 zł – przedsprzedaż
120 zł – w dniu koncertu

Na wszystkich 4 koncertach będą pule biletów kolekcjonerskich dostępnych „na wymianę” – dla osób które kupiły e-bilety.

Eventim: https://www.eventim.pl/…/nile-goscie-vile-nilotic…/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *