Gogol Bordello w Polsce. Dezerter gościem specjalnym na koncertach

Wiemy, kto wystąpi w roli gościa specjalnego Gogol Bordello na trzech koncertach w Polsce. Grupie towarzyszyć będzie polska Dezerter!

Gogol Bordello podczas ostatnich koncertów w Polsce sięgnął po repertuar zespołu Dezerter. Grupa wielokrotnie wykonała na żywo piosenkę „Spytaj milicjanta”.

Gogol Bordello koncert. Dezerter w roli gościa specjalnego

W 2017 roku Eugene Hutz mówił w wywiadzie dla „Teraz Rocka”

Dezerter po prostu kopał tyłki. To kwintesencja punk rocka. Wyróżniali się po prostu tym, że byli sobą.

Muzyk komentował swój wybór również w mediach społecznościowych:

Pierwszym prawdziwym hardcore’owo punkowym zespołem, jaki widziałem, był Dezerter z Polski, która jako pierwsza wyłamała się spod sowieckiej okupacji. W 1988 roku Dezerter przyjechał do Kijowa (kiedy jeszcze był okupowany przez sowietów) może dlatego, że czuł więź z ukraińskim podziemiem. Zespół pałał taką antysowiecką nienawiścią, że koncert przerwano po 15 minutach, bo sowieci srali po gaciach. Dezerter zagrał „Mój kraj”, który w poetycki sposób przypominał o sowieckiej okupacji.

Tym razem zespół zaprosił grupę Dezerter do wspólnego dzielenia sceny podczas polskich koncertów.

Gogol Bordello w Krakowie, Poznaniu i Warszawie. Gdzie kupić bilety na Gogol Bordello?

Gogol Bordello wystąpi na trzech koncertach w Polsce w ramach European Tour 2023:

  • 09.06.2023 – Klub Stodola, Warszawa
  • 10.06.2023 – Klub Muzyczny B17, Poznań
  • 11.06.2023 – Klub Studio, Kraków

Bilety na www.livenation.pl oraz Ticketmaster.

Gogol Bordello to amerykańska grupa muzyczna z Nowego Jorku, która łączy w swojej muzyce elementy punk rocka, muzyki celtyckiej, muzyki bałkańskiej i romskiej. Założycielem i liderem zespołu jest Eugene Hütz, pochodzący z Ukrainy.

Grupa powstała w 1999 roku, a jego nazwa nawiązuje do rosyjskiego pisarza Nikołaja Gogola oraz południowo-włoskiego tańca o nazwie tarantella. Zespół szybko zdobył popularność dzięki swojemu energetycznemu, wesołemu i zaraźliwemu brzmieniu oraz dynamicznym koncertom.

Do najbardziej znanych utworów zespołu należą m.in. „Start Wearing Purple”, „Wonderlust King”, „American Wedding”, „Pala Tute” czy „Not a Crime”. Gogol Bordello słynie również z kolorowych strojów, w których występują na scenie, oraz z niepowtarzalnego stylu gry na instrumentach, takich jak skrzypce, akordeon czy gitara.

W sumie Gogol Bordello wydało kilka albumów studyjnych, koncertowych i kompilacyjnych, a także pojawiło się w filmach i serialach telewizyjnych, takich jak „Włatcy móch” czy „Filth and Wisdom”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *