Grave Digger premiera singla „The Grave Is Yours”

Niemieckie legendy heavy metalu otwierają kolejny rozdział w swojej ponad czterdziestoletniej historii. Po zmianie składu i nowym magiem gitary Tobiasem Kerstingiem Grave Digger powracają z nowym singlem „The Grave Is Yours”

Grave Digger to niemiecki zespół heavy metalowy, założony w 1980 roku przez Chrisa Boltendahla i Petera Massona. Wywodzący się ze sceny heavy metalowej w swoim rodzinnym kraju od początku do połowy lat 80. Grave Digger jest określany jako jedna z tak zwanej „wielkiej czwórki” niemieckiego power metalu, obok Helloween, Rage i Running Wild.

Nowy gitarzysta, nowa piosenka i ponowne nagranie utworu z 1994 roku.

Grave Digger wydał w styczniu 2024 roku swój nowy singiel „The Grave Is Yours”, na stronie B znajdzie się nowe nagranie „Back to the Roots” (utwór oryginalnie pochodzi z albumu „Symphony Of Death” EP 1994) i Tobiasa Kerstinga (ex-Orden Ogan, ex-Steelhammer Chrisa Boltendahla) po raz pierwszy usłyszymy jako gitarzystę Grave Digger.

„The Grave Is Yours” został wydany nakładem ROAR! Rock of Angels Records 12 stycznia w limitowanej ilości na całym świecie 500 egzemplarzach 7″ Red Vinyl Edition, a także na wszystkich popularnych i znanych platformach do pobierania i przesyłania strumieniowego.

Dwudziesty album studyjny Grave Digger „Fields of Blood” ukazał się 29 maja 2020 roku, z okazji 40-lecia zespołu. Najnowsze wydawnictwo w dyskografii to „Symbol of Eternity” wydany został 26 sierpnia 2022 roku. 10 września 2023 roku zespół ogłosił odejście gitarzysty Axela Ritta, który w zespole był od 2009 roku.. Zastąpił go nowy członek Tobias Kersting, były gitarzysta Orden Ogan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *