Gravenoire zapowiada swój debiutancki album. To prawdziwa uczta dla fanów black metalu

Francuski Gravenoire zapowiada debiutancki album. „Devant La Porte Des Étoiles” to muzyczna uczta dla fanów klasyki black metalu.

GRAVENOIRE zostało założone na początku 2022 roku przez Maximiliena Brigliadori (BÂ’A, Diablation, poprzednio Hyrgal), Emmanuela Zuccaro (BÂ’A, Verfallen, byłego Hyrgal), Vicomte Vampyr Arkames (Diablation (dawniej Seth / Ad-Inferna) i RMS Hreidmarr (dawniej Seth / Ad-Inferna) Glaciation, BÂ’A, dawniej Anorexia Nervosa / The CNK), z wyraźnym zamiarem ponownego połączenia się ze swoją przeszłością i nieco bezkompromisową wizją Black Metalu lat 90-tych.

Black metalowy powrót do przeszłości

Pierwszy album zespołu, „Devant La Porte Des Etoiles”, został nagrany na żywo podczas prób, bez śledzenia, bez wyzwalaczy, bez ścieżki i bez zbędnych sztuczek. Żadnych kompromisów z rzeczywistością, bo to poprzez nią i dzięki niej przewidujemy inne wymiary.

GRAVENOIRE nie jest jednak jedynie nostalgiczny i spogląda wstecz; to projekt głęboko zakorzeniony w rodzimych krainach, w ich tradycjach ludowych, duchowych i mistycznych, czerpiący swą esencję z miejsc sakralnych, kosmicznej architektury i pierwotnych sił tellurycznych.

Solidny debiut

Devant La Porte Des Étoiles uwalnia swą pierwotną energię poprzez odważną syntezę tradycji przodków i kosmicznej rozpaczy. Nagrany na żywo, aby zachować ducha epoki, którą od dawna czczono, GRAVENOIRE zaprasza tych, którzy odważą się eksplorować pod usianą gwiazdami przestrzeń. Głębokie zanurzenie się w pierwotne i mistyczne jest na wyciągnięcie ręki, dzięki ręcznie wykonanej okładce autorstwa zręcznych, artystycznych rąk Aude Sine. Słuchacz może poczuć przygnębiającą atmosferę i powrót do dawnych czasów black metalu.

Premiera albumu zaplanowana jest na 23 sierpnia. Krążek ukaże się pod szyldem Season Of Mist i można go zakupić TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *