Grupa XIII. STOLETÍ dołącza do jubileuszowego składu 30. edycji Castle Party

Castle Party, jeden z największych i najbardziej prestiżowych festiwali gotyckich w Europie, obchodzi w tym roku swoje 30-lecie. Z tej okazji organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek, a jedną z nich jest dołączenie do składu legendarnej czeskiej grupy XIII. STOLETÍ.

To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w malowniczym zamku w Bolkowie, gdzie co roku spotykają się miłośnicy mrocznej muzyki i niepowtarzalnej atmosfery. XIII. STOLETÍ jest najpopularniejszym czeskim zespołem w Polsce, a bilety na ich koncerty cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem.

Festiwal Castle Party – 30 lat gotyckiej magii

Castle Party to festiwal, który od trzech dekad przyciąga fanów gotyckiego rocka, dark wave, industrialu i innych alternatywnych brzmień z całego świata. Organizowany w zabytkowym zamku w Bolkowie, festiwal stał się kultowym miejscem spotkań dla entuzjastów gotyckiej subkultury. W tym roku, z okazji jubileuszu, przygotowano wyjątkowe atrakcje, które uczynią to wydarzenie niezapomnianym.

XIII. STOLETÍ – legenda gotyckiego rocka na Castle Party 2024

Skupina XIII. STOLETÍ powstała w 1991 roku. Gra gitarowy gothic rock, czerpiąc inspirację z pierwotnej gotyckiej fali i punku. Zespół ma na swoim koncie wiele wydanych albumów, a ich wyłącznym wydawcą jest firma WARNER MUSIC. XIII. STOLETÍ regularnie koncertuje w Czechach i za granicą, głównie w Polsce, Niemczech i na Słowacji. Występują na międzynarodowych festiwalach i przeglądach. W 2013 roku zespół został uhonorowany prestiżową nagrodą muzyczną Břitva i został wprowadzony do „Galerii Legend”. Obecnie XIII. STOLETÍ koncertuje w składzie, w którym obok wokalisty i gitarzysty Petra Štěpána, znajdują się jego brat, perkusista Pavel Štěpán, basista Mirek „Palda” Paleček oraz klawiszowiec Andrea Kožená. Koncertowy repertuar to przekrój ponad trzydziestoletniej historii zespołu i zawiera kluczowe hity, takie jak Justýna, Karneval, Faherland, Elizabeth.

Castle Party 2024: Specjalna książka-album z okazji jubileuszu

Z okazji jubileuszu 30-lecia Castle Party, ukaże się specjalna książka-album ze zdjęciami dokumentującymi historię festiwalu. Album będzie dostępny w sprzedaży na miejscu w cenie 40 zł. To wyjątkowa pamiątka, która z pewnością zachwyci każdego miłośnika festiwalu i muzyki gotyckiej. Zdjęcia ukazują nie tylko koncerty i występy artystów, ale także atmosferę i niezapomniane chwile spędzone w Bolkowie.

Bilety na Castle Party

Bilety na 30. edycję Castle Party są jeszcze dostępne. Można je nabyć na oficjalnej stronie festiwalu. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby uczestniczyć w jednym z najbardziej kultowych wydarzeń muzycznych w Europie. Do zobaczenia w Bolkowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *