Harakiri For The Sky w Polsce: Zmiana terminu koncertu

Zespół ponownie przekłada trasę po Europie.

Harakiri For The Sky zobaczymy na warszawskiej scenie 26 stycznia 2023 roku w klubie Hydrozagadka. Podczas przesuniętej trasy u boku zespołu zagrają: Schammasch oraz Groza. Z przyczyn niezależnych od organizatorów, Gaerea nie weźmie udziału w zimowych koncertach. 

Dokonywanie zwrotów i wymiany wejściówek jest nadal możliwe w miejscu ich zakupu. Wszystkie zakupione bilety będą honorowane w nowym terminie koncertu – zachęcamy do ich zatrzymania! 

Bilety na koncert są dostępne tutaj.

HARAKIRI FOR THE SKY (Austria) post black metal: 

Od 2011 roku urzędujący w Wiedniu panowie M. S. (wszystkie instrumenty, główny kompozytor) i J. J. (wokal, teksty) eksplorują klimaty zbudowane z depresji, mroku, hipnotyczności, które wtapiają w blackmetalowy kontekst. W odróżnieniu od innych mistrzów z Austrii, jak Pungent Stench, Belphegor, czy Abigor, którzy taplają się piekielnej smole albo nurzają w perwersjach, dla Harakiri For The Sky ogromne znaczenie odgrywa nastrój. Duet z płyty na płytę buduje go coraz staranniej, z uwzględnieniem innych, często zaskakujących elementów. 

Słowo „depresyjny” jest często używane w odniesieniu do twórczości Harakiri For The Sky. Są i tacy, którzy posuwają się  nieco dalej, dodając epitet „samobójczy”. To ostatnie określenie jest przesadą. Muzyka Austriaków raczej wciąga, wprawa w coś na kształt uzależniającego transu, który przebija z epickich kompozycji. Co ważne, Austriacy potrafią imponująco oddać ich klimat i aranżacyjne detale podczas koncertów. Jeżeli kogoś pociąga twórczość, chociażby Alcest albo szwedzkiego Shining, z pewnością chętnie zatopi się w tej muzyce.

– FACEBOOK
– YOUTUBE

SCHAMMASCH (Szwajcaria) awangardowy black metal: 

Zasługi małej Szwajcarii dla świata undergroundowego metalu, są odwrotnie proporcjonalne do wielkości kraju, a od 2009 roku skutecznie dokłada się do nich grupa Schammasch.

Kwartet z rodzinnego miasta Rogera Federera to twór absolutnie wyjątkowy. Schammasch przyciąga uwagę już zdjęciami promocyjnymi, na których muzycy ubrani są w imponujące przepychem szaty, jakby wyjęte z czasów bizantyjskich, choć może lepiej użyć tu porównania ze starożytnym Babilonem, gdzie znajdują się źródła nazwy kapeli. Parafrazując, nie szata zdobi blackmetalowy zespół. Schammasch to przede wszystkim muzyka i płynące z niej klimaty okultystyczne, rytualne, medytacyjne, mistyczne, nihilistyczne, ciskające w słuchacza hipnotyzującym strachem. Poza blackowymi, z łatwością wytropi się na albumach Szwajcarów ślady death metalu, szeroko pojętej alternatywy oraz muzyki ilustracyjnej.

W 2017 roku Schammasch stworzył niesamowitego, ponad 100-minutowego koncepcyjnego kolosa „Traingle”, dzięki któremu o zespole zrobiło się dość głośno. Przebili siebie na kolejnej produkcji, pochodzącej z jesieni 2019 roku płycie „Hearts Of No Light”, która nagrana została z udziałem klasycznej pianistki Lillian Liu oraz znanego z Thorns i Dødheimsgard Aldrahna. Pokazali tym samym, że wciąż da się w sposób interesujący przesuwać granice black metalu. 

– WWW
– FACEBOOK
– YOUTUBE

GROZA (Niemcy) black metal:

– FACEBOOK
– YOUTUBE

Wystąpią:
HARAKIRI FOR THE SKY (Austria) post black metal
+
Schammasch (Szwajcaria) awangardowy black metal
Groza (Niemcy) black metal

Kiedy: 26 stycznia (czwartek) 2023
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 89zł – przedsprzedaż, 100zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions 

Bilety na koncert dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT
– eBILET

Zaprasza:
Knock Out Productions
– WWW
– FACEBOOK
– INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *