Heilung w Manchester. Zobacz galerię zdjęć z magicznego widowiska

Heilung wraz z gośćmi zawitał na Wyspy Brytyjskie. Zespół dał dwa koncerty w tym kompletnie wyprzedane show w Manchester. Zobacz galerię zdjęć z ich występu.

Heilung nie jest typowym zespołem inspirowanym czasami historycznymi. Ich każdy występ jest czymś w rodzaju magicznego rytuału. Uczestniczenie w spektaklu, bo użycie słowa „koncert” nie jest tu na miejscu, wprowadza nas w wyjątkowy trans. Wszystko, co dzieje się na scenie, jest wręcz niesamowite. Połączenie tańca, muzyki, śpiewu, ognia i świateł sprawia, że przenosimy się w czasie. Artyści dopracowują każdy szczegół z pieczołowitą dokładnością. Jest nam opowiedziana pewna historia. Stajemy się światkami rytuału, jesteśmy wręcz wciągnięci na scenę! Od scenografii, po stroje, makijaże, choreografię czy instrumenty- wszystko robi niesamowite wrażenie na widzu. Każdy, kto miał okazję widzieć Heilung na żywo, zgodzi się ze mną, że to po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy i przeżyć na własnej skórze, bo ciężko jest opisać to, co dzieje się na scenie. Artyści, którzy zabierają nas w podróż w czasie, tworzą wszystko z pasją i oddaniem. Więc zdecydowanie warto polować na kolejne koncertowe daty.

Heilung nie zagrał sam. Zaprosił w roli gości na swej trasie dwóch innych wykonawców: Eivor i Lili Refrein. Obie artystki swoją twórczością nawiązują do minionych epok. Stylistycznie, muzycznie i wizualnie świetnie sprawdziły się w roli supportów zespołu.

Lili Refrein

To włoska artystka, która występuje w swoim solowym projekcie od 2007 roku. W swojej twórczości używa gitary, instrumentów perkusyjnych, syntezatora i zapętlonych ścieżek nagrywanych na żywo. Wystąpiła w Manchester jako pierwszy support Heilung. Dała bardzo dobry koncert. To niesamowite ile może zrobić na scenie jedna osoba! Warto zapoznać się z jej twórczością bliżej.

Eivor

Eivor to artystka i aktorka pochodząca z Wysp Owczych. Zaczęła występować już w wieku 13 lat. Nie ogranicza się do jednego stylu muzycznego. W jej dość długiej karierze, możemy usłyszeć inspiracje folkiem, folk rockiem, pop artem, elektroniką, klasyką czy jazzem. Podczas wczorajszego występu Eivor zdecydowanie pokazała swoje folkowe oblicze.

Heilung

Heilung powstał w 2014 roku w Danii. Nosi miano eksperymentalnego folkowego zespołu. W jego skład wchodzą artyści z Danii, Norwegii i Niemczech. Inspiracją oraz bazą do tekstów zespołu są między innymi historyczne runy z epoki żelaza i epoki Wikingów.

One thought on “Heilung w Manchester. Zobacz galerię zdjęć z magicznego widowiska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *