Heilung wystąpił przed polską publicznością. Zobaczcie zdjęcia z Krakowa

2 listopada 2022 do Centrum Kongresowego ICE Kraków przyjechał Heilung. Zobaczcie relacje z tego widowiska!

Heilung gościł w Polsce m.in. podczas tegorocznej edycji Mystic Festival w Gdańsku, a tym razem wystąpił w Krakowie. Grupa promuje płytę „Drif”, która ukazała się 19 sierpnia nakładem wytwórni Season Of Mist.

Heilung w Polsce

Słowo „heilung” oznacza po niemiecku „wyleczenie” lub „uzdrowienie”, a muzyka grupy, która nosi tę nazwę, zdecydowanie posiada wartości terapeutyczne. Eksperymentalny mroczny folk, który wykonują artyści tego kolektywu, rozbudza wyobraźnię oraz zabiera w podróż w czasie.

Kai Uwe Faust, Christopher Juul i Maria Franz, którzy są głównymi postaciami, powstałego w 2014 roku tria, natchnienia szukają w czasach średniowiecza oraz szeroko pojętej kulturze nordyckiej. Zespół Heilung zwrócił na siebie uwagę dość szybko, bo z ich grania przebija szczerość, pasja oraz znajomość czasów sprzed stuleci. Nic dziwnego, że na muzykę grupy uwagę zwrócili twórcy serialu „Wikingowie” i wykorzystali jej fragment w przebojowej serii. Heilung gościł już w Polsce i zostawił po sobie wielkie wrażenie występem z pogranicza imponującego wizualnie performance’u i dawnego pogańskiego rytuału.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *