Hellripper i CLOAK w ramach europejskiej trasy koncertowej dwa razy wystąpią w Polsce

Oldschoolowy, black/speed metalowy Hellripper oraz łączący melodyjny black/death metal z gotykiem Cloak wystąpią latem na dwóch wspólnych koncertach w Polsce: 19 lipca w poznańskim klubie Pod Minogą, oraz dzień później w warszawskiej Hydrozagadce.

HELLRIPPER (Szkocja / Peaceville Records) – black/speed metal, black’n’roll

Od momentu powołania do życia Hellripper w 2014 roku James McBain skomponował w pojedynkę 3 duże albumy oraz kilka mniejszych materiałów. Dzięki temu o projekcie śmiało możemy mówić jako o jednym z przodowników teraźniejszego odłamu ekstremy, jakim jest black/speed black metal. Szybkość, surowość i przebojowość – te 3 elementy to podstawa twórczości Hellripper, co słychać na zeszłorocznym albumie “Warlock Grim & Withered Hags”, ale zdecydowanie najlepiej ta mieszanka działa w warunkach koncertowych.

CLOAK (USA) – melodyjny black/death metal, metal gotycki

Amerykański Cloak eksploruje granice pomiędzy melodyjnym black/death metalem a gotykiem. Jednak żeby Was nie zmylić – grupa robi to po swojemu, o czym najlepiej świadczy wydany w zeszłym roku, trzeci w ich dorobku album “Black Flame Eternal”. Wpływy szwedzkiej sceny spod znaku Watain i Dissection łączą się tutaj z echem Paradise Lost, a to wszystko podane w oryginalnym ujęciu powoduje, że Cloak staje się jednym z ciekawszych zespołów w tych klimatach na arenie międzynarodowej.

HELLRIPPER + CLOAK

19.07.2024 Poznań, Pod Minogą

20.07.2024 Warszawa, Hydrozagadka

BILETY: https://bit.ly/HELLRIPPER_WWA

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *