Highly Suspect na dwóch koncertach w Polsce

Formacja Highly Suspect zawita do nas jesienią z dwoma występami: 13 października zagrają w krakowskim klubie Kwadrat, a 14 października w warszawskiej Proximie. Przed nimi w roli supportu pojawi się niemiecki blues-rockowy duet The Picturebooks 

Highly Suspect to zespół, który na rockowej scenie nigdy nie podąża za innymi, tylko instynktownie i przekornie obiera własną ścieżkę. Wielokrotnie nominowani do nagród Grammy, a także wyróżnieni złotą płytą muzycy zawitają do Polski na dwa koncerty: 13 października w Krakowie (Kwadrat) oraz 14 października w Warszawie (Proxima).

Amerykański kwintet nie tylko opowiada o łamaniu zasad oraz podbijaniu nowych terenów, ale rzeczywiście to robi. Ich brzmienie to niezrównoważona mieszanka chropowatych gitar, niepokojącego fortepianu, pokręconych syntezatorów, hip-hopowej produkcji, filmowej wizji oraz przepięknie opętanych wokali. Dzięki niepowtarzalnemu stylowi stali się światowym fenomenem, który zgromadził wokół siebie rzesze gorliwych fanów, znanych jako MCID (My Crew Is Dope).

Zaczynali jako undergroundowa ciekawostka, po czym wdrapali się do mainstreamowej infamii z debiutanckim albumem “Mister Asylum” (2015) i zaledwie rok później ugruntowali swoją pozycję płytą “The Boy Who Died Wolf”. Oba wydawnictwa były nominowane do Grammy za najlepszy rockowy album, a pochodzące z nich single pokryły się złotem i trafiły na listy Billboardu.

Przeczytaj: Jann, jeden z najpopularniejszych polskich artystów młodego pokolenia ogłasza jesienną trasę koncertową

Wydane w 2019 roku “MCID” to ich najbardziej zróżnicowania brzmieniowo i frapująca tekstami propozycja, udowadniająca że świetnie odnajdują się w kolaboracjach zarówno z metalowcami z grupy Gojira czy gwiazdą trapu Young Thugiem. Od tamtego czasu zgromadzili na koncie setki milionów streamów i wyprzedali liczne koncerty na wielu kontynentach. W ubiegłym roku powrócili z krążkiem “The Midnight Demon Club” na którym rzucają muzyce rockowej wyzwanie, by ponownie stała się groźna, a nawet zmieniająca życie. Po jego wydaniu zostali zaproszeni przez zespół Muse jako support podczas ich amerykańskiej trasy.

Przeczytaj: Już w październiku Röyksopp na jedynym koncercie w Polsce!

The Picturebooks – idealna propozycja dla miłośników brzmień kojarzących się z szerokim szosami, podróżami motocyklem oraz skateboardingiem.

Szczegóły koncertu Highly Suspect [Data, miejsce, bilety]

 13.10.2023 Highly Suspect • Kraków – Klub Kwadrat

14.10.2023 Highly Suspect • Warszawa – Klub Proxima

Bilety na oba koncerty będą dostępne w cenie 119 zł od 24 marca (godz. 10:00) na fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Going.pl, Ticketmaster.pl oraz stacjonarnie w Empikach.

Przeczytaj: Australijski Skynd przyjedzie do Polski na dwa koncerty

Przeczytaj: Amerykanie z Fall Out Boy już w październiku wystąpią w Warszawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *