Hipgnosis i LEM (Light Entanglement Machine) wystąpią w krakowskim Zaścianku

Wspólny koncert dwóch krakowskich zespołów – HIPGNOSIS oraz LIGHT ENTANGLEMENT MACHINE ( czyli w skrócie LEM ), powiązanych ze sobą muzycznie i personalnie.

HIPGNOSIS & LEM (Light Entanglement Machine)
Klub Zaścianek
Kraków, ul. Rostafińskiego 4
11.06.2022
19:00 – thedoors
20:00 – start

Bilety: 40 zł

HIPGNOSIS powstało w Krakowie w 2005 roku i ma za sobą 3 albumy studyjne, w tym ostatni „Valley Of The Kings”, wydany 18.XI.2021. Tego samego dokładnie dnia – co wcale nie było zamierzone! -ukazała się też debiutancka płyta LEM „LEM 2021”, obie w tym samym wydawnictwie LYNX Music.

W 2012 roku Hipgnosis otrzymał przyznawaną wówczas po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych SIN „Progres” nagrodę im. Roberta „Ro-Ro” Roszaka Dla Polskiego Wykonawcy za Najlepsze Wydawnictwo Fonograficzne z Gatunku Rocka Progresywnego za rok 2011. LEM otrzymał identyczną nagrodę za swój zeszłoroczny debiut.

Ale to nie koniec zbieżności. Założyciel LEM, Przemysław Piekarz, grał przez kilka lat w Hipgnosis na instrumentach klawiszowych, skrywając się wtedy pod pseudonimem Ijon, jak również współpracujący z nim obecnie w tym projekcie gitarzysta Filip Wyrwa, czyli GoDDarD, który kiedyś Hipgnosis współtworzył. Dzisiaj obaj występują jako regularni muzycy obydwóch formacji.

Tak więc zapraszamy Was na blisko 3 godziny jednolicie prezentującego się space rocka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *