Hunter zapowiada winylową edycję „HellWood” – start preorderu!

Już 13 października będzie miała miejsce premiera winylowej edycji czwartej płyty długogrającej Hunter, zatytułowanej „HellWood”. Album będzie wydany na podwójnym, srebrnym winylu. Pierwotnie „HellWood” ukazał się w kwietniu 2009 roku.

Materiał był promowany singlami „Labirynt Fauna” i „Strasznik”. Album był nominowany do Fryderyków w kategorii Album Roku Heavy Metal.

2LP można już zamawiać pod tym linkiem: https://mystic.pl/product-pol-71589-Hunter-Hellwood-LP-SILVER.html?query_id=1

Lider zespołu, Paweł „Drak” Grzegorczyk tak mówi o winylowej edycji:

„MAMY TO!!! „HellWood” to bez dwóch zdań jedna z naszych najważniejszych płyt. I w końcu w dwupłytowej wersji winylowej!!! I jak tu się nie cieszyć??! Mamy nadzieję, że i Wam sprawi to tak dziką radość jak nam i co ważne – wygląda na taką, która godnie będzie się prezentować na naszych półkach i w gramofonach. A to przecież najważniejsze!”.

„HellWood” od momentu ukazania się zbierał bardzo dobre recenzje w najważniejszych mediach muzycznych. Krytycy i publiczność określali materiał jako najbardziej epicki, magiczny i mistyczny album Hunter. Sami muzycy sugerowali, aby płytę traktować jak „film, którego można posłuchać”.

Album został zarejestrowany w styczniu i lutym 2009 w studiach Sonus, Nemezis i Studio X. Nad produkcją czuwali Andrzej AKA Karp oraz Drak. Mix i mastering całości został powierzony Jackowi Miłaszewskiemu.

„HellWood” to blisko godzina muzyki inspirowanej ulubionymi filmami członków zespołu. Paweł Grzegorzczyk określał album jako: „parafilmową podróż do najdalszych zakamarków nie tylko Waszych snów i marzeń, ale także koszmarów i lęków. Soundtrack do filmu zwanego życiem. Filmy były jedynie punktem wyjścia do wielu rozległych, nierzadko bardzo mocnych tematów, które na niej odnajdziecie. Padło wiele nowych i bardzo ciężkich słów i dźwięków… Tak właśnie się dzieje, gdy świat baśni i fantazji przeplatający się z horrorem życia – spotykają muzykę… W warstwie muzycznej tym razem mamy niespodziankę dla fanów wszystkich naszych poprzednich płyt. Można powiedzieć, że jest to miejscami swego rodzaju synteza, nierzadko dość przewrotna synteza. Ale „HellWood” nie tylko łączy w sobie moc „Requiem”, magię „MedeiS” i ciężar „T.E.L.I….”. Tym razem posunęliśmy się znacznie, znacznie dalej… O wiele dalej niż na wszystkich naszych poprzednich płytach razem wziętych…”

Hunter powstał w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Wszystkie albumy grupy, począwszy od wydanego w 1995 roku „Requiem”, spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Hunter był wielokrotnie wyróżniany w najważniejszych plebiscytach i podsumowaniach muzycznych, a w latach 2004–2009 zespół był gospodarzem festiwalu Hunter Fest. Mają na swoim koncie niezliczoną ilość widowiskowych koncertów, zarówno klubowych, jak i na największych festiwalach muzycznych w kraju i zagranicą.

Poniżej kilka fragmentów ówczesnych recenzji „HellWood”:

„Utwory z „HellWood” fantastycznie oddają nie tylko stan ducha, intelektu i twórczego talentu muzyków Huntera, ale również dobitnie uzmysławiają konkurencji, jakich dźwięków i jakich słów trzeba użyć, by bezbłędnie wcelować w serca zbuntowanej polskiej młodzieży – sukces komercyjny jest tu przecież tylko kwestią czasu i nikt rozsądny wątpić weń nie może”. – Onet.pl

„Hunter pnie się do góry i gra coraz lepiej. „HellWood” to najdojrzalszy album w dorobku zespołu. Pozycja bardzo dobra i można mieć tylko nadzieję, że kolejny album Łowcy będzie co najmniej tak dobry jak ten”. – ArtRock.pl

„Hunter udowodnili, że w gatunku, którym się obracają nie mają w Polsce sobie równych. „HellWood” to płyta pełna rozmachu i nafaszerowana pomysłami, czasem może się wręcz nimi wydawać przeładowana, ale to tylko pozory, tu wszystko jest na właściwym miejscu a zespół działa jak najlepiej naoliwiona maszyna!” – RockArea

A już 6 października Hunter wyrusza na trasę koncertową, zatytułowaną „Po co nam Wolność”. Podczas koncertów (szczegóły poniżej) nie zabraknie utworów z „HellWood”.

Trasa „Po co nam Wolność? 2023:

06.10 – HUNTER + Prosecutor / Lublin / Radio Lublin / 06.10.2023

07.10 – HUNTER + Alcoholica / Łódź / Scenografia / 07.10.2023

13.10 – HUNTER + Hart / Świdnica / Klub Bolko ŚOK / 13.10.2023

14.10 – HUNTER + Batna / Kraków / Kwadrat / 14.10.2023

20.10 – HUNTER + Distant Dream / Gdynia / Podwórko.art / scena Ucho / 20.10.2023

21.10 – HUNTER + Hellproof / Poznań / 2progi / 21.10.2023

22.10 – HUNTER + Hart / Toruń / Lizard King / 22.10.2023

26.10 – HUNTER + Batna / Wrocław / Stary Klasztor / 26.10.2023

27.10 – HUNTER + Batna + Hellhaim / Warszawa / Progresja / 27.10.2023

28.10 – HUNTER + Batna / Skarżysko-Kamienna / Semafor / 28.10.2023

03.11 – HUNTER + Cronica / Rzeszów / Pod Palmą / 03.11.2023

04.11 – HUNTER + Cronica / Zabrze / CK Wiatrak / 04.11.2023

10.11 – HUNTER + Klangor / Zielona Góra / Kawon / 10.11.2023

11.11 – HUNTER + Klangor / Szczecin / Kosmos / 11.11.2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *