I Am Morbid na „Metal Doctrine Festival” [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Znamy headlinera piątej edycji „Metal Doctrine Festival”. Gdzie i kiedy zobaczymy grupę Davida Vincenta na żywo?

I Am Morbid, w skład którego wchodzą David Vincent i Pete Sandoval, wraca do Polski na jedyny koncert. Zespół wystąpi jako headliner 5. edycji „Metal Doctrine Festival”.

I Am Morbid headlinerem „Metal Doctrine Festival”

Grupa wykona w całości materiał z albumu „Covenant” Morbid Angel. Płyta, która została wydana 2 czerwca 1993 roku za sprawą Giant Records od lat ma status kultowej.

Album „Covenant” został wydany w 1993 roku i uważany jest za jedną z najlepszych płyt w dyskografii zespołu Morbid Angel. Płyta składa się z dziesięciu utworów, w tym takich klasycznych hitów jak „Rapture”, „God of Emptiness” czy „World of Shit (The Promised Land)”. Zespół prezentuje na niej bardzo złożone aranżacje, szybkie i agresywne riffy, brutalne wokale oraz technicznie zaawansowane partie perkusji. Teksty utworów oscylują wokół tematów związanych z demonologią i okultyzmem. Na okładce płyty znajdują się takie elementy, jak otwarta księga magii ceremonialnej autorstwa Artura Edwarda Waite’a oraz pakt z diabłem podpisany przez francuskiego księdza Urbaina Grandiera.

Arthur Edward Waite był brytyjskim okultystą i mistykiem, znany przede wszystkim jako autor „Karty Tarota Ridera-Waite’a”. Jego „Księga Magii Ceremonialnej” to z kolei obszerna praca poświęcona magii ceremonialnej, opublikowana po raz pierwszy w 1898 roku.

I Am Morbid w Polsce. Data, miejsce, bilety

W 2016 roku Vincent założył zespół I Am Morbid, który wykonuje klasyczne utwory Morbid Angel. W skład zespołu wchodzą muzycy, którzy wcześniej grali w takich zespołach jak Transsiberian Orchestra, Metal Church i Lizzy Borden.

Festiwal, którego gwiazdą będzie I Am Morbid odbędzie się 13 sierpnia 2023 roku w „Fabryce Porcelany” w Katowicach.

13.08 – Katowice, „Fabryka Porcelany”
Bilety: 120 zł (I pula), 140 zł (II pula) i 160 zł (w dniu koncertu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *