Imagine Dragons w Polsce. Znamy gościa specjalnego koncertu!

Zdobywcy nagrody Grammy, Imagine Dragons wystąpią w Polsce w ramach Mercury World Tour. Znamy gościa specjalnego warszawskiego koncertu!

Wyprodukowana przez Live Nation trasa promuje długo wyczekiwany album Imagine Dragons „Mercury – Acts 1 & 2”. Wiemy, kto wystąpi jako gość specjalny na koncercie w Warszawie.

Imagine Dragons w Polsce. Kto w roli supportu

Imagine Dragons wciąż na nowo definiują rock w XXI wieku, wyprzedając przy tym stadiony, wydając porywające hity i bijąc rekordy na każdym kroku. Pochodzący z Las Vegas zespół może pochwalić się diamentowym certyfikatem RIAA oraz nagrodą GRAMMY® i zajmuje tym samym czołowe miejsce wśród największych zespołów rockowych na świecie. Łącznie sprzedali 66 milionów albumów, 55 milionów utworów w wersji cyfrowej i 110 miliardów streamów. Wyróżniają się jako „jedyny zespół w historii, który zdobył cztery diamentowe single RIAA”, czyli „Radioactive” (14x platyna), „Believer” (10x platyna), „Demons” (10x platyna) i „Thunder” (10x platyna). Od momentu pojawienia się w 2009 roku, zaliczyli pięć kolejnych debiutów w Top 10 na Billboard Top 200 z „Night Visions” [2012] (7x platyna) (KIDinaKORNER/Interscope), „Smoke + Mirrors” 2015 (KIDinaKORNER/Interscope), „Evolve” [2017] (potrójna platyna), (KIDinaKORNER/Interscope), „Origins” 2018( KIDinaKORNER/Interscope) oraz „Mercury – Act 1” 2021.

Wraz z wydaniem albumu „Mercury – Act 2” w tym roku, ukończyli swój pierwszy w karierze dwuczęściowy projekt wyprodukowany przez legendarnego Ricka Rubina. Dominując w stacjach radiowych, pozostają

Jednym z zaledwie czterech zespołów, które kiedykolwiek osiągnęły jednoczesne Top 5 singli w alternatywnym radiu i jedynym zespołem, który powtórzył ten wyczyn.

Współpracowali z każdym, od Kendricka Lamara, Lil Wayne’a i Wiz Khalifa po Avicii i kompozytora filmowego Hansa Zimmera. W ramach działalności charytatywnej zespół zebrał miliony na różne cele, w tym na dziecięcą fundację na rzecz walki z rakiem Tylera Robinsona, a także na fundację LOVELOUD i festiwal prowadzony przez frontmana Dana Reynoldsa, wspierający młodzież LGBTQ+. W 2022 roku prezydent Ukrainy Volodymyr Zelensky mianował ich ambasadorami UNITED 24 – inicjatywy, która wspiera pomoc humanitarną na Ukrainie.

W Warszawie z Imagine Dragons zagra AJR!

Supportujący grupę Imagine Dragons AJR nieświadomie zaznaczyli swoją obecność jako twórcy wszechobecnych hitów i jeden z największych zespołów indie na świecie. Od 2012 roku multiplatynowe indie popowe trio składające się z – Adama [bas, wokal], Jacka [wokal, gitara] i Ryana [ukulele, fortepian, wokal] – zdołało wygenerować i skomponować cztery platynowe, jeden podwójnie i jeden potrójnie platynowy singiel, a także platynowy album. Plasując się w pierwszym tygodniu na 8. miejscu listy Bilboard Top 200 i 1. miejscach notowań: Top Alternative Albums Chart i Top Rock Albums Chart, płyta „Neontheater” (2019) stała się najwyżej debiutującym wydawnictwem w ich karierze.

Jako część współczesnego “zeitgeistu”, Spotify wyróżniło „Sober Up” [feat. Rivers Cuomo] wśród „Best Rock Songs of the 2010s”, a Apple Music umieściło „Weak” na liście „Best Alt Songs of the 2010s”. Poza tym AJR pozostają jednym z 500 najczęściej słuchanych artystów na Spotify. Po “Neotheater” ukazał się platynowy hit 2020 roku „BANG!”. Zespół wykonał go na żywo w programach: TODAY i The Ellen Show oraz na paradzie z okazji Święta Dziękczynienia. Teraz zespół otwiera swój świat jak nigdy dotąd na swoim czwartym długogrającym albumie “OK ORCHESTRA” [Wytwórnia S-Curve/BMG] promowanym przez singiel „Way Less Sad”.

Imagine Dragons w Warszawie. Gdzie po bilety?

Panowie promują swój świeży materiał podczas trasy “Mercury World Tour“. Tym samym Imagine Dragons wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie 14 sierpnia 2023 roku. Pełną listę nowo ogłoszonych koncertów znajdziecie poniżej:

  • 2 sierpnia 2023 – Skanderborg, Dania
  • 5 sierpnia 2023 – Rzym, Włochy
  • 8 sierpnia 2023 – Pula, Chorwacja
  • 14 sierpnia 2023 – Warszawa, Polska
  • 16 sierpnia 2023 – Wilno, Litwa
  • 22 sierpnia 2023 – Paryż, Francja
  • 29 sierpnia 2023 – Tel Awiw, Izrael
  • 6 września 2023 – Ateny, Grecja
  • 8 września 2023 – Chambord, Francja

Przedsprzedaż biletów na polski koncert Imagine Dragons rusza w bileterii Ticketmaster 30 listopada o godzinie 10:00. Ogólna sprzedaż wystartuje z kolei dzień później – czyli 1 grudnia. Więcej informacji znajdziecie na facebook’owym wydarzeniu koncertu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *