Implore co-headlinerem wiosennej trasy Konvent

Niemcy dołączają do „Napalm Over Europe Tour 2022”!

Zespół Implore pracuje obecnie nad nowym albumem, którego pierwsza zapowiedź – singiel „The Burden Of Existence” jest już dostępna na kanale wytwórni Church Road Records.

Implore wraz z Konvent ruszą we wspólną trasę wiosną 2022 roku. Ich gośćmi będą Livløs oraz (0). Zespoły zagrają w Polsce już 22 maja w warszawskim klubie Hydrozagadka.

Przedsprzedaż trwa 
TUTAJ (druki kolekcjonerskie).

KONVENT (Dania) death, doom metal:

W 2015 roku cztery kumpele zakochane na zabój w mrokach, ciężarach i brutalności założyły w Kopenhadze zespół Konvent. Były to Heidi Withington Brink (gitara basowa), Sara Helena Nørregaard (gitara), Rikke Emilie List (wokal) oraz Mette Marie List (perkusja). Miejsce ostatniej z wymienionych w 2017 roku zajęła Julie Simonsen.

Dziewczyny z Konvent po prostu miażdżą. Przede wszystkim niesamowitymi walcowatymi doomowatymi riffami, których nie powstydziliby się klasycy z Winter albo Asphyx. Wgniata w glebę także kapitalny wokal Rikke Emilie. Pod wrażeniem tego, co grają Dunki byli, chociażby fani na kultowym festiwalu Roskilde. W zachwyt muzyka Konvent wprawiła też szefostwo Napalm Records, które zaproponowały paniom kontrakt. Efektem umowy jest imponujący debiutancki album „Puritan Masochism” z 2020 roku. 

– FACEBOOK
– YOUTUBE 
– INSTAGRAM

IMPLORE (Niemcy) death metal, grindcore:– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

LIVLØS (Dania) melodyjny death metal:

Rok wcześniej od Konvent, również w Danii, powstał zespół Livløs.

Muzyką Livløs powinni zainteresować się ci, którym bliskie są dokonania takich tuzów melodyjnego death metalu, jak At The Gates, Dark Tranquillity, a także późniejszego Carcass. Choć ich nazwa tłumaczy się „bez życia”, w muzyce Duńczyków jest masa ognia i energii. Dowodem na to debiutancka płyta z 2018 roku, zatytułowana „Into Beyond”, na której gościnnie zaśpiewał Casper Popp z Bersærk.  

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

(0) (Dania) progresywny metal:

„Parentes0parentes” – tak należy wypowiadać nazwę tego duńskiego kwintetu, którego muzycy ukrywają się pod inicjałami. Oczywiście zamkniętymi w nawiasach. (0) tworzą: (MC) – gitara basowa, (JK) – perkusja, (MA) – gitara, (JU) – gitara oraz (FJ) – wokal.

Wiadomo o nich niewiele i wizyta na stronie wydawcy, Napalm Records, wiele w tej materii nie zmieni. Najważniejsza jest jednak muzyka, a tę (0) gra naprawdę fascynującą. Dźwięków jest niemało, ale wszystkie są po coś. Duńczycy umieją w budowanie wciągającej aury, a wspaniale wykrzyczane teksty w ojczystym języku muzyków również się do niej przyczyniają. W jednej recenzji napisano o drugim albumie „SkamHan” (2020), że muzyka na nim jest niczym labirynt. Celnie. Dodać warto jedynie, że w odnogach tego sporego labiryntu czyhają dźwięki rodem z Gojiry, Neurosis, Isis, Mayhem, Bathory, czy Deafheaven.

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

Wystąpią:
KONVENT (Dania) death, doom metal
IMPLORE (Niemcy) death metal, grindcore
+
Livløs (Dania) melodyjny death metal
(0) (Dania) progresywny metal

Kiedy: 22 maja (niedziela) 2022
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 79 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
– SKLEP KNOCKOUT (druki kolekcjonerskie)
– SKLEP eBILET

Zapraszają
Knock Out Productions
– WWW
– FACEBOOK
– INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *