Insomnium w ramach European Tour 2023 wystąpi na dwóch koncertach w Polsce

Fiński Insomnium zagra dwa koncerty w Polsce w towarzystwie IN MOURNING oraz KVAEN, w listopadzie odwiedzą Poznań i Kraków

INSOMNIUM melodic death metal

Insomnium – fińska formacja melodic death metalowa założona w Joensuu istnieje już 25 lat. Muzycznie i liryczne motywy ich muzyki obrazują ciemność, smutek, stratę, ból i naturę urozmaicając brzmienie okazjonalnymi elementami doom metalu i metalu progresywnego.

Aktualnie Insomnium promuje „Anno 1696” dziewiąty album studyjny wydany 24 lutego 2023 roku nakładem Century Media. Insomnium rozpoczęło pracę nad albumem w 2021 roku, a pierwotnie planowano wydanie albumu w 2022 roku. Podobnie jak ich album „Winter’s Gate” z 2016 roku, album jest oparty na opowiadaniu wokalisty / basisty Niilo Sevänena. Od 2019 roku do składu dołączył Jani Liimatainen znany z takich formacji jak Sonata Arctica i Cain’s Offering. Gościnnie na albumie pojawili się Sakis Tolis z Rotting Christ, Coen Janssen klawiszowiec z zespołu Epica i Johanna Kurkela fińska wokalisktka folkowa.

W dniu premiery albumu „Anno 1696” Insomnium zaprezentowało singiel „Godforsaken” z udziałem Johanny Kurkela.

Nieco wcześniej na kanałam Insomnium premierę miał utwór „White Christ” w którym pojawił się gościnnie Sakis Tolis

We wrześniu 2021 roku Insomnium wypuściło EPkę „Argent Moon” już zaczynająć pracę nad nowym albumem. Jesienią fińscy mistrzowie melodeath INSOMNIUM w końcu zaprezentują swoje nowe utwory na europejskich scenach.

In Mourning progresywny melodic death metal

Szwedzki zespoł został założony w mieście z którego pochodzi Sabaton – Falun, w początkowym okresie działalności (2000–2001) grupa wykonywała metal gotycki, w kolejnych latach zmieniając styl na progresywny melodic death metal. Ostatnia produkcja studyjna In Mourning to wydany w listopadzie 2021 roku „The Bleeding Veil”.

 In Mourning – „Thornwalker” 

Miesiąc temu premierę miał teledysk do utworu „The Broken Orbit”

KVAEN black pagan viking metal

Szwedzki KVAEN w zeszłym roku wypuścił swój drugi studyjny album „The Great Below” nakładem Black Lion Records promowany między innymi utworem „The Great Below” z udziałem Jeffa Loomisa

„The Great Below” zespół stworzył pierając się na brzmieniu opracowanym na „Funeral Pyre”, ale przenosząc wszystko na nowy poziom w albumie składającym się z 8 utworów, tym razem w towarzystwie perkusisty Tommi Tuhkala, koncertowo zastępowanym przez Fredrika Anderssona. Do współpracy nad płytą zaproszono gości specjalnych zarówno w solówkach, jak i duetach wokalnych, Mike Wead, Sebastian Ramstedt, Angus Norder, Nephente, nawet fińskiego wokalistę folk metalowego Vretha z Finntroll w utworze „The Fire Within Him Burns”.

Insomnium + In Mourning, Kvaen / 12 XI 2023 / Poznań – 2progi
Insomnium + In Mourning, Kvaen / 13 XI 2023 / Kraków – Kamienna 12

Bilety na koncerty trafią do Knock Out Music Store już 29 czerwca o 16:00!

Bilerty dostępne na : https://knockoutmusicstore.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *