Insomnium – zapowiedź premiery studyjnej EP-ki „Songs of the Dusk”

„Songs of the Dusk” ukaże się 3 listopada, również w listopadzie odwiedzą Poznań i Kraków w towarzystwie In Mourning oraz Kvaen

O EPce zespół pisze: „Zabierzmy Cię z powrotem w mroczną i cięzką przeszłość Europy Północnej, czas czarownic, przesądów, żądzy krwi i szaleństwa. W listopadzie będziemy kontynuować epicką historię „Anno 1696” na naszej EP-ce „Songs of the Dusk”, zawierającej 22 minuty muzyki i trzy kolejne podróże w mroczną i mglistą przeszłość.

Zatytułowana „Songs Of The Dusk”, EP-ka fińskiego zespołu melodyjnego death metalu podąża śladem wydanego w lutym „Anno 1696”. Nowa EP-ka ukaże się w listopadzie tego roku nakładem Century Media Records.

„Mieliśmy po prostu jedenaście świetnych piosenek i pomyśleliśmy, że ten materiał jest zbyt dobry, aby być „tylko” singlami. Są częścią większej historii, więc można o nich myśleć jak o wyciętym przez reżysera materiale, który mówi coś więcej, dla tych, którzy chcą usłyszeć więcej.” – stwierdza Niilo Sevänen.

Zmiksowany przez Jaime Gomeza Arellano (Orgone Studios) i zmasterowany przez Tony’ego Lindgrena (Fascination Street Studios), „Songs of the Dusk” był pierwotnie częścią Ltd. Deluxe 2CD Artbook „Anno 1696”, ale teraz jest dostępny osobno jako limitowany CD Digipak, LP z akwafortą na stronie B i jako cyfrowe EP.

Lista utworów „Songs of the Dusk” Insomnium:

  1. Flowers Of The Night
  2. Stained In Red
  3. Song Of The Dusk
  4. Etching

Zespół komentuje: „Ponieważ album byłby za długi, w pierwotnej wersji pominęliśmy te trzy utwory, mimo to stanowią one część historii „Anno 1696” i ją uzupełniają, a niektóre luki są wypełniane. „Song Of The Dusk” oferuje alternatywne zakończenie, dzięki czemu ludzie mogą zdecydować, jaki rodzaj nastroju preferują. Ta wersja jest nieco bardziej pełna nadziei i mniej tragiczna, przynajmniej w ogólnej skali bezsenności – wszyscy nie żyją… z wyjątkiem wilków”.

Koniecznie obejrzyj kolejny majestatyczny film od Riivata Visuals przedstawiający tę epicką, prawie 10-minutową sagę tutaj:

Przeczytaj także: Insomnium w ramach European Tour 2023 wystąpi na dwóch koncertach w Polsce

INSOMNIUM melodic death metal

Insomnium – fińska formacja melodic death metalowa założona w Joensuu istnieje już 25 lat. Muzycznie i liryczne motywy ich muzyki obrazują ciemność, smutek, stratę, ból i naturę urozmaicając brzmienie okazjonalnymi elementami doom metalu i metalu progresywnego.

Aktualnie Insomnium promuje „Anno 1696” dziewiąty album studyjny wydany 24 lutego 2023 roku nakładem Century Media. Insomnium rozpoczęło pracę nad albumem w 2021 roku, a pierwotnie planowano wydanie albumu w 2022 roku. Podobnie jak ich album „Winter’s Gate” z 2016 roku, album jest oparty na opowiadaniu wokalisty / basisty Niilo Sevänena. Od 2019 roku do składu dołączył Jani Liimatainen znany z takich formacji jak Sonata Arctica i Cain’s Offering. Gościnnie na albumie pojawili się Sakis Tolis z Rotting Christ, Coen Janssen klawiszowiec z zespołu Epica i Johanna Kurkela fińska wokalisktka folkowa.

We wrześniu 2021 roku Insomnium wypuściło EPkę „Argent Moon” już zaczynająć pracę nad nowym albumem. Jesienią fińscy mistrzowie melodeath INSOMNIUM w końcu zaprezentują swoje nowe utwory na europejskich scenach.

In Mourning progresywny melodic death metal

Szwedzki zespoł został założony w mieście z którego pochodzi Sabaton – Falun, w początkowym okresie działalności (2000–2001) grupa wykonywała metal gotycki, w kolejnych latach zmieniając styl na progresywny melodic death metal. Ostatnia produkcja studyjna In Mourning to wydany w listopadzie 2021 roku „The Bleeding Veil”.

KVAEN black pagan viking metal

Szwedzki KVAEN w zeszłym roku wypuścił swój drugi studyjny album „The Great Below” nakładem Black Lion Records promowany między innymi utworem „The Great Below” z udziałem Jeffa Loomisa

„The Great Below” zespół stworzył pierając się na brzmieniu opracowanym na „Funeral Pyre”, ale przenosząc wszystko na nowy poziom w albumie składającym się z 8 utworów, tym razem w towarzystwie perkusisty Tommi Tuhkala, koncertowo zastępowanym przez Fredrika Anderssona. Do współpracy nad płytą zaproszono gości specjalnych zarówno w solówkach, jak i duetach wokalnych, Mike Wead, Sebastian Ramstedt, Angus Norder, Nephente, nawet fińskiego wokalistę folk metalowego Vretha z Finntroll w utworze „The Fire Within Him Burns”.

Insomnium + In Mourning, Kvaen / 12 XI 2023 / Poznań – 2progi
Insomnium + In Mourning, Kvaen / 13 XI 2023 / Kraków – Kamienna 12

Bilety na koncerty trafią do Knock Out Music Store już 29 czerwca o 16:00!

Bilerty dostępne na : https://knockoutmusicstore.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *