InterTony Festiwal 2023 – kolejne zespoły dołączają do festiwalu!

Ósma edycja InterTony Festiwal 2023 już 17 czerwca w Chojnicach! Do lineupu dołączają zespoły z Francji i Holandii!

Pochodzący z Francji hardkorowcy Hooks & Bones na InterTony Festiwal 2023!

Wspólnie zagrali ponad 80 koncertów, aktualnie promują nową epkę „Time of Reckoning”, wydaną przez kanadyjską wytwórnię „Wrecking Crew Records”. Zachęcamy do posłuchania „Social Rampage”, pochodzącego z ich ostatniego wydawnictwa. To kolejna hc cegiełka w tegorocznym line-upie.

Dziś do Was leci kolejne ogłoszenie, holenderski SWAMP FIRE zagra na 8. edycji InterTony Fest w ramach wymiany międzynarodowej muzyków. Pochodzą z Hengelo, obracają się w klimacie psychodelicznego stoner rocka (czasem z domieszką pustyni i kosmosu, czasem ociekającego wodą z mokradeł).

The Black Thunder – nasza lokalna reprezentacja. Występowali już na scenie IT w 2018 roku. Grają metal, najnowszy krążek „Into the Darkness We All Fall” został wydany dwa lata temu.

Aktualny zestaw atrakcji InterTony Festiwal 2023

  • SICK OF IT ALL (USA)
  • SCHIZMA (PL)
  • CALM HATCHERY (PL)
  • HOOKS & BONES (FR)
  • SWAMP FIRE (HOL)
  • THE BLACK THUNDER (PL)

InterTony to nietypowa impreza na polskiej mapie wydarzeń. Po pierwsze, jest organizowana na zasadach non profit, a przy jej realizacji pracuje kilkudziesięciu wolontariuszy. Koncentruje się na współdziałaniu środowisk artystycznych i wolontariackich z miast połączonych międzynarodowymi więzami partnerstwa – stąd międzynarodowy program wydarzenia.

Kto śledzi festiwal, ten wie, że mamy misję, którą wykonujemy już od 17 lat. Zaraz wejdziemy w pełnoletniość z programem wymiany międzynarodowej muzyków między miastami partnerskimi (Chojnice – Polska; Bayeux – Francja; Emsdetten – Niemcy i Hengelo – Holadnia).

Chojnice odwiedzą muzycy z miast partnerskich, tym sposobem gościć będziemy metalowe, stonerowe i punk-rockowe projekty z Niemiec, Francji i Holandii. Zespoły działają w duchu idei DIY i są połączone z organizacjami, będącymi partnerami tegorocznego festu. Kolejne projekty będziemy ogłaszać sukcesywnie.

Pomagamy naszym lokalnym kapelom w organizacji tras i pojedynczych koncertów za granicą (między innymi występy na festiwalu DettenRockt). Na podobną pomoc mogą liczyć zespoły zagraniczne, chcące zagrać u nas. Współpracujemy z zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami, centrami młodzieżowymi (są w logówkach jako współorganizatorzy InterTonów). Wspieramy tzw. podziemie (głównie metal/hc/punk/stoner/hard rock), obracamy się w strukturach DIY.

Wszystko w duchu wzajemnej tolerancji, w kontrze do wykluczających i stygmatyzujących przekazów oraz zachowań.

To nie koniec metalowych ogłoszeń. Festiwal InterTony od pierwszej edycji łączy różne gatunki muzyczne i przeróżnych ludzi.

Za organizację festiwalu odpowiada Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, partnerami wydarzenia są: Chojnickie Centrum Kultury, stowarzyszenie muzyków rockowych Rockinitiative Emsdetten e.V., centrum młodzieżowe Jongerencentrum Cerberus z Hengelo oraz stowarzyszenie Musikoblokos z Bayeux we Francji.

Wydarzenie: https://fb.me/e/3UXitxBaa

PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW RUSZA 7 MARCA o 10 rusza sprzedaż biletów z I puli! Będą opcje ulgowe (dla uczniów i studentów), regularne i grupowe. Wszystkie pule ograniczone ilościowo i cenowo nie do powtórzenia w puli II! Śpieszcie się!

Strona organizatora: https://www.facebook.com/InterTonyFest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *