Iperyt w składzie Metal Doctrine V [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Iperyt powraca po dekadzie na sceniczne deski w pierwotnym składzie w ramach Metal Doctrine V!

Industrial death/black metalowi terroryści zagrają pierwszy od 10 lat i jedyny zaplanowany koncert, na swojej Czarnej Śląskiej Ziemi w ramach piątej edycji Metal Doctrine Festival.

Iperyt powraca na jedyny koncert

Iperyt to polska grupa muzyczna, która powstała w 2005 roku w Katowicach, łącząc w swoim brzmieniu elementy black metalu, death metalu i industrialu. Zespół został założony przez muzyków związanych wcześniej z takimi formacjami jak Infernal War i Mastiphal. W swojej twórczości, Iperyt porusza tematy takie jak śmierć, morderstwo i ludobójstwo, jednocześnie dementując jakiekolwiek powiązania z ruchem NSBM.

Debiutancki minialbum zespołu, „Particular Hatred”, ukazał się w 2005 roku nakładem Agonia Records. Kolejnym wydawnictwem było „Totalitarian Love Pulse”, które trafiło na rynek 7 listopada 2006 roku, również wydane przez Agonia Records. Album został nagrany w studiu Post Street w 2005 roku, a miksowanie oraz mastering odbyły się w gliwickim studiu HH.

Hellhound, członek zespołu, opisuje twórczość Iperyt jako unikającą szufladkowania w kategoriach black metalu czy death metalu, eksplorując różne wpływy i łącząc je w spójną całość. W 2009 roku grupa rozpoczęła prace nad drugim albumem, „No State of Grace”, który został wydany 15 lutego 2011 roku przez Iperyt Productions i dystrybuowany przez Witching Hour Productions.

Dyskografia zespołu obejmuje cztery wydawnictwa:

  • „Particular Hatred” (EP, 2005, Agonia Records)
  • „Totalitarian Love Pulse” (2006, Agonia Records)
  • „No State of Grace” (2011, Iperyt Productions, Witching Hour Productions)
  • „The Patchwork Gehinnom” (2017, Pagan Records)

Iperyt to zespół, który nie boi się eksperymentować z różnorodnymi gatunkami, wprowadzając do swojej muzyki innowacyjne i świeże elementy, jednocześnie tworząc oryginalne i porywające brzmienia.

Metal Doctrine Festival vol. 5. Kto zagra na festiwalu?

Iperyt powróci po dekadzie na sceniczne deski w pierwotnym składzie w ramach Metal Doctrine Festival. Dołączył tym samym do wcześniej zapowiedzianych I Am Morbid oraz Grzegorza Kupczyka wraz z CETI.

David Vincent oraz Pete Sandoval wraz z projektem I Am Morbid, czyli połowa oryginalnego składu Morbid Angel powrócą do Polski dokładnie w 30. rocznicę legendarnego „Covenant”, by zagrać album w całości (+ największe klasyki z pozostałych pierwszych czterech albumów).

Równie okrągłą rocznicę obchodzić będzie płyta „Dorosłe Dzieci”, więc Grzegorz Kupczyk & CETI wykonają ją podczas Metal Doctrine Festival w całości. „Dorosłe Dzieci” autorstwa Turbo to płyta absolutnie legendarna i zarazem przełomowa w historii polskiego heavy metalu.

Metal Doctrine Festival V. Data, miejsce, bilety

Festiwal, którego gwiazdą będzie I Am Morbid odbędzie się 13 sierpnia 2023 roku w „Fabryce Porcelany” w Katowicach. Bilety: 120 zł (I pula), 140 zł (II pula) i 160 zł (w dniu koncertu). Bilety: https://shops.ticketmasterpartners.com/metal-doctrine-festival

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *