Iron Maiden: „Nie chcemy być w Rock’n’Roll Hall of Fame. Jeszcze nie jesteśmy martwi”.

Iron Maiden sprzedali 100 milionów płyt, zapełniają areny i słyną z obeznania w biznesie – jednak snobizm w stosunku do ich muzyki pozostaje. „… Jeszcze nie jesteśmy martwi”- powiedział w wywiadzie dla The Telegraph wokalista zespołu.

Ledwo opadł kurz, a gardła fanów Iron Maiden zaczęły normalnie funkcjonować po dwóch fantastycznych koncertach w Polsce. Wszyscy, którzy chociaż raz widzieli zespół na żywo, przyznają rację- jest to pieprzona, metalowa maszyna, która rozpędzona, miażdży wszystko na swojej drodze. Koncerty Iron Maiden to nie tylko muzyka, ale również niesamowita wizualna uczta dla oczu!

Iron Maiden: „Nie chcemy by w Rock’n’Roll Hall of Fame. Jeszcze nie jesteśmy martwi”

Wokalista zespołu- Bruce Dickinson w ostatnim wywiadzie dla The Telegraph skrytykował Rock’n’Roll Hall of Fame. Jest heavy metal i jest Iron Maiden. Zespół ten ma prawie 50 lat doświadczenia, 17 albumów a ich koncerty zagrane przed publicznością liczą się nie w setkach, ale w tysiącach. Nie ma drugiego takiego zespołu na świecie. Jednak nigdy nie zostali zaproszeni na Glastonbury Festival („najbardziej burżuazyjna rzecz na świecie”, wzruszył ramionami Dickinson w 2014 r.), wygrali tylko BRIT Awards (na którego głosowała publiczność) i nadal nie są w Rock and Roll Hall of Fame.

Mamy to gdzieś! Ludzie, którzy są naszymi odbiorcami, nie należą to ludzi kierujących przemysłem muzycznym. Ktokolwiek się tym zajmuje, siedzi w tym, bo nie potrafiłby inaczej zarobić na chleb. Nie chcemy być w Rock’n’Roll Hall of Fame. Jeszcze nie jesteśmy martwi!

Zespół został nominowany do sławnego Rock’n’roll Hall of Fame w tym roku. Ale artysta mimo wszystko nie jest przekonany do nagrody.

„Niektórzy ludzie czują się niemal aktywnie zagrożeni przez muzykę, którą gramy. Nie z natury muzyki. Ale przez fakt, że nie jest zgodna z ich światopoglądem i wyobrażeniem- czym powinna być muzyka pop. Muzyka pop jest jednorazowa, kochanie. Cóż, my nie tworzymy jednorazowej muzyki”.

Dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć naszej relacji z koncertu w Krakowie, zapraszamy tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *