Iron Maiden ogłasza kolejny koncert w Polsce. „Ogromne zainteresowanie” [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Iron Maiden potwierdziło właśnie drugi koncert w Polsce. Grupa przyjedzie do naszego kraju w ramach trasy „The Future Past Tour”. Sprawdź szczegóły wydarzenia!

Legenda metalu, grupa Iron Maiden, zagra w Polsce aż dwa koncerty. Dodatkowy termin pojawił się w związku z „ogromnym zainteresowaniem” pierwszym koncertem.

Iron Maiden ogłasza kolejny koncert w Polsce

Kilka dni po ogłoszeniu pierwszych dat w ramach nowej trasy „The Future Past Tour”, grupa Iron Maiden potwierdziła kolejne koncerty. Live Nation Polska właśnie poinformowało, że w związku z ogromnym zainteresowaniem polskich fanów kapela zagra dwukrotnie w Tauron Arenie Kraków – 13 i 14 czerwca 2023 roku.

Po wydaniu naszego ostatniego albumu „Senjutsu” uaktualniliśmy nieco obecną trasę „Legacy of the Beast Tour” otwierając występ pierwszymi trzema utworami z tego albumu, w scenerii Japońskiego Pałacu. Ponieważ nie ma sensu powtarzać tego podczas trasy z albumem „Senjutsu”, pomyśleliśmy o innych opcjach i zdecydowaliśmy się na powrót do 'Somewhere In Time’, ponieważ nie była ona uwzględniona w różnych historycznych trasach, które graliśmy przez lata

-komentuje basista i lider Steve Harris.

Trasa „The Future Past Tour” zawierać będzie wcześniej niewykonywane utwory z ostatniego studyjnego albumu zespołu – „Senjutsu”, a także skupi się na kultowej płycie „Somewhere In Time” z 1986 roku oraz innych klasycznych kawałkach.

Zespół jest obecnie w Ameryce Północnej w końcowym etapie swojej spektakularnej trasy Legacy Of The Beast World Tour, przerwanej na dwa lata przez Covid, z wieloma koncertami dwukrotnie przekładanymi. Trasa rozpoczęła się w Tallinie w Estonii w maju 2018 roku, gdzie odbył się pierwszy ze 139 koncertów rozłożonych na 33 kraje. Do ostatniego koncertu w Tampie na Florydzie 27 października tego roku zespół zagra dla ponad TRZECH MILIONÓW fanów na tej niesamowitej światowej trasie.

Inne europejskie daty koncertów:

 • JUN 19 HALLENSTADION, ZURICH SWITZERLAND
 • JUN 24 3 ARENA, DUBLIN IRELAND
 • JUN 26 OVO HYDRO, GLASGOW SCOTLAND
 • JUN 28 FIRST DIRECT ARENA, LEEDS ENGLAND
 • JUN 30 AO ARENA, MANCHESTER ENGLAND
 • JUL 03 MOTORPOINT ARENA, NOTTINGHAM ENGLAND
 • JUL 04 UTILITA ARENA, BIRMINGHAM ENGLAND
 • JUL 07 O2 ARENA, LONDON ENGLAND
 • JUL 11 ZIGGO DOME, AMSTERDAM THE NETHERLANDS
 • JUL 13 SPORTPALEIS, ANTWERP BELGIUM
 • JUL 15 THE RETURN OF THE GODS FESTIVAL, MILAN ITALY

Iron Maiden w Polsce. Daty, miejsca, bilety

Iron Maiden zagra w Polsce 13 oraz 14 czerwca 2023 w TAURON Arenie w Krakowie.

Bilety trafią do sprzedaży:

 • Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy: środa, 12 października od godz. 12:00
 • Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster: czwartek, 13 października od godz. 12:00
 • Bilety w sprzedaży ogólnej: piątek, 14 października od godz. 12:00 na LIVENATION.PL

Kolejne terminy THE FUTURE PAST TOUR zostaną ogłoszone wkrótce. Bądź na bieżąco: www.ironmaiden.com

„Senjutsu” zadebiutowało na #1 na listach przebojów w 27 krajach w momencie premiery we wrześniu 2021 roku: Austria, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Boliwia, Chile, Chorwacja, Kolumbia, Finlandia, Grecja, Niemcy, Węgry, Indie, Indonezja, Włochy, Korea, Malezja, Meksyk, Portugalia, Rumunia, Rosja, Południowa Afryka, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Tajlandia i Turcja (* = Apple metal chart, ponieważ na tych rynkach nie ma fizycznych/detalicznych list przebojów – tylko cyfrowe), #2 w Wielkiej Brytanii, Czechach, Francji, Japonii, Holandii #3 w Australii, Irlandii i USA (najwyższe w historii miejsce Billboard dla IM tutaj), #5 w Argentynie, Danii i Norwegii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *