Iron Maiden ogłosił wydanie nowego albumu „Senjutsu”

Iron Maiden właśnie potwierdzili, że ich nowy album zatytułowany „Senjutsu” ukaże się jeszcze tej jesieni!


Nadchodząca płyta ukaże się 3 września. Materiał został nagrany w paryskim Guillaume Tell Studio, a producentem nagrań jest wieloletni współpracownik – Kevin Shirley. Kilka dni temu zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami grupa Iron Maiden zaprezentowała nowy singel. Piosenka zatytułowana jest „Writing On The Wall” a teledysk prezentuje się następująco:


Iron Maiden „Senjutsu”. Co wiemy o płycie

Siedemnasty studyjny album Iron Maiden ukaże się 3 września 2021 za pośrednictwem Parlophone Records (BMG, w Stanach Zjednoczonych). Będzie zawierać 10 utworów, niektóre ponad dziesięciominutowe. Całość bedzie trwała w sumie około 1 godziny i 20 minut. Album „Senjutsu” został nagrany w  Paryżu, z wieloletnim producentem Kevinem Shirleyem (Aerosmith, Journey, Led Zeppelin, H.I.M.) i współprodukowany przez basistę Steve’a Harrisa.

Na potrzeby „Senjutsu”, co luźno tłumaczy się jako „taktyka i strategia”, zespół ponownie skorzystał z usług Marka Wilkinsona, który stworzył okładkę w stylu samurajskim, bazując na pomyśle Steve’a Harrisa. Podobnie jak ich poprzedni album, The Book of Souls (2015), Senjutsu zostanie wydany na podwójnym CD i potrójnym winylu.

Wybraliśmy studio Guillaume Tell we Francji, ponieważ to miejsce ma bardzo relaksującą atmosferę. Tamtejsze warunki są idealne dla naszych potrzeb; budynek był kiedyś kinem i ma bardzo wysoki sufit, więc jest tam świetna akustyka. Nagrywaliśmy ten album w ten sam sposób, w jaki nagrywaliśmy The Book of Souls – pisaliśmy piosenkę, robiliśmy próby i od razu zbieraliśmy się razem, kiedy wszystko było świeże w naszych umysłach. Na tym albumie jest kilka bardzo złożonych utworów, które wymagały dużo pracy, aby brzmiały dokładnie tak, jak chcieliśmy, więc proces ten był momentami bardzo wymagający, ale Kevin jest świetny w uchwyceniu esencji zespołu i myślę, że było warto! Jestem bardzo dumny z tego wyniku i nie mogę się doczekać, aż fani go usłyszą!

– komentuje Steve Harris

Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani tym albumem. Nagraliśmy go na początku 2019 roku podczas przerwy w trasie „Legacy”, abyśmy mogli zmaksymalizować nasze trasy koncertowe, ale wciąż mielibyśmy długi okres przed wydaniem, aby przygotować świetną oprawę graficzną albumu i coś specjalnego, jak teledysk. Oczywiście pandemia jeszcze bardziej opóźniła bieg wydarzeń, co było bardzo niekorzystne dla najlepiej ułożonych planów – czy może raczej „strategii”? Utwory są dość zróżnicowane, a niektóre z nich są dość długie. Jest też jeden czy dwa, które brzmią zupełnie inaczej niż nasz zwykły styl i myślę, że fani Maiden będą zaskoczeni – w dobry sposób, mam nadzieję!

– dodaje Bruce Dickinson

Iron Maiden „Senjutsu”. Okładka i tracklista

Okładka prezentuje się następująco:Tracklista:

  1. Senjutsu (Smith/Harris) 8:20
  2.  Stratego (Gers/Harris) 4:59
  3. he Writing on the Wall (Smith/Dickinson) 6:13
  4. Lost in A Lost World (Harris) 9:31
  5. Days of Future Past (Smith/Dickinson) 4:03
  6. The Time Machine (Gers/Harris) 7:09
  7. Darkest Hour (Smith/Dickinson) 7:20
  8. Death of the Celts (Harris) 10:20
  9. The Parchment (Harris) 12:39
  10. Hell on Earth (Harris) 11:19

Iron Maiden w Polsce w 2022 roku

Iron Maiden przełożył światową trasę Legacy of the Beast World Tour. Najbliższy koncert Iron Maiden w Polsce odbędzie się 5 lipca 2020 roku w Warszawie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Within Temptation, a zespołem otwierającym Lord Of The Lost.

Bilety kupicie na stronie Live Nation i Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *