Iron Maiden – premiera wideo koncertowej wersji „Stranger in a Strange Land”

Wideo „Stranger in a Strange Land” zarejestrowano podczas trasy The Future Past Tour, dźwięk pochodzi z koncertu Iron Maiden na tegorocznej edycji Wacken Open Air.

Trasa „The Future Past Tour”, obejmująca setlistą utwory zarówno z najnowszego albumu studyjnego „Senjutsu”, jak i przełomowego albumu „Somewhere In Time” z 1986 r., oraz pozostałe największe hity na żywo zaprezentowane zostały 750 tysiącom fanów podczas tej trasy, a bilety wyprzedały się całkowicie na ponad 30 koncertóww całej Europie latem 2023 roku. Zespół wystąpił także w Edmonton, Calgary i Vancouver, a także bardzo chwalony występ na kalifornijskim festiwalu Power Trip w październiku, na którym stwierdzono: „IRON MAIDEN postawili poprzeczkę wysoko w Power Trip”

„Senjutsu” ukazał się we wrześniu 2021 roku. Był to drugi z rzędu podwójny album Iron Maiden po „The Book Of Souls” z 2015 roku, który jest najdłuższym albumem trwającym 92 minuty.

Pierwszy album Iron Maiden od sześciu lat, „Senjutsu”, został nagrany w 2019 roku w Paryżu z wieloletnim producentem Kevinem Shirleyem, a jego współproducentem jest basista Steve Harris. Zawiera utwory, których czas trwania przekracza 10 minut każdy.

W przypadku „Senjutsu” – luźno tłumaczonego jako „taktyka i strategia” – zespół po raz kolejny skorzystał z usług Marka Wilkinsona, aby stworzył spektakularną okładkę z motywem samurajskim, opartą na pomyśle Harrisa.

Czytaj także: Iron Maiden w Krakowie [RELACJA + ZDJĘCIA]

Czytaj także: Nicko McBrain z Iron Maiden ujawnił, że na początku tego roku doznał udaru mózgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *