Iron Maiden w Polsce w 2022 roku. Znamy gości specjalnych warszawskiego koncertu!

Live Nation Polska zdradził szczegóły przyszłorocznego koncertu Iron Maiden, który został przeniesiony z czerwca 2021 roku.

Iron Maiden miało zagrać koncert 11 czerwca tego roku na stadionie PGE Narodowym. Niestety pandemia COVID-19 po raz kolejny uniemożliwiła zorganizowanie imprezy na tak dużą skalę.

Iron Maiden podał właśnie daty przeniesionych koncertów. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, Iron Maiden pojawią się w Polsce 24 lipca 2022 roku, a koncert odbędzie się oczywiście na PGE Narodowym. Doniesienia te potwierdził oczywiście polski organizator, który jednocześnie je uzupełnił. Jako wsparcie dla brytyjskiej legendy pojawią się dwa zespoły – Within Temptation oraz Lord Of The Lost.

Bilety na przyszłoroczny koncert Iron Maiden wciąż dostępne są w sprzedaży. Kupicie je na stronie Live Nation i Ticketmaster.

Within Temptation i Lord Of The Lost przed Iron Maiden

Within Temptation wymykają się wszelkim próbom zaszufladkowania, prowadząc swoją karierę tak samo, jak grają koncerty – z energią, bez kompleksów, z rozmachem, którego zazdrości im pół świata.

W połowie lat 90. cała metalowa Europa kipiała testosteronem i zbroiła się na wojnę ze światłem oraz dobrym brzmieniem, rozpętaną przez norweskich blackmetalowców. Narodzony w tamtym czasie holenderski zespół Within Temptation ruszył pod prąd. Za mikrofonem stanęła Sharon den Adel, śpiewająca pewnym głosem, a kompozycje grupy opierały się na chwytliwych melodiach i krystalicznie czystej, ale potężnej produkcji.

Z biegiem czasu okazało się, że rozległe terytorium symfonicznego metalu jest dla Within Temptation za ciasne i zespół równie śmiało sięgał po wpływy popu z lat 80. – weźmy choćby cover Frankie Goes to Hollywood – jak i inspiracje wykraczające daleko poza metalowe, czy nawet rockowe terytorium, czego dowodem współpraca z amerykańskim raperem Xzibitem. Zresztą, żeby daleko nie szukać, mają też na koncie singel – „Whole World is Watching” – z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego.

Lord Of The Lost wydał swój najnowszy album „Judas” w lipcu ubiegłego roku nakładem wytwórni Napalm Records. Materiał z tego wydawnictwa usłyszymy na żywo już jesienią, podczas nadchodzącej europejskiej trasy zespołu.

Powstały w 2007 roku w Hamburgu z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i wiolonczelisty Chrisa „The Lord” Harmsa grupa Lord Of The Lost to czołowy przedstawiciel gotyckiej odmiany metalu u naszych zachodnich sąsiadów. 

Lord Of The Lost to także zespół, który od samego początku istnienia nie boi się zabierać głosu w istotnych kwestiach społecznych, zawsze stając po stronie uciśnionych. Nie dziwi więc, że Chris oraz Pi Stoffers (gitara), Class Grenayde (gitara basowa) Gared Dirge (klawisze, przeszkadzajki, gitara) oraz Niklas Kahl (perkusja) szybko zareagowali na wojnę w Ukrainie i jako wyraz wsparcia dla atakowanego kraju nagrali przejmującą piosenkę „Not My Enemy”, z której sprzedaży dochód wspomoże uchodźców z Ukrainy. Lord Of The Lost ma pewne związki z Polską. Grupa występowała z towarzyszeniem symfoników zielonogórskich. W 2021 roku Niemcy wydali koncepcyjny album „Judas”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *