Iron Maiden zaliczył kolejną koncertową wpadkę. Reakcja Bruca Dickinsona bezcenna [WIDEO]

Podczas jednego z ostatnich koncertów Iron Maiden doszło do niecodziennej sytuacji. Replika samolotu Spitfire spłatała niemałego figla!

17 października 2022 podczas koncertu Iron Maiden w Worcester (Massachusetts) doszło do kolejnej nietypowej sytuacji. Naturalnej wielkości samolot o mało nie spowodował szybszego zakończenia imprezy.

Iron Maiden zaliczył kolejną koncertową wpadkę

Wśród wielu rekwizytów używanych w obecnej produkcji show „Legacy of the Beast” znajduje się naturalnej wielkości replika samolotu myśliwskiego Spitfire, który „lata” nad sceną podczas zamykającego koncert numeru „Aces High”.

Jednak podczas występu zespołu w Worcester, samolot niemal spowodował przerwanie koncertu. Atrapa bowiem zamiast efektownie „wlecieć” nad scenę, utknęła gdzieś w połowie swojej drogi.

Co wydarzyło się na koncercie Iron Maiden?

Zwykle w utworze „Aces High” nad sceną unosi się replika samolotu Spitfire, na tle której zespół odprawia swoje sceniczne tańce. Tym razem jednak coś poszło nie tak i samolot utknął „wlatując” nad scenę. Techniczni nie mogli sobie poradzić z problemem. Po chwili dzikiej szarpaniny ekipa usunęła samolot ze sceny całkowicie.

W sieci krąży wiele filmików, na których widać niecodzienne wydarzenie. Na kilku z nich można zobaczyć również Bruce Dickinsona i jego absolutnie zdezorientowaną minę!

Niedawno Bruce Dickinson zadebiutował w roli ochroniarza zespołu Iron Maiden. Wokalista ostro zareagował na wtargnięcie fana na scenę, a sfilmowane przez fanów nagranie zyskuje coraz większy rozgłos w sieci.

Iron Maiden w Polsce

Iron Maiden wyruszy w trasę koncertową po Europie latem 2023 roku. Zespół wystąpi również w Polsce. Trasa „The Future Past Tour” zawierać będzie wcześniej niewykonywane utwory z ostatniego studyjnego albumu zespołu – „Senjutsu”, a także skupi się na kultowej płycie „Somewhere In Time” z 1986 roku oraz innych klasycznych kawałkach.

Iron Maiden zagra 13 czerwca 2023 roku w Tauron Arenie Kraków. Bilety do sprzedaży ogólnej 14 października 2022 i będą dostępne na LIVENATION.PL

Inne europejskie daty koncertów prezentują się następująco:

 • JUN 19 HALLENSTADION, ZURICH SWITZERLAND
 • JUN 24 3 ARENA, DUBLIN IRELAND
 • JUN 26 OVO HYDRO, GLASGOW SCOTLAND
 • JUN 28 FIRST DIRECT ARENA, LEEDS ENGLAND
 • JUN 30 AO ARENA, MANCHESTER ENGLAND
 • JUL 03 MOTORPOINT ARENA, NOTTINGHAM ENGLAND
 • JUL 04 UTILITA ARENA, BIRMINGHAM ENGLAND
 • JUL 07 O2 ARENA, LONDON ENGLAND
 • JUL 11 ZIGGO DOME, AMSTERDAM THE NETHERLANDS
 • JUL 13 SPORTPALEIS, ANTWERP BELGIUM
 • JUL 15 THE RETURN OF THE GODS FESTIVAL, MILAN ITALY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *