Jarboe oraz Jozef Van Wissem zagrają trzy koncerty w Polsce

Co-headlinerska trasa obejmie występy we Wrocławiu, w Warszawie oraz Poznaniu! 

Polscy fani poznali Jarboe jeszcze w czasach komuny, gdy przyjechała do naszego kraju jako jeden z filarów legendy nowojorskiej awangardy, grupy Swans. Artystka do dziś wspomina te parę występów w latach 80., potem bywała u nas wielokrotnie i do Polski po prostu lubi wracać. Hipnotyzująca, tajemnicza i niezmiennie wspaniała na żywo.

Skąd możecie znać nazwisko Jozefa Van Wissema? Jeśli oglądaliście niesamowity filmJima Jarmuscha – „Tylko kochankowie przeżyją”, z pewnością zwróciliście uwagę na muzykę w obrazie. Soundtrack nagrodzono na festiwalu w Cannes, a jego współtwórcą jest nie kto inny, jak ten niesamowicie utalentowany Holender. 

Jarboe oraz Jozef Van Wissem wystąpią w Polsce kolejno: 26 listopada we wrocławskim Starym Klasztorze, 27 listopada w warszawskim Niebie oraz 29 listopada w klubie Blue Note, w Poznaniu. Bilety kolekcjonerskie na koncerty będą dostępne już niebawem w Knock Out Music Store.

JARBOE (USA) alternatywa, muzyka eksperymentalna: 

Jarboe do dziś wspomina tych parę występów w naszym kraju w latach 80. Później bywała u nas wielokrotnie i do Polski lubi wracać. Niesamowicie śpiewa, potrafi grać na kilku instrumentach, uwielbia kolaboracje. Po odejściu ze Swans i rozstaniu z Girą Jarboe wydała kilkanaście płyt solowych oraz zaliczyła masę kolaboracji. Do historii muzyki przejdzie jej wspólna płyta z zespołem Neurosis. Stylistycznie Amerykanka porusza się po różnych odcieniach alternatywy i nie stroni też od ekstremalnego metalu, którego jest fanką. Rezyduje w Atlancie, dba o swoje ciało, trenuje, zdrowo się odżywia. Nigdy nie chciała mieć dzieci, bo uważa, że Ziemia jest przeludniona. Jarboe nigdy też nie ujawniła swojego wieku. Artystka pracowita, hipnotyzująca, tajemnicza i wspaniała na żywo.

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

JOZEF VAN WISSEM (Holandia) minimal, muzyka klasyczna:

Urodzony w Maastricht, zamieszkały na nowojorskim Brooklynie. Jozef gra na lutni dość mroczną muzykę, która niekoniecznie kojarzona jest z tym instrumentem. Ceni wspomnianego Jarmuscha, z wzajemnością. Panowie dość regularnie współpracują. Na nagranej przez nich w 2012 roku płycie „The Mystery Of Heaven” wystąpiła gwiazda wspomnianego we wstępie filmu Jima, Tilda Swinton. Jozef Van Wissem to nie tylko muzyk, lecz również pedagog, który w nauczycielskim CV może sobie wpisać, chociażby Harvard. Żeby nie było do końca tak poważnie, Holendrowi zdarzyło się też napisać muzykę do gry komputerowej. Konkretnie do „Sims Medieval”.

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

Wystąpi
JARBOE (USA) alternatywa, muzyka eksperymentalna
JOZEF VAN WISSEM (Holandia) minimal, muzyka klasyczna 

Kiedy: 26 listopada (sobota) 2022
Gdzie: Wrocław @ Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1 
Bilety: 99/129 zł – przedsprzedaż, 140zł – w dniu koncertu 
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 27 listopada (niedziela) 2022 
Gdzie: Warszawa @ Niebo, ul. Nowy Świat 21 
Bilety: 99/129 zł – przedsprzedaż, 140zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions 

Kiedy: 29 listopada (wtorek) 2022
Gdzie: Poznań @ Blue Note, ul. Kościuszki 79
Bilety: 99/129 zł – przedsprzedaż, 140zł – w dniu koncertu 
Organizator: Knock Out Productions 

Bilety będą dostępne już niebawem na:
– SKLEP KNOCK OUT


Zapraszają
Knock Out Productions 
– WWW
– FACEBOOK
– INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *